481 Shares 7565 views

Wzmocnienie sygnału 4G na własną rękę

W dzisiejszym świecie wielu nie wyobrażają sobie życia bez Internetu. Połączenie jakości – to jest coś, co każdy szuka. Jeśli mieszkasz w małej miejscowości lub wsi, możesz mieć do czynienia z problemem złego połączenia internetowego. Jak wzmocnić sygnał? Aby to zrobić, trzeba utworzyć wzmacniacza (antena), który jest w stanie poprawić jakość komunikacji. Najpierw trzeba zakupić zestaw wzmocnienie sygnału 4G, znajdź obwód urządzenia i odebrać niezbędne narzędzia. Dzięki czemu można tworzyć proste urządzenie bez pomocy specjalisty. Jak 4G wzmocnienie sygnału? Spójrzmy na to.


Antena do wzmocnienia sygnału 4G

Antena – jest to proste urządzenie, które mogą poprawić jakość komunikacji. Są dwa rodzaje: zewnętrzne i wewnętrzne.

Zazwyczaj pierwszy typ anteny zamontowane na dachu budynku lub budynkach o dużej powierzchni pokrycia. Więc można poprawić połączenia nawet w miejscach, gdzie wcześniej było praktycznie niemożliwe do wykonania.

Drugi rodzaj anteny są zwykle używane do wzmocnienia sygnału wewnątrz każdego budynku. Jeśli antena zewnętrzna wysyła sygnał, ale połączenie jest źle rozprowadzona w budynku, konieczne jest ustanowienie wewnętrznego. Jeśli jakość połączenia internetowego jest dość słaba w swojej okolicy, antena wewnętrzna nie pomoże.

Wzmocnienie sygnału 4G z rękami

Jak zwiększyć połączenia internetowego? Aby to zrobić, musimy kupować specjalnych urządzeń, które łączą się w jednym systemie. Antena pozwoli osiągnąć wysoką jakość sygnału i zapomnieć o swoich problemach utraty lub niskiej prędkości ze względu na słabe połączenie. Co jest niezbędne wyposażenie?

 1. Repeater (wzmacniacz dwustronna). On jest pośrednikiem, że to przyjdzie z sygnałem antenowym.
 2. Zewnętrzna lub wewnętrzna antena. Które to ramy, które zostaną zainstalowane na dachu budynku lub wewnątrz budynku.
 3. kabel koncentryczny.
 4. Konieczne jest również, aby zakupić kabel splitter.

elementy wzmacniacza

Urządzenia, które łączą się z siecią, można podzielić na kilka grup. Pierwsza grupa – elementy aktywne. Są to urządzenia, które działają w sieci, a mianowicie, powielacz oraz złączy. Pozostałe elementy (e rozdzielacz antenowy i kabel) skierowany do drugiej grupy – pasywny. 4G Wzmocnienie sygnału może być wytwarzana przy użyciu różnych systemów. Jest ona obliczana dla każdego obiektu indywidualnie. Lepiej jest używać takiego systemu, dla którego chcesz zastosować minimalną długość kabla. Więc utrata jakości połączenia internetowego będzie minimalny. Należy wziąć to pod uwagę przy opracowywaniu programów, aby zwiększyć sygnał.

Jak repeater?

Podczas tworzenia antenę do wzmacniania sygnału internetowe niezbędne do zrozumienia w jaki sposób poszczególne jego elementy działają. Repeater – jest ważnym elementem wzmacniacza, jest to rodzaj przekaźnika. Jak to działa? Jak już zapewne domyślasz, obsługuje odebrane sygnały i przekazuje je właściwym kierunku. Jeśli jest to połączenie wychodzące, wieża stacji bazowej. W innym przypadku, przekierowuje do urządzenia użytkownika.

4G wzmocnienie sygnału odbywa się za pomocą anteny. Prosty wzmacniacz można wykonać samodzielnie, bez pomocy specjalistów. Użyj 2 rodzaje anten. Jeden będzie odbierać sygnał i wysłać go do stacji, a drugi jest odpowiedzialny za rozprzestrzenianie się dostęp do internetu w pokoju.

Wzmacniacz sygnału Manufacturing

Ze wzmacniaczem sygnału może osiągnąć wysokiej jakości połączenia z Internetem w dowolnym miejscu. Gdzie jest to niezbędne do korzystania z urządzenia?

 • Wzmocnienie sygnału LTE 4G muszą być przeprowadzane w miejscach, gdzie niedobory tam telefonów komórkowych.
 • W miejscach, gdzie ingerencja jest obecny.
 • Dobry sygnał pozwala zaoszczędzić czas pracy baterii w smartfonie.
 • Również będzie w stanie zmniejszyć poziom promieniowania i poprawić klarowność przekazu.

Niestety, wzmacniacze komunikacyjne są drogie. Tak wiele osób decyduje się na stworzenie takiego urządzenia samodzielnie. I słusznie, można to zrobić samemu, więc trzeba doskonalić swoje umiejętności w pracy z elementami sieciowymi, i zaoszczędzić pieniądze. Oczywiście, trzeba wydać na niektóre z elementów wzmacniacza, ale w każdym przypadku będzie to znacznie tańsze. Czego potrzebujemy?

