426 Shares 6440 views

Jerusalem krzyż – symbol chrześcijański

Jerozolima – jest popularnym miejscem dla wierzących na całym świecie. Każdego roku miliony pielgrzymów odwiedzić Ziemię Świętą, aby oddać hołd świętych miejscach, modlić się o zdrowie swoich bliskich, błagam grzechy i tylko tam, gdzie dwa tysiące lat temu, Iisus Hristos było. W Jerozolimie, wiele kultowych miejsc i sanktuariów, które gromadzą się w pobliżu jej ludzi z różnych zakątków świata. Wszyscy mamy nadzieję uzyskać przebaczenie za swoje błędy i otrzymać błogosławieństwo Pana.


Najważniejszym miejscem kultu jest Ściana Płaczu, w miejscu, gdzie kiedyś był Świątyni Jerozolimskiej. Jerozolima jest bogata w świętych miejscach, ale ten jest najważniejszy. Kościół został zbudowany przez króla Salomona był jeszcze, ale jej historia jest dość tragiczne. Cierpiała od najeźdźców, a następnie pożaru. Pierwszy kościół został zrównany z ziemią, ale wkrótce na jego miejscu wybudowano Drugiej Świątyni. Wzniesiony znacznie gorsze piękno oryginalnego budynku, ale nadal czczony przez wszystkich wierzących. Odbudowana świątynia została spalona na ziemię w czasie wojny żydowskiej. Wszystko, co pozostaje do dziś – jest to ściana, do której wierni spotykają się, aby poprosić o pomoc Pana.

Będąc w Ziemi Świętej, to jest niemożliwe, aby powrócić do domu z pustymi rękami. Tutaj na każdym kroku oferuje ogromną ilość pamiątek: ikony, krzyże, bransoletki, amulety, koraliki, czerwoną nicią, Chanuka i etażerka. Ale turyści są zainteresowani Krzyż Jerozolimski najbardziej. Można kupić krzyż ze złota lub innego metalu. On będzie prawdziwy amulet i talizman, strzegąc jego właściciela przed uszkodzeniem.

Krzyż Jerozolimski składa się z jednego dużego i czterech małych krzyży. Istnieje wiele z jej symboli. Według jednej z nich, to symbolizuje Jezusa Chrystusa i jego czterech apostołów, którzy napisali cztery Ewangelie. Istnieją spekulacje, że ten symbol oznacza, Jezus i cztery rany on wpłynęło do ukrzyżowania. Istnieje również trzecia wersja, według której Krzyż Jerozolimski – symbol ukrzyżowania i cztery gwoździe, znalezionego w Ziemi Świętej.

Jest często mylony z symbolem krzyża krzyżowców, ale są one dość różne. Crusaders symbol wygląda jak czerwona równoramiennego krzyża na białym tle. To był noszony na wszystkich krucjat. Uważa się, że krzyż jest znakiem Jerozolimy Knights grobu Jezusa. Porządek ten występuje w naszych czasach. Współpracuje ze Kościół katolicki pozostaje wierny papieżowi, i sprzyja umocnieniu wiary katolickiej.

Krzyż Jerozolimski nie służy tylko jako ozdoba. Jest to bardzo często można zauważyć na kocu na ołtarzu. On również przedstawiona na flagę Gruzji. Chociaż ten symbol jest jedno, ale istnieje kilka modyfikacji, które są symbolami różnych zakonów i wojskowych, w tym Zakonu Grobu Świętego i templariuszy (Świątynia Salomona).

Ten krzyż jest uważany za symbol pierwszych chrześcijan, a więc przyczynia się do zjednoczenia wszystkich kościołów chrześcijańskich. Może dlatego, że jest on przedstawiony w formie mozaiki na lidera nagrobek grupy obrony cywilnej, Egora Letova. Uważał tę postać, nazywając go krucyfiks. Uważa się, że Krzyż Jerozolimski chroni przed przeciwnościami losu, daje spokój. I wiele Europejska Nagroda Zakonu są kształtowane. Może tradycja ta dotarła do nas z czasów wypraw krzyżowych, kiedy rycerze wrócili ze Wschodu z takich znaków szczególnych.