288 Shares 4931 views

Program do odzyskiwania skasowanych plików

Czasami zdarza się, że nie jest błędne usunięcie lub formatowanie, a ważne dane mogą być przechowywane na dysku. Oczywiście ważne jest, aby mieć na miejscu specjalny program, dzięki któremu można przywrócić wszystko. Jest to dość trudne zadanie, i nie ma w stu procentach prawdopodobieństwo uzyskania dobrego wyniku. Okazja, aby przywrócić dane utracone z powodu usunięcia, to dlatego, że większość programów zapewnia szybkie formatowanie, czyli usunięcie tylko informacji na temat pliku, ale nie sama fizycznie plik, dlatego informacja komórki pozostają nietknięte na płaszczyźnie fizycznej. Gdy formatowanie niskiego poziomu nadpisuje absolutnie wszystkich komórkach „pusta” informacji, a zatem nie mogą zostać zapisane informacje. Ważne jest, aby zrozumieć, że faza odzyskiwania często pojawiają się „raf”, które nie mogą obsługiwać każdy program. Na przykład, w czasie, dysk twardy może być objęte wady, tak aby rozpocząć warto sprawdzić specjalnego oprogramowania w celu usunięcia tylko po tych wszystkich kroków, można użyć programu do odzyskiwania skasowanych plików. Takie aplikacje, istnieje wiele: Easy Recovery, GetDataBack, R-Studio, Recuva i wiele mniej znane.

R-Studio – łatwy w użyciu program do odzyskiwania skasowanych plików

Program ten można odzyskać dane w następujących przypadkach:

  • utraconych plików z powodu opróżnienia kosza lub przypadkowo usunięte informacje;
  • informacje z częściowo uszkodzonym lub sformatowanego dysku twardym;
  • Te zewnętrzne dyski twarde, dyski flash, i inne rzeczy;
  • Można tworzyć obrazy dysków, które mogą być w pełni przechowywanych informacji.

Twórcy programu twierdzą, że wynik będzie inny, to nie ma znaczenia, w jaki sposób informacje zostały usunięte.

Program do odzyskiwania skasowanych plików: Highlights

  • nie trzeba wykonywać zapisywania odzyskanych danych na tej samej partycji, to najlepiej zdecydować się na tego konkretnego dysku logicznego ;
  • jeśli nie wiesz dokładnie, co jest w programie jednej lub drugiej drużyny, to lepiej nie wybierać.

Program do odzyskiwania skasowanych plików: etapów odzyskiwania

Aby zacząć trzeba uruchomić R-Studio. W głównym oknie po lewej stronie znajduje się panel z dysków twardych. Po naciśnięciu trzeba kliknąć „Scan” na uszkodzonym dysku, która rozpocznie proces. Musimy teraz czekać, aż zakończeniu skanowania. Czas leczenia zależy od wielkości dysku twardego. Teraz otwórz listę, która będzie wyświetlana systemów plików punkcie: Recognized1, Recognized2 i tym podobne. Po kliknięciu na wybraną jedną można wybrać z menu kontekstowego wybierz opcję „Restore All Files”, trzeba teraz określić folder, aby przywrócić, a następnie kliknij przycisk „Tak”. Teraz, w określonym folderze, można zobaczyć, że udało się uratować.

Kolejny program do odzyskiwania skasowanych plików

Łatwy produkt Recovery jest w stanie pomóc większość użytkowników. Podobnie jak w przypadku poprzedniego programu obsługuje odzyskiwanie danych nie tylko na dysku twardym, ale również na dyskach flash i zewnętrznych dysków twardych. Uniwersalność rozwiązania poparte inteligentnemu algorytmowi pracy, a ponadto obsługuje ponad stu formatów plików do odzyskania. W tym przypadku, interfejs oprogramowania jest proste i logiczne, a więc użytkownik każdym poziomie może z nim pracować bez żadnych problemów. Bardzo dużym plusem jest udostępniane do kontroli wersji darmowej. Po oknie wyników skanowania wszystkich plików pojawi się przed tobą, chcesz przywrócić.

Najważniejszą rzeczą, którą należy pamiętać: po ciężki utrata informacji nie można nagrać na dysku twardym niczym. Warto go całkowicie wyłączyć, zanim informacja zostanie w pełni przywrócona, co zostało utracone. Ponadto konieczne jest, aby zrozumieć, że informacje zostaną przywrócone przez długi czas, więc trzeba dużo cierpliwości, ponieważ wynik zostanie osiągnięty przez bardzo długi okres czasu.

Jak widać, program do odzyskiwania skasowanych plików z dysku twardego jest wygodne i proste rozwiązanie do nieudanej problemów utraty danych. Z właściwą dokładnością można odzyskać dane. W sumie, jak wiadomo, najważniejsze – należy zachować ostrożność.