Przygotowania do produkcji

Aby najprostszy wzmacniacz następujące elementy:

 1. Przewód o długości około 35 cm.
 2. Kabel, którego wielkość jest zwinięty na którym zainstalowana jest antena, więcej niż 10 metrów nie trzeba podjąć.
 3. Blok łączący.
 4. Łączniki do łączenia kilku bloków.
 5. Plastik.

W procesie, to będzie konieczne, aby połączyć różne elementy, dlatego należy również wziąć taśmę klejącą. Po nabyciu i zakup niezbędnych elementów, jesteś gotowy do montażu anteny.

antena produkcji. instrukcja

Po pierwsze, musimy wziąć drut. Naszym zadaniem jest uczynić z niego diament. Więc wyginać drut w środku 90 stopni. Następnie zagięcie centrum powrotem około 9 cm z każdej strony, a jeszcze wygiąć o 90 stopni. Po tych manipulacjach otrzymamy diament, który faktycznie szukał.

Następnie końce zagięte do wewnątrz rombu i podłącz podłączania urządzenia. Jest to konieczne do osiągnięcia tego celu, tak aby później udało nam się połączyć. Następnie należy wykonać nacięcie w rury z polimeru, a po przeciwnej stronie otworu.

W ten sposób, zespół anteny przekracza teraz konieczne jest połączenie. Weź kabel koncentryczny i oczyścić jeden koniec izolacji. Jak podłączyć antenę do kabla? Przewód zewnętrzny i wewnętrzny do połączenia z kontaktami bloku łącznikowego. Tak więc, kabel musi być kontynuacją anteny zewnętrznej.

W ostatnim kroku należy zainstalować antenę na dachu lub dołączyć do najbliższego słupka. Oczywiście, trzeba wybrać właściwy kierunek, tak aby został on skierowany w kierunku stacji usługodawcę. Wreszcie, należy podłączyć końcówkę kabla do płyty, wykonane z tworzywa sztucznego. Pozostaje jedynie przetestować swoje dzieło.

To wszystko. Jeśli zastosujemy się do instrukcji, zysk anteny 3G, 4G sygnał powinien spełniać Państwa oczekiwania. Komunikacja wzrośnie o kilka podziałów.

Gdzie należy zamontować repeater?

W produkcji problemów antenowych nie kończą. Nadal musi prawidłowo podłączyć do całej pracy nie odbywa się w shuffle. Prawidłowa instalacja odgrywa również ważną rolę w poprawie jakości sygnału. Konieczne jest, że antena jest skierowany do stacji ruchomej operatora. Należy również ustawić go do żądanej lokalizacji i spróbuj połączenia internetowego w celu zapewnienia jakości sieci. Dopiero po dokładnych badań swojej kontroli jakości i lokalizacji sieciowej można rozpocząć instalację.

Należy również pamiętać, że wzmacniacz powinien być instalowany w pewnej odległości 1-2 metrów (nie mniej) z innymi systemami ogrzewania akumulatora lub.

Po zespołu antenowego może przystąpić do układania kabla. Przed badaniem repeater należy sprawdzić wszystkie połączenia. Upewnij się, że są one w uczciwości i czystości. Nie wyłączać zasilania, gdy przemiennik nie jest podłączony do anteny tak, że nie jest w porządku. W przypadku, gdy trzeba będzie odłączyć przewód, należy najpierw wyłączyć zasilanie do przekaźnika.

warunki temperaturowe

Upewnij się, że antena znajduje się w prawidłowym zakresie temperatur. Z reguły, minimalna wartość, przy której system taki może funkcjonować, -40 °, a maksymalna – 50 ° C. Ważne jest, aby pamiętać, że sama repeater musi być zainstalowany w pomieszczeniu jedynie jako ujemne temperatury niekorzystnie wpływają na to.

Wskazane jest, aby skonsultować profesjonalny przed instalacją takiego systemu. Wynika to z faktu, że system może emitować pewne dźwięki, które mają wpływ na funkcjonowanie pobliskich stacji bazowych.

Jak skonfigurować repeater?

Wzmocnienie sygnału 4G Internet będzie wysoka jakość, jeśli spędzić dobra konserwacji sprzętu. Dzięki czemu można uzyskać stabilnego i wysokiego poziomu sygnału. Jak przeprowadzić prace rozruchu?

W pierwszym kroku należy sprawdzić integralność wszystkich połączeń. Drut wysokiej częstotliwości jest podłączona do repeatera i anteny te wszystkie połączenia powinny być kontrolowane ostrożnie. Jeśli są przepięcia, aby zastosować filtr liniowy.

Konieczne jest również, aby dostosować zysk, będzie to ostatni krok. Musi być regulowana w zakresie od 20 dB. Regulacja może odbywać się w sposób ręczny lub automatyczny.

W pierwszym przypadku należy użyć pokrętła potencjometru i dostosować położenie anteny. Aby korzystać z tego trybu, należy skonfigurować ją na peryferyjnym. Dzięki czemu można uzyskać maksymalną siłę sygnału.