680 Shares 9322 views

Lista japońskich samochodów marki (foto)

Japonia jest często przed innymi krajami w dziedzinie postępu technologicznego, zwłaszcza w odniesieniu do przemysłu motoryzacyjnego. Dlatego lista japońskich samochodów marki znane wielu miłośników pojazdów wysokiej jakości – są absolutnie zasłużony sukces na całym świecie. Warto zbadać początki i rozwój każdego z nich w szczegółach.


"Honda"

Więc zacznijmy się uczyć japońskie samochody. Brand, których wykaz jest godny uwagi, opracowany przez kilka dużych firm, wiele firm ma produkcję wielu profili. Na przykład, Honda – japońska firma zajmująca się emisją nie tylko samochody, ale także silniki i motocykli. Założona w 1946 roku firma z powrotem Założycielem jest inżynier Soichiro Honda, a kilka lat do punktu podłączonego zarządzający Takeo Fujisawa. Razem mają Advanced Enterprise z ciemności do stanu światowym liderem. Pierwszy przełom nastąpił po wydaniu silnika czterosuwowego, który wydał firmie najlepszą na rynku krajowym. Jeden z „gwiazda” model w historii NSX stał się w latach osiemdziesiątych przejęta odwiedzających wielu sprzedawców. W chwili obecnej firma jest głównym producentem motocykli na świecie i należy do dziesięciu największych firm motoryzacyjnych. Sto dziewiętnaście fabryk produkujących samochody marki japońskie. Katalog modeli obejmuje zarówno ładunku, sportowych i luksusowych, z których każda charakteryzuje się niezwykłą jakością.

"Mazda"

Wyobrażając listę japońskich marek samochodów, wiele często nie kojarzą się z nim tę markę. W międzyczasie, Mazda jest firmą samochód jest z Japonii. Produkcja produkuje samochody, autobusy i samochody. Założycielem firmy w 1920 roku stał się Dzyudziro Matsuda. We wczesnych latach, co dziwne, firma nigdy nie miała związek z branży motoryzacyjnej i zajmuje się produkcją wyrobów z korka. Już w 1931 roku rozpoczęto prace nad stworzeniem maszyn. Został wydany ponad dwieście tysięcy sztuk samochodów na trzech kołach. W latach powojennych, firma skupia się bardziej na kwestii ciężarowych i pojawił się w latach sześćdziesiątych samochody. Pierwszy model czterodrzwiowy był Corol 600. stały się dostępne w Stanach Zjednoczonych cztery lata później, w 1967 roku – na rynku europejskim. W latach dziewięćdziesiątych, model 626 był najlepszy samochód, produkcja została rozszerzona na szeroką gamę zajęć, w tym Executive. Do tej pory Grupa eksportowane produkty w stu dwudziestu krajach na świecie, a rośliny znajdują się w dwudziestu krajach.

"Mitsubishi"

Jest to niezwykle popularne japońskie samochody. sportowe marki lub przedstawiciel zawsze wiąże się szczególnie wysoki poziom wyposażenia technicznego, a Mitsubishi zawsze oferuje tylko, że jego klienci. Historia firmy rozpoczęła się w 1873 roku, kiedy Yataro Iwasaki otworzył stocznię. Od dwudziestu lat firma zaczęła zajmować się samochodami, ale niezbyt energicznie, jak rynek japoński nie jest potrzebne w dużych ilościach. Orientacja wytwarzanie było związane z samochodów ciężarowych i autobusów. Jeden z najbardziej znanych modeli poprzednich latach było Mizushima – tanie i przeznaczone do przewozu osób lub towarów. Od lat sześćdziesiątych firma zaczęła angażować się w samochodach osobowych. Świat zaczął doceniać japońskie samochody. lista Brand, zdjęcia – wszystko co związane z produkcją tego wschodniego kraju stał zainteresowanych odbiorców, marek i salony zaczęły zajmować czołowe miejsca. Jednakże „Mitsubishi” utrzymuje się w cieniu, aż do lat dziewięćdziesiątych. Dopiero w 1996 roku, rewolucyjny silnik z bezpośrednim wtryskiem benzyny zostanie utworzony, które będą stanowić podstawę do szczególnie szybkich i funkcjonalnych samochodów i spowoduje zajęcia rozszerzające wypuścić. Obecnie firma jest jednym z liderów zarówno na rynku krajowym i światowym.

"Nissan"

Więc nadal przesyłać japońskie samochody. Brand, lista, która powinna być znana każdemu, i obejmują „Nissan”. Jest to japońska firma założona w 1925 Yoshisuke Aikawa. Pierwszy samochód osobowy został wydany już w 1931 roku. W przeciwieństwie do wielu innych, firma zdobyła pierwszą misję w dziedzinie samochodów osobowych, a dopiero potem rozpoczął pracę na dużych przyrządów – samochodów dostawczych i autobusów. Podczas wojny zakład produkował pojazdy dla celów wojskowych. W 1958 roku, na rynku wdzięku Datsun Bluebird został zwolniony z niezwykle wrażliwym hamulca, a pod koniec lat sześćdziesiątych, a świat zobaczył pierwszą limuzynę Nissan. W latach siedemdziesiątych, największe osiągnięcia były związane z produkcją SUV. Projektowanie i wyposażenie techniczne marek pojazdów nadal być wynagradzani na pokazach samochodowych na świecie. Teraz te maszyny są produkowane w kilku krajach.

"Subaru"

Lista japońskich marek samochodów wypełnionych markami, które są zaangażowane w wielu dziedzinach produkcji. „Subaru” – nie jest wyjątkiem. Japońska firma zajmuje się produkcją samochodów, samolotów i urządzeń przemysłowych. Droga do sukcesu w branży motoryzacyjnej rozpoczęła dla firmy dzięki staraniom jego specjalistów. Kenji Chiny Uważa się, że maszyna musi być idealne i noszenie japońska nazwa. W 1971 roku został wydany Leone samochód, który stworzył furię jego niezwykły projekt i sprzętu. Od kilku lat sprzedano ponad sto tysięcy maszyn tego typu. Innym ważnym sukcesem było Forester edycja słynnego SUV późnych lat dziewięćdziesiątych. Na początku nowego tycheletiya „Subaru” uruchomiła pięć tysięcy samochodów. Produkcja samolotów odrzutowych i kosmicznych również nie zatrzymał, firma jest sukces w tych dziedzinach.

"Toyota"

Kompletna lista japońskich marek samochodów warta ta nazwa. Koncern pojawił się w 1933 roku, kiedy rozpoczęła się produkcja samochodów. Do tego momentu firma nie był zaangażowany w inżynierii mechanicznej. Pierwszy samochód został wydany w 1936 roku, a wkrótce został opracowany i ciężarówka. Przez pięćdziesiątych zakres został rozszerzony, aw 1962 roku pojawił się legendarny Corolla. Przez osiemdziesiątych firma już trzecie miejsce na świecie w produkcji samochodów, a także ustanowił uzupełniającej luksusowej marki Lexus. Od lat dziewięćdziesiątych działalność został skierowany na najbardziej przyjazne dla środowiska i nowego tysiąclecia cechował udziałem pierwszą marką samochodów w „Formuły 1”.