890 Shares 2191 views

Fizjoterapia w koksartroza

Bóle ból w pachwinie, sięgające do uda i kolana, zwłaszcza kiedy trzeba wstać z łóżka lub krzesła, zginając nogi, trudno jest nosić buty lub skarpetki. Są to wszystko objawy problemów ze stawem biodrowym. Rozwiązanie – fizjoterapia w koksartroza biodrowego.


Krótko o chorobie

Koksartroza (zniekształcające zwyrodnieniowa stawów) – patologiczny choroba zwyrodnieniowa stawów, któremu towarzyszy silny ból w obszarze zagrożonym, o powrocie do blisko położonych mięśni.
Wysychać i pękać chrząstki pęka w dół powstawania nowych włókien, a istnieją ograniczenia w zakresie ruchu, w czasie lub nieleczona, ruchomość stawów jest całkowicie zagubiony. Rosną razem, a człowiek staje się nieaktywne. Jest to jedna z najczęstszych schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego.

Struktura stawów

Staw biodrowy odnosi się do prostych stawów. Jest on utworzony z tylko dwóch oddziałujących kości: kulka kształcie głowy kości udowej wprowadza się do panewki biodrowej kości miednicy i razem tworzą one swego rodzaju zawias, za pomocą którego organizm ludzki wykonuje różne ruchy. Oba te oddziałujących kości w miejscu kontaktu są pokryte chrząstką, które jako miękki gąbki okołostawowe absorbuje ciecz, która jest smarowane, aby uniknąć ślizgania się kości.

Przyczyny choroby

Najczęstszą przyczyną – uraz. Od 10 do 20% wszystkich przypadków klinicznych choroby koksartroza jest ze względu na wcześniej otrzymanych obrażeń: skręconą nogę, kolano boli siebie, rozciągnięte kostki ścięgna – Wszystkie prowokatorów choroba, która może pojawić się w 5, 10 lub nawet 15 lat po urazie.

Około jedna trzecia przypadków – jest systematyczne nadmierne obciążenie stawów. Biegaczy, piłkarzy i ciężkie sportowców bardzo często podatne na tę chorobę po 35 lat, a także osoby, których praca wymaga podnoszenia ciężkich – ładowarki, hodowców bydła. Często cierpią osoby starsze ze względu na suszenie interarticular ludzi płynów i ścieńczenie chrząstki, a nawet nadwagą, którzy mają stres stawów zwiększa się o 250 razy w porównaniu z cienkim człowieka.

Jest jeszcze czynnik wad wrodzonych z głowy stawu biodrowego – jeśli okaże się, zaleca się, aby mieć dziecko do angażowania się w fizjoterapii. W koksartroza niezwykle ważne jest, aby utrzymać w ruchu, a mimo dyskomfortu, aby uniknąć stagnacji w tkankach okołostawowych.

Bardzo ważnym rozwój choroby prowokator są długoterminowe stres, zaburzenia metabolizmu i niewłaściwa dieta. Koksartroza mogą również rozwijać na tle menopauzy i związane z wiekiem zmiany w organizmie.

stawowe gimnastyka

Jak wybrać gimnastyka w koksartroza? Możesz zacząć od najprostszych ruchów stawów: obrót ramion, szyi, łokcie i stawy w kostkach, a oś kręgosłupa. Istnieje kilka opcji, które można znaleźć w opisie lub wideo. Bardzo przydatna vyayama sukshma. Wykonuje na stawach metody jogi.

Na podstawie tego systemu Norbekov stworzył swoją wersję badaniu stawów ciała. wszystkie są bardzo podobne pod względem zasady działania i sposób realizacji i są uważane za bardzo przydatne dla każdej choroby układu mięśniowo-szkieletowego.

Ważną rolę odgrywają wiązania do ruchu oddechowego; trzeba w miarę upływu czasu, aby spróbować zsynchronizować je, że nie był tylko zbiorem ruchów mechanicznych i ćwiczenia świadomy. Koksartroza 2 stopnie bardzo pozytywnie reaguje na wykonywanie tego rodzaju; Wystarczy wybrać te, które nie powodują wyraźne odczuwanie bólu.

Podstawowy zestaw ćwiczeń №1

Większość Początkowe ćwiczenia terapeutyczne mogą być wykonywane w koksartroza z krzesłem jako symulator, każde ćwiczenie należy powtarzać przynajmniej dziesięć razy

 • Siedząc na krześle z wyprostowanym kręgosłupem i kolanami razem ciasno, trzeba próbować wcisnąć piętę do maksymalnego dostępnego kąta otwarcia.

