677 Shares 4050 views

węgorze morskie: recepty

węgorze morskie – duże ryby należące do rodziny trądziku i mieszkających w północnym Atlantyku. Rosną do 3 metrów, często osiągając masę 110 kg.

Gotowania trądzik morskich jest często używany do gotowania różnych potraw. W tym artykule przedstawimy wam kilka receptur, gdzie głównym składnikiem wykonywania tych serpentynach ryby.

Pieczona węgorz na patelni

Conger (receptury z tego produktu podano poniżej) jest bardzo odżywcze ryby. Zawiera wiele przydatnych witamin i minerałów. Ta ryba jest bardzo popularny w krajach azjatyckich. Od niego zrobić sushi i innych potraw. Zdecydowaliśmy się powiedzieć o tym, jak prawidłowo smażyć węgorze morskie. W tym celu musimy:

 • węgorza morskiego – 1 szt;.
 • średnich cytrynowy – 2 szt.;
 • Mąka światło – 100 g;
 • olej roślinny – nie mniej niż 1/3 kubka;
 • sól kamienna gotowania – wykorzystywać do smaku;
 • oliwki bez pestek – 10 szt.

przetwórstwo ryb

Przed gotować konger, konieczne jest, aby zaprzeczyć wszystkie dostępne śluzu. Aby to zrobić, ryby dokładnie umyć, a następnie wcierać jej książka kucharska soli kamiennej. Trwały produkt w postaci o ź godziny, płucze ponownie w zimnej wodzie, ale rip brzucha i usunąć wnętrzności. Również z węgorza odciąć część przedniego i tylnego. Następnie to ciętych pękach średniej grubości nie większej niż 5 cm i suszy papierowym ręcznikiem.

Proces smażenia

węgorze morskie smażone na patelni z ryb dłużej niż zwykle. Aby to zrobić w garnku wlać olej roślinny i jest silnie ogrzewane. Tymczasem w niezbyt głębokiej miski wlać mąkę, a następnie obrócić kawałki bez kości ryb.

Po olej zaczyna się gotować, to rozprzestrzenił trądzik i smażone na obu stronach aż do brązowo skorupy.

Podawać do rodzinnego obiadu

Teraz wiesz, jak smażone węgorza morskiego. Gotowanie potraw przyrządzanych z tej ryby jest bardzo prosta.

Po produktu rumiane z obu stron i jego rozprzestrzeniania się na talerzu. Następnie trądzik plastry posypane sok z cytryny i podawać z oliwkami i kawałek chleba.

Dusić ryby na talerzu

Jeśli nie chcesz, aby smażone, i gulasz, zaleca się stosowanie tego przepisu. Używając go, można zrobić prawdziwy gulasz rybny, który może doprowadzić do stołu, wraz z każdym danie.

Tak więc, na gulasz, musimy:

 • Trądzik – 600 g;
 • biały cebula – duża głowa;
 • Bułgarski pieprz – 2 szt;.
 • czosnek szczypiorek – 2 szt.;
 • olej słonecznikowy – 4 dużej łyżki;
 • koncentrat pomidorowy – duża łyżka;
 • wytrawnego białego wina – szklanka pełna;
 • gałązek pietruszka, koper – 50 g;
 • ostra papryka w proszku i sól – do smaku.

produkty treat

Duszony węgorz konger, zdjęcie które zostały przedstawione w tym artykule – smaczne i satysfakcjonujące naczyń. Zanim się gotować, trzeba obsłużyć wszystkie produkty.

Białe cebuli i papryki dobre mycia, skórki i usunąć łodygi, a następnie pocięte na małe kostki. Co do czosnku, to Zetrzeć lub zniszczyć. Lub osobno płucze gałązki pietruszki i koper, a następnie drobno ścięcie ich nożem.

