881 Shares 2966 views

Ogród Botaniczny SFU: jak uzyskać opinie

Ogród botaniczny Southern University Federal (skrót oznacza Federalnego Uniwersytetu Południowej) znajduje się w Rostowie nad Donem, a pracuje od ponad 80 lat. W tym czasie wiele roślin zostały zachowane, posadzone nowe, rzadkie okazy w strefie stepowej. Pracownicy są aktywnie zaangażowani w badania i działania edukacyjne.

Historia powstania

Ogród botaniczny Southern University Federal (Rostów nad Donem) to może być wyluzowany w 1915 roku, kiedy miasto zostało ewakuowane z Uniwersytetu Warszawskiego. Ale wojny światowej ustąpiła rewolucji, a pomysł był dopiero po realizacji stabilizacji sytuacji w regionie. Inicjatywa utworzenia ogrodu botanicznego wykonany przez miejscowych naukowców uniwersyteckich, są zaapelował do władz, zostały zatwierdzone i obszaru lądowego 74.11 ha w pobliżu rzeki Temernik.

Wzrost w ogrodzie 259 ha było w 1933 roku, poprzez sadzenie kwietników dano do dawnych gospodarki prywatnej Ramm braci, którzy mieli holenderskie pochodzenie. Obszar Powstały jest ugruntowane przemysł, oto obszary pod destylacji pierwszych kwiatów na Wielkanoc lub Boże Narodzenie, nie było eksploatowane szklarnie szklarnie oraz tereny otwarte dla roślin sezonowych.

Aktywne handlowe bracia aktywność utrzymuje katalogów wysyłkowych i sadzenia nasion, które są hodowane w gospodarstwie lub rozładowanych z zagranicy. Ogród botaniczny Southern University Federal odziedziczył prawie wszystkie osiągnięcia i bogactwo braci Ramm.

dekoracje ogrodowe

Pierwszym dyrektorem Ogrodu Botanicznego został profesorem VN Vershkovsky. Z jego udziałem rozpoczęła projektowanie obszar, w którym większość z podporządkowanej parku. W planach było, że park będzie odzwierciedlać w miniaturowej mapy Kaukazu Północnego z odpowiednią charakterystyką poszczególnych roślin miejscowości. Jednak aby zrealizować pomysł powiodło się, ponieważ niemal wszystkie importowane sadzenie zmarł z powodu nieodpowiednich warunków strefie stepowej.

Ekspozycja często bierze I. E. Chugunov. On podzielił pracę na kilka etapów. Początkowo park leśny typu położono (30 ha) i Arboretum (4,2 ha) na czterech różnych tras. Jednocześnie określoną szkółki drzew i roślin ozdobnych, obszar zajęty 15 hektarów. W latach przedwojennych, ogród był w stanie zebrać ponad czterystu gatunków rzadkich roślin dla regionu. W czasie wojny większość kolekcji została utracona.

Kto pierwszy ustanowiony roślin w dobrym stanie jest 54 gatunków. Na przykład, dobrze czują się rzadki przypadek dąb dużych owocach, Amur korka i wielu innych. Ogród Botaniczny SFU pielęgnuje jedno z najstarszych drzew w swojej kolekcji – English dębu, którego wiek szacuje się na 120 lat.

Wojny i lata powojenne

Pod koniec 1928 roku ogród otrzymał status instytucji badawczych i został przeniesiony do Kaukazu Uniwersytetu Północnej, teraz – to Southern Federal University, z którym współczesna nazwa powstaje. Podstawy pracy i priorytetów działania zostały ustanowione przed wojną. Oprócz działalności badawczej, prowadzone są działania edukacyjne wśród ludności, hodowlę roślin, ochrony istniejących gatunków flory i rzeczy.

Podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, miasto było w zawodzie. Został stracił dużą część zbiorów ogrodowych, zniszczonych szklarni i na zewnątrz ogrody kwiatowe, wiele gatunków są tracone. Domy, budynki gospodarcze, urzędy zostały również wpływ działań wojennych. Zostały one zdobyte biblioteka, laboratorium, stracił cenne rekordy, materiały badawcze i rękopisów archiwalnych.

Ogród Botaniczny SFU rozpoczęła prace rekonstrukcyjne niemal natychmiast po zwycięstwie. W 1953 roku było to zbiór roślin egzotycznych obszarów tropikalnych i subtropikalnych ciepłolubne, zasadzone w szklarni. Dalszy rozwój kontynuowany w latach 60-tych. W tym okresie stwierdzono witryn z kolekcji roślin ozdobnych do ogrodu roślin leczniczych. W 80 lat na terenie ogrodu posadzono eteryczne, gatunki pasz flory i zagrożonych roślin w strefie stepowej.

