113 Shares 1393 views

Co jest niska placentation?

Dzieci – marzeniem prawie każdej kobiety, ale zbyt wiele osób wie, jak wiele problemów może wynikać z jego wykonania. Istnieje wiele różnych schorzeń, które mogą skomplikować poród, podczas ciąży utrudniają, a nawet spowodować poronienie. Dlatego pożądane jest, aby znać charakterystykę przebiegu ciąży, a także przynajmniej powierzchownie, aby zapoznać się z możliwymi powikłaniami. Jeden z nich – niski placentation.


Termin ten odnosi się do stanu, w którym łożysko jest mniejsza niż 6 cm od ujścia macicy. Istnieją 4 typy niskiego placentation:

  1. Łożysko jest tylko nieznacznie niższa od ustalonej normy.
  2. Dolna krawędź łożysko znajduje się w pobliżu ujścia macicy.
  3. Łożysko częściowo obejmuje szyjkę macicy.
  4. Łożysko pokrywa szyjkę macicy, stan ten nazywany jest łożysko przodujące.

Niska łożysko przodujące w pierwszych dwóch przypadkach umożliwiają samodzielną pracę, pod warunkiem, że nie ma innych powikłań. W tych ostatnich dwóch przypadkach, w sposób nieunikniony planowego cięcia cesarskiego. Jednak takie rozwiązanie nie spodziewa się ponad 10% kobiet, które umieszczone taką diagnozę.

Normalnie zapłodnionego jaja przywiązuje się do macicy u dołu, czyli w jego górnej części. To położenie łożyska jest normalne. Jednak przywiązanie jest znacznie niższy w niektórych przypadkach. Przyczyny tego zjawiska może być, na przykład, wiele poronienia lub jeden zły, choroby zakaźne, wrodzone wady macicy: ogólnie, wszystko, co może powodować uszkodzenie błony śluzowej macicy. Ponadto zagrożone jako palaczy, kobiet z ciąż mnogich, drugim i kolejnych pokoleń. Jednak, aby dokładnie określić, co prowadzi do niskiej placentation nie jest jeszcze możliwe.

Im bardziej niebezpieczny niski placentation? Po pierwsze, w dolnej części macicy, endometrium mene dla dzieci, a po drugie, pod wpływem ciężaru płodu jest prawdopodobne, że zostaną ściśnięte kilka statków w macicy, która może powodować niedotlenienie, niedotlenienia.

Ponadto, niska placentation ma prawie żadnych objawów. W niektórych przypadkach, w trzecim trymestrze krwawienie z pochwy możliwe. Najczęściej występują plamienia, tylko czasami niekontrolowane krwawienie, które mogą być niebezpieczne dla kobiety i dziecka. Krwawienie występuje ze względu na fakt, że rosnący płód zaczyna wywierać nacisk na łożysko do swojej wagi, dzięki czemu można rozpocząć przedwczesne odklejenie łożyska.

Jednak najczęściej niska placentation można określić jedynie za pomocą ultradźwięków. Ale nie martw się, jeśli postawić taką diagnozę w pierwszej połowie ciąży. Faktem jest, że łożysko ma zdolność do migracji i rosnącej macicy, powodując w miejscu mocowania łożysko porusza się z jej szyi. Oczywiście wraz ze wzrostem czasu, szanse na nią spadający i po 20 tygodniach diagnozy „low placentation” najprawdopodobniej już ostateczna.

Co dzieje się dalej, zależy od kilku czynników. Jeżeli łożysko pokrywa szyjkę macicy, brak krwawienia obserwuje, jak i płód nie jest problemem, kobieta odzyskuje domu, aby kontynuować noszenie ciąży i porodu, co bardziej prawdopodobne, aby być samowystarczalni. Jeżeli któraś z wyżej wymienionych powikłań odbywają możliwe jest zaoferowanie ciąży udać się do zachowania, będzie można oglądać jej zdrowia i zdrowia dziecka, jeśli to konieczne, zostanie przypisany do planowego cięcia cesarskiego.

Co za kobieta z niskim placentation? Przede wszystkim jeszcze bardziej uważnie obserwować wszystkie informacje podane do wszystkich kobiet w ciąży: Nie podnosić ciężary, nie męczy, więcej odpoczynku. Wszelkie obciążenia może spowodować przedwczesne odklejenie łożyska. Ponadto konieczne jest, aby porzucić życie seksualne jest również, aby uniknąć przepięć.