326 Shares 1301 views

Architektura klient-serwer

architektura klient-serwer – to jest struktura organizacyjna lokalnej lub rozproszonej sieci, w której znajduje się oddzielny serwer i elementy elektroniczne (klient), który jest podzielony pomiędzy obciążeniem sieci komputerów, pozwalając im pracować razem. Bardzo często oddziaływanie oparte na serwerze sieciowym i klienta za pośrednictwem sieci komputerowej. Jako serwer i klient może być nie tylko urządzeń elektronicznych, jak również oprogramowania i aplikacji.


Sieć lokalna z serwera dedykowanego

architektura klient-serwer może sugerować strukturę, w której klient jest kilka (zwykle około dziesięciu)   komputerów, dla których dedykowany elektroniczna jednostka centralna – serwer. Taka grupa urządzeń elektronicznych o nazwie „sieć lokalna z serwera dedykowanego.”

Administrator sieci ma nieograniczone prawo do zmiany konfiguracji serwera. Posiada możliwość zainstalowania dowolnego systemu operacyjnego, jak również utrzymanie centralnego węzła. Podstawowa baza danych zawierająca informacje mogą być umieszczone na serwerze, oraz (ze względów bezpieczeństwa) w dowolnym innym urządzeniem elektronicznym, który jest częścią sieci. Baza lokalizacja jest serwer WWW jest bardzo wygodne również dlatego, że w ten sposób zapewnia ciągłość i spójność wszystkich komputerów w sieci podczas pracy technicznej taśmy centralnej części urządzenia.

Sieć z serwera dedykowanego jest zwykle stosowany w celu zapewnienia bezproblemową wymianę danych pomiędzy gałęziami dużej organizacji lub firmy. Innym zastosowaniem tej architektury ma swoje miejsce w sieci gier komputerowych. Zapewnia to stały dostęp non-stop na plac zabaw z siecią.

Klient – program komputerowy

Określenie „architektura klient-serwer” często myśli i dystrybucji ruchu sieciowego między klientem a serwerem, gdzie klient jest program komputerowy. W tym przypadku, wszystkie dane wrażliwe znajduje się w centralnej bazy informacji o potężnym serwerze. Obserwacja informacji i jego ochronie jest również przewidziane przez węzeł serwera. Ta struktura organizacyjna jest bardzo korzystne, ponieważ serwer może być o wiele lepsze i bardziej wiarygodne, aby chronić poufne dane przed nieuprawnionymi próbami uzyskania dostępu do nich. Na serwerze, ustaw kontrolę dostępu, w wyniku którego informacja jest dostępna wyłącznie dla użytkowników, obdarzony pewnymi mocami.

Zasady budowania architektury klient-serwer

architektura klient-serwer może być zbudowany zgodnie z zasadą:

  1. Podwójny związek, zapewniając serwer WWW i tuzin klientów.

  2. Trójargumentowy związek, którego struktura ma pośrednią (web site) usytuowany między serwerem a klientem. To urządzenie działa jako pośrednik w przetwarzaniu wniosków oraz danych lub dla ochrony dostępu do informacji, a także jego ochrony przed uszkodzeniem i zniszczeniem. W tym przypadku, liczba miejsc pracy lub gier w sieci może być znacznie zwiększona.

  3. Podłączenie N-Foot, umożliwiające podłączenie do sieci kilku serwerów internetowych. Ich liczba zależy od stopnia obciążenia sieci. Liczba komputerów, które mogą pracować wspólnie w sieci, oczywiście, znacznie wyższa. serwery pośredniczące umownie nazwano „serwera bazy danych”, „serwer aplikacji”.

Zatem, sieć lokalną z kompleksu związku o strukturze N wielu serwerach i wielu klientów pozwala na lepsze i bardziej ergonomiczny działaniem wszystkich części obwodu sieciowego.