854 Shares 3744 views

Geofizyki otworowej: rodzaje i zastosowanie

Jednym z głównych zagadnień rozpatrywanych w hydrogeologii geofizycznych odwiertów poszukiwawczych. Jest to ważny proces. Wiele firm są teraz rozstrzygną sprawę konwencjonalnych metod pozyskiwania drewna lub eksploracji. Jednak w niektórych przypadkach, mogą także używać innych nowoczesnych technologii.


proces odmiany

Przez długi okres prac nad badaniami ekspertów studnie są różne sposoby rejestrowania zostały opracowane, w tym geofizycznych i radioaktywnych. Przy podejmowaniu decyzji o wyborze metody poszukiwań, a także jego zachowanie powinno zapewnić niezawodność, badania efektywności w zrozumieniu potrzeby i możliwości jego realizacji i utrzymaniu jej rentowności. W związku z tym, co geofizycznych odwiertów poszukiwawczych, tradycyjne metody rejestrowania obecnie stosowany w połączeniu z innowacyjnym. Ich zadaniem jest sprawdzenie, cięcia i wykrywania w odstępach wodonośnych. Odnosi się to zarówno do studni bez ochrony tułowia i zamkniętym metalu lub tworzywa sztucznego.

Istnieją różne geofizyczne metody badań studni, ale najważniejsze z nich to:

  • indukcyjnym wysokiej częstotliwości;
  • gamma;
  • elektryczny;
  • videokarotazh;
  • sposób spontanicznych potencjałów polaryzacyjnych.

Najbardziej skuteczne jest promieniowania gamma. Pozwala to na litograficzny warstwy podzielić i przyporządkowania elementów i odstępy łożysk na glince. Teraz dość często dobrze obudowane rurami z tworzyw sztucznych. Chronią one strukturę od deformacji podczas przemieszczania skał. To zwiększa potrzebę stosowania takich geofizycznych odwiertów poszukiwawczych, które pozwolą na zbadanie właściwości elektryczne skał za pośrednictwem struktur barierowych. Jednak w tym przypadku rejestrowania niedopuszczalne metody konwencjonalne oparte na wykorzystaniu prądów przewodzenia. Lepszym rozwiązaniem byłoby użyć metody pracy z indukcją wysokiej częstotliwości. Podczas analizy technicznej do videokarotazh studzienek i położenie magnetycznego. Można go także stosować metody, na przykład zacisku. Przy stosowaniu videokarotazha, wykonywanie odwiertów poszukiwawczych geofizycznych, najczęściej korzystają z kolorową kamerą najnowszych osiągnięć. Daje to większą rozdzielczość obrazu ze ścianami bocznymi kontrolowanego obiektu.

rada

Jeżeli praca jest wykonywana w węglanu rock, różnej skłonności do zgryzienia, bardzo ważne jest poprawne studnie umacnianiu. Proces ten należy podchodzić ze szczególną uwagą. Kontrola jakości uzyskuje się przez cementowanie przy użyciu akustycznych metody skanowania. Metoda ta nie jest bez znaczenia w tym przypadku. W rezultacie, akustyczny skanowanie cementowanie wykryte wady, które mogą zakłócić szczelność skóry i jest określony przez stan techniczny ścian profilowych i kolumn.

wynik

Wszystkie te metody pozwalają na zapewnienie jakości wgłębnych studnie rejestrowania. Są one najbardziej skuteczne w tym procesie. Zapewnia to problemów operacyjnych, takich jak badania litograficzne (podobszar) skał, przez którą również przechodzi, ocena urządzeń technicznych dobrze sobie, przedziały kontenerowe nośnych i właściwości filtracyjne skał oraz jest określona jakość wytwarzanej wody.