Cele i zadania

Botanic Garden Federalnego Uniwersytetu Południowej historii osiemdziesiąt lat stał się jednym z największych krajowych baz danych do celów naukowych, edukacyjnych, zasobów i działań kulturalnych. Celem jest, aby zachować i rozwijać ogród botaniczny również dążyć poprzez realizację następujących celów:

  • Ochrona całej różnorodności biologicznej ekosystemów w całym ogrodzie.
  • Spowolnienie zaniku rzadkich roślin w regionie.
  • Mocowanie flory różnorodności w kontekście jego występujących obszarów dystrybucyjnych, warunki wzrostu, wpływu czynników ujemnych. Odzwierciedleniem wartości ekonomicznej istniejących zakładów, ich dystrybucji w obszarach chronionych, zbiorów.
  • Wymiana próbek sadzenia i materiału roślinnego ze światem ogrodów botanicznych, ochronę różnorodności genetycznej, zbieranie rozprzestrzeniania roślin.
  • Badania naukowe, działalność badawczą, rozpowszechnianie i zdobywanie wiedzy.
  • Podłączyć badań,, edukacyjnych i pomocowych naukowych.
  • Kształtowanie opinii publicznej w celu ochrony flory i jej wartość dla każdej osoby, zrozumienie zagrożeń procesów cywilizacyjnych.
  • Nowoczesne metody prowadzenia wszelkiego rodzaju działalności.
  • Zapewnienie warunków dla rozwoju i przejaw zdolności wszystkich instytucji pracowników.

nowoczesność

Ogród botaniczny Southern University Federal całej swojej historii, aktywnie współpracujący z podobnymi instytucjami, jest członkiem największych rosyjskich i międzynarodowych organizacji rządowych i pozarządowych.

Współpraca i wymiana informacji, nasiona, sadzonki są ustalane z 20 ogrodów botanicznych Rosji i 65 podobnymi organizacjami zagranicznymi, własności publicznej i prywatnej. Wokół ogrodu, istnieje kilka unikalnych projektów, jednym z nich – źródło wody mineralnej, która nosi nazwę Serafima Sarovskogo (relikwię prawosławny). Również tutaj jest częścią step 10 ha, co jest uważane za standard strefy roślinności step.

W klasyfikacji międzynarodowej University Botanical Garden kategorii ogrodów wielofunkcyjnych, w których prowadzone jest badanie pola,, działań edukacyjnych, kulturalnych i edukacyjnych, naukowych.

opinie

Pozytywne informacje zwrotne od użytkowników Ogrodu Botanicznego porzucony na rzecz możliwości cieszyć się naturą bez wychodzenia granicach miasta. Każdy lubi dużą powierzchnię, podróże do miejsca, gdzie można pójść w różnych obszarach geograficznych, aby zobaczyć różnorodność lokalnej fauny. Wiele lubiłem oranżerię z egzotycznymi roślinami. Z zadowoleniem możliwość zakupu roślin i nasion, aby dostać się na wycieczkę i po prostu chodzić po ścieżkach ogrodowych.

Negatywne opinie żałuje, ogólne wrażenie zaniedbania ogrodzie. Należy zauważyć, że przez większość nieodebranego śmieci, ślady licznych pożarów. Niektórzy narzekają psy osiąść w ogrodzie, którzy stłoczeni w stadach, czasami atakują turystów. Większość wyraził nadzieję, że problemy te zostaną rozwiązane, a może być bezpiecznie i mają dostęp do strefy relaksacyjnej.

przydatne informacje

W ramach programów kulturalnych i edukacyjnych w Ogrodzie Botanicznym SFU posiada warsztaty na temat pielęgnacji roślin, uprawy roślin w laboratorium, badania na poziomie komórkowym i wielu innych roślin. Tour Plan zawiera ogólne imprezy zapoznawcze, spacery wzdłuż otwartej i zamkniętej ziemi, ogród na różnych oddziałach. Wiele czasu poświęcono wykładowych działań, konsultacji i badań.

Czeka na odwiedzających do Ogrodu Botanicznego SFU. Adres go, Rostów nad Donem, trans. zejście botaniczne, budynek numer 7.

Wycieczki odbywają się od poniedziałku do piątku od 09:00 do 14:00 w weekendy – od 10:00 do 14:00. Koszt dla dorosłych – 150 rubli, bilet dla dzieci kosztuje 100 rubli.

Doskonałe miejsce na relaks – Ogród Botaniczny SFU. Jak się tu dostać? Do ogrodu, a następnie autobus (№№ 23, 93, 25, 50, 20), aby zatrzymać "Ogród Botaniczny". Należy również trasa miejski autobus numer 15 (przystanek autobusowy. „Parki”).