Pre-smażenia warzyw

Dla najbardziej smakowite warzyw wstępnie smażone na patelni. Aby to zrobić w głębokiej patelni saute wlać olej słonecznikowy i podgrzewać na dużym ogniu. Potem do niego rozprzestrzeniania paprykę i cebula. regularnie mieszając, aż składniki smaży pełnej przezroczystości.

Proces gaszenia

Po prawidłowo smażyć warzywa, są określone w góry i przetwarzane w plasterkach trądzik (jako uchwyt, supra.). Obok nich wlać białe wino wytrawne, trochę wody (około pół szklanki), dodać koncentrat pomidorowy, pieprz, sól i posiekane zioła. Wszystkie składniki zamyka się pokrywką i dusić przez około pół godziny go.

Po tym czasie ilość wody w misce muszą zostać znacznie zmniejszone, a trądzik – stać najbardziej miękki i aromatyczny.

Jest przedstawiony przez kolacji

Po przygotowaniu rodzaj gulaszu rybnego, natychmiast przyprawione tartych szczypiorku i podane do stołu. W tym celu, płyta rozłożyć ulubione danie z boku, a następnie wlać go hojnie pomidorowy bulion z warzyw i umieścić kilka kawałków morskiego węgorza.

Ten serdeczny i pożywny posiłek serwowane na obiad, wraz z kromką chleba i trochę sałatki.

Jak gotować węgorza w piecu?

Istnieje wiele sposobów, aby gotować węgorza. O tym, jak to na wolnym ogniu i gotować, opisaliśmy powyżej. Jednak niektórzy kucharze wolą piec ten rodzaj ryby w piekarniku.

Tak więc, musimy przygotować pyszny obiad:

 • morze węgorz – 3 szt;.
 • sól kamienna gotowania – wykorzystywać do smaku;
 • mielony pieprz – do smaku;
 • bułka tarta – 250 g;
 • masło – około 140 g

przygotowanie ryb

Do wytwarzania pieczonego węgorza z dobrze przemywa i pocierać soli kamiennej. Jest to konieczne w celu usunięcia wszelkich dostępnych śluzu ryb.

Wytrzymać słonych pokarmów ponad ¼ godziny, ponownie obniżono do zimnej wody, ale w tym samym czasie zgrywania brzuch i wyjąć wszystkie części wewnętrzne. Również z węgorza odciąć część przedniego i tylnego.

Tworzą potrawę

Przetworzone ryby morskie, to obficie wysmarowane miękkie masło. Następnie, w osobnej misce wymieszać bułkę tartą i pieprzem. Masę uzyskuje się rozprzestrzenia zapada trądzik i ich suchość wypieku.

Proces obróbki cieplnej

Po wszystkich ryb, panierowane, będzie na liście, to jest natychmiast wysyłany w rozgrzanym piekarniku. Przygotuj mureny w temperaturze 190 stopni przez 38 minut. W tym czasie, produkt powinien stać się najbardziej miękkie i różowo.

W takim przypadku, jeśli masz tylko jeden węgorz, lepiej jest piec w folii. Poza tym, można umieszczać żadnych warzyw i zieleniny.

Przedstawić danie na stole

Mając przygotowane węgorza morskiego w piekarniku, są starannie usunięte. Pięknie położony rybę na talerzu, to jest urządzone z majonezem siatki i plasterki cytryny i gałązek zieleni. W takim smaczne i pożywne posiłek przedstawionej tabeli. Poza tym można zrobić sałatkę ze świeżych warzyw lub zrobić każdy dekorować (opcjonalnie).

podsumować

Jak widać, w przygotowaniu mureny w domu to nic wielkiego. Należy zauważyć, że za pomocą tego produktu, niektórzy kucharze nie tylko drugie danie, ale pierwszy.

Zasada przygotowania zupy jest bardzo podobny do procesu tłumienia trądzik. Tylko zamiast patelni, należy użyć garnka, a zamiast wina – normalnej wody pitnej. Ucho tych ryb zdobyć bogactwo i bardzo serdeczny.