305 Shares 6969 views

Biologiczny zegar – można je założyć i zarządzać

Osoba podlega wielu sprawom, jednakże nie może kontrolować jego biologicznego zegara. Choć takie zarządzanie znacznie uprościło, a nawet w pewnym stopniu rozwiązało wiele problemów powstających w pracy. Na przykład prace, które muszą być w różnych przesunięciach, przystosowujące się do innych stref czasowych po podróży lotniczej.


Ten kierunek nauki nie był dostatecznie badany przez naukowców, ale na Uniwersytecie w Douglas trzech naukowców udało się znaleźć sposób wpływania na przebieg zegarów biologicznych. To zrobiły Mark Kuest, Diane Boyvin i Nicholas Chermakyan.

Wszystkie ludzkie działania w ciągu dnia są związane z systemem okołodobowym. Składa się z centralnego zegara, którego umiejscowienie znajduje się w mózgu, a także wielu innych zegarów, które znajdują się w całym ciele.

Eksperyment obejmował 16 osób, przeszedł w specjalnie do tego celu wyposażonym miejscu w całkowitej izolacji, aby uzyskać dokładne wyniki. Więc można było stwierdzić, że w leukocytach został położony drugi rodzaj zegara, i może mieć wpływ na stosowanie leków glukokortykoidowych.

Każda osoba ma wewnętrzny zegar biologiczny i jest tak zorganizowana przez naturę, że człowiek jest w stanie obudzić się, nie zakłócając ich tylko w ciągu dnia. Mieszkańcy nocy narażeni są na znaczne ryzyko i stają się właścicielami różnych problemów zdrowotnych. Więc należy spodziewać się pojawienia się lub nasilenia chorób sercowo-naczyniowych, zaburzeń metabolicznych i wystąpienia raka.

Jak wiecie, pracownicy przesuwni mogą być w nocy i to w dużej mierze stanowi zagrożenie dla ciała. Według naukowców, którzy przeprowadzili badania, zegary okołodobowe, mające tendencję do desynchronizacji, przyczyniają się do pogarszania się snu i funkcji serca, a także do zmniejszenia produktywności. Proponowane sposoby leczenia problemu nie są w stanie rozwiązać problemu, a do pewnego stopnia może nawet pogłębić ten problem.

Do tej pory naukowcy w pełni nie studiowali zegara biologicznego osoby, która odbudowuje, aby obudzić całe ciało podczas nocnych zmian. Przypuszczalnie wszystko pochodzi z centralnego zegara, który znajduje się w mózgu, stąd sygnały są przesyłane do reszty ludzkiego ciała. Użycie glukokortykosteroidów pozwala na przenoszenie sygnałów przychodzących przez ciało.

Chociaż naukowcy zalecają stosowanie nocnych zmian leków glukokortykoidowych w celu zmiany zegara biologicznego. Jednak długoterminowe przyjęcie pozostaje w strefie ryzyka, ale naukowcy nadal prowadzą dochodzenie w sprawie problemu i prawdopodobnie wkrótce zostanie znaleziona metoda pozwalająca modyfikować i dostosowywać zarówno zegary obwodowe, jak i centralne.

Na materiałach: Narodmedotvet.ru