489 Shares 4475 views

Jak to jest poprawny noży tnących w domu?

W kuchni, polowania, lub w każdym innym przypadku trzeba zawsze ostre noże. Z pomocą tych narzędzi nie tylko łatwe i przyjemne coś zrobić, ale wynik jest piękne. Obecnie rynek oferuje szeroką gamę urządzeń mechanicznych i elektrycznych, z których ostrzenie noży w domu nie przedstawia żadnej trudności. Jednakże są one raczej przeznaczone dla kobiet. Ten sam człowiek, właściciel jest zobowiązany do skorzystania z dobrej starej metody zmian ręcznie kasetowych. Proces ten jest pracochłonny, a nawet dłużej, ale wynik będzie zupełnie inny.

o stal

Tylko w jaki sposób jakość ostrzenia noży z ich rąk, będzie zależeć nie tylko od umiejętności, materiały szlifierskie, ale również ze stali. Optymalną twardość w zakresie od 45 do 60 HRC. Na nóż z bardziej miękkiego materiału, przy czym krawędź tnąca łatwo zagnieceń i twardszą – układ i rosną tępe. Określenia jakości stali i może być na własną rękę, ale to zajmie nowy plik igły. Jeśli do połowy przycisk będzie przesuwać się wzdłuż krawędzi, a przy silnym – to lekko się czepiać, to twardość materiału „prawo”.

Ostrzenie noży płaskich

Operacja odbywa się począwszy bar z dużych ziaren. Podawano im po obu stronach krawędzi tnącej ostrza do zadziorów na jego konturu – cienkiej taśmy „dodatkową” metal, który jest wygięty w dwóch kierunkach. Następnie noży więcej finegrained pasek rozciąga się w domu. Przy całkowicie usunęła ślady wpływu poprzedniej toczka ignorując zadziorów. Jego usuwanie musi „zrobić” bar z najbardziej drobnym ziarnie. Mielenia zadziorów po obu stronach, tak, aby nadać krawędź tnącą ostrza kątem 23 – 45 ° C. Jest to metoda ostrzenia ostrza pozwala przez długi czas nie rosną tępy. Wykończenie nóż prowadzone łupków i skórę.

Ostrzenia noży w domu: praktyczne wskazówki

Noży uniwersalnych, jak wiemy, nie istnieje. W związku z powyższym, kąt ostrzenia każdego ostrza będzie zależeć od przeznaczenia. Na przykład, jeśli nóż kuchenny ma być wykorzystywane wyłącznie do krojenia sera, chleb, kiełbasę i pracy – przez odpowiednio miękkich materiałów (skóra, papier, itp.), Kąty ostrzenia tych narzędzi może wykonać minimum. Jeżeli stosowany jest nóż do przecinania kostny mięso, ryby mrożone lub inny stały materiał, po czym jej kąt ostrzenia powinna wynosić około 30-45 ° C. Należy zauważyć, że właściwa noży w domu przez nonprofessionals może stwarzać pewne problemy, jednak zaczyna „szlifierka” zaleca się stosowanie prostego urządzenia do tworzenia kąta krawędzi. Do jego produkcji będzie wymagać kawałek drewna, z którego jest konieczne, aby klin. Jego długość powinna być większa niż 2,5 razy wysokości. Otrzymany urządzenie w kształcie klina, zamontowany na osełki, od góry do dociskany jest nóż, a następnie należy przesunąć klin noża na osełki ostrzem do przodu. Metoda ta automatycznie zapewnia żądany kąt krawędzi ostrzenia. W tym przypadku, ostrze skosu szerokim otrzyma krawędzią tnącą pod kątem 25-30 °, przy wąskim – 30-45 ° C.