654 Shares 8127 views

Jak gotować raki puszkach

Raki można znaleźć we wszystkich zbiornikach z czystą wodą na całym świecie. Są blisko spokrewnione z krewetek i homarów, a także ich krewni, różne słodkie i soczyste mięso. Pomimo faktu, że niektóre osobniki mogą osiągać ogromne rozmiary, zwykle małych mieszkańców stawów.


Najbardziej znanym i najpopularniejszym sposobem korzystania – ugotować i zjeść naprawdę świeże. Jednakże, mogą być przygotowane i zamrożono w puszkach lub nowotworów. Pomoże to utrzymać przetarg mięsa przez długi czas.

Co jest potrzebne do konserw

  • Duży rondel.
  • Sól.
  • Ocet.

Przepis na nowotwory domowych

Umyć raki dobrze żyć w zimnej wodzie. Doprowadzenie wody w garnku do wrzenia. Dodaj ocet i sól w większą część następnego – jednej soli szkła i octu 4,5 litra wody. Umieścić kraby w wrzącej wody, poczekać aż woda wrze ponownie. Zazwyczaj trwa mniej niż 10 minut, w zależności od wielkości firmy patelnie i liczby nowotworów.

Zdjąć patelnię z ognia, jak tylko wrze woda, opróżnić ją. Po wystarczająco cool kraby, więc mogą być podjęte, oddzielenie głowy i ogony. Usunięcie skóry od ogona i dodać mięsa w misce lub cedzidło.

Przygotować w oddzielnym soli fizjologicznej miski za pomocą 2 do 3 filiżanek grubej soli na każde 4,5 litra wody. Umieścić oczyszczone raka mięsnych w sterylnych słoików i wypełnić je wrzącą solanką. Pozostawić przestrzeń 1 centymetr na górze każdej puszki. Pokrycie słoiki z pokrywami z metalu. Konserwy raki prawie gotowy, pozostaje do ich sterylizacji.

sterylizacja

Wlać do garnku lub trawienie 10 cm wody i umieścić na dnie rusztu. Umieścić na ruszcie z puszki mięsne nowotworów, a sam pan – na płycie palnika włączone. Pokrycie. Nadal gotować mocno, podczas gdy z patelni zaczyna wydzielać duże ilości pary wodnej, a następnie obniżyć ciepło. Puszki nowotworów muszą być poddawane obróbce cieplnej przez 60-90 minut.

Następnie wyjąć garnek z ciepła. Schłodzić i zdjąć puszki, nakrętki, dają banki do ostygnięcia w projekcie, aż osiągną temperaturę pokojową.

Jak przechowywać

Sprawdź jak dobrze zamknięte słoiki, naciskając środek każdej pokrywie z palca. Jeśli skałach zakrywać ani jaskiń – bank nie są prawidłowo zamknięte. Puszki kraby powinny być przechowywane w lodówce i być spożywane po otwarciu puszki za trzy dni, sklep otwarte puszki nie może być więcej. Z kolei prawidłowo zamknięte słoiki mogą być przechowywane w chłodnym i ciemnym miejscu przez okres jednego roku.

Nie jest to jedyny sposób gotowania raki. Ponadto, można przygotować i marynowane mięso, wykorzystując każdą receptę zaprojektowany do marynowania krewetek. Należy jednak wziąć pod uwagę inny rozmiar owoce morza i specyfikę ich wytwarzania. W szczególności, gdy stosowana w przypadku raka przepis na czas krewetki gotowania musi zostać zwiększone w każdej fazie o 50 procent.