 • Tylko siedzi i rozprzestrzenia hip-szerokość od siebie, starać pięty od podłogi bez ruchu, podczas gdy palcami.
 • Zginanie kolana i podnosząc na możliwej wysokości. W tym przypadku trzeba się upewnić, że ręce nie są zaangażowane w działania. Reszta jest potrzebne przed nogą od krzesła lub wsparcia. Lepiej zrobić mniej, ale dobrej wierze. Gimnastyki w koksartroza biodrowego o 2 ° C, nie może tolerować schlock inaczej ulgę i nie występuje. Również to ćwiczenie można wykonać w pozycji stojącej lub leżącej na plecach.
 • Wyciągnij ręce w górę i zrobić mały tułów w bok. W takim przypadku należy upewnić się, że biodra ruszać i nie wiercić na siedzeniu krzesła.
 • Sprężanie wewnętrzne mięśnie miednicy i pośladków bez zmiany pozycji ciała. Można to zrobić w dowolnym miejscu i pozycji ciała. Spróbuj utrzymać kompresji 20 sekund, stopniowo dodając czas.
 • Stojąc, rozciągnąć swoje ręce na oparciu krzesła lub fotela (jak wygodne), położyć nogi ramię szerokość od siebie i rozpuścić nogę do boku, jak to możliwe. Zrobić małe miękkie przysiady bez zginania pleców. Gimnastyka w koksartroza hip który śledzi nie tylko pozycję miednicy i kręgosłupa, ale ponieważ są głęboko ze sobą powiązane mięśnie wewnętrznych.

Zestaw ćwiczeń №2

Jeżeli początkowe gimnastyka w koksartroza № 1 jest łatwe, to jest możliwe, aby przejść do trudniejszych ruchów.

 • W pozycji leżącej ze zgiętymi nogami na podłodze wyznaczonym przez szerokości ramion (ważne jest, aby postawić stopę ściśle równolegle do siebie), aby spróbować podnieść miskę w kierunku sufitu, starając się zatrzymać na kilka sekund na górze.

 • Leżąc na plecach, ugnij kolana i rozcieńczyć do boku, naciskając podeszwy siebie, a następnie połączyć swoje kolana.
 • Leżąc na płaskiej stronie naciągnąć łokieć na podłodze i starają się podnosić nogę w bok jednocześnie starając się uchwycić pierwsze miejsce.
 • Leżąc na brzuchu, rozkroku na szerokość ramion siebie, ręce za głową (czoło rozciągania) i spróbować unieść biodra w górę. Nie może być jeden lub dwa od razu, można naśladować żagiel. To będzie również przydatny do ruchu stopy rozstawione na wadze. Wykonaj 8 razy na każdej siłowni wykonania opcji. Koksartroza 2 stopnie bardzo dobrze reaguje na tego rodzaju ruchu.
 • stopy ruchu z symulowanym Kolarstwo: raz do przodu, a następnie z powrotem, 12 razy na każdą opcję.
 • Weź małą kulkę lub książkę, należy przytrzymać między kolana i próbuje wycisnąć z wykorzystaniem wewnętrznych mięśni ud. Jeśli to możliwe, należy przytrzymać przez co najmniej 20-30 sekund.
 • Mocno rozciągnąć dolną część pleców i nogi zgięte w podłodze, unieś górną część ciała za pomocą mięśni brzucha i ustalić położenie na ile to możliwe, jeszcze oddycha.

Wszelkie ćwiczenia na koksartroza biodrowego – to przede wszystkim uwagę na odczuciach, mechanika ruchu i świadomość, że to, co się robi. Oczywiście, nie tylko w celu uniknięcia dyskomfortu punktu bolesne, ale jak badania ciała będzie mniej wrażliwy na bodźce, a zatem będzie nowy impuls do ruchu.

Ewentualny wpływ tego problemu powinno być przede wszystkim systematyczna, stabilne i prawidłowe wykonywalny. Dopiero wtedy możemy powiedzieć, że ćwiczenia pomogły w koksartroza.

Metoda dr Bubnovskaya

Dr Sergey Bubnovsky posiada bogate doświadczenie w leczeniu chorób układu mięśniowo-szkieletowego. Jego metoda – ruch leczenie, rehabilitacja. Jego praktyczne badania przez ponad 30 lat, a liczba pacjentów wyleczonych w tysiącach.

Specyfika ćwiczeń zasugerował im, że są one wykonywane na tyle powoli, płynnie, a przy maksymalnej koncentracji na odczuciach i mechaniki ruchu – jest to najważniejsza część wspólnych ćwiczeń. Koksartroza stopniowo oddalać się silniejszy więzadła i znajduje się obok mięśni odpowiedzialnych za ruch, poprawić przydział płynu okołostawowego i ruchomość stawu, odbędzie ból i stan zapalny.

Gimnastyka Bubnovskaya w koksartroza wybrany i powołany na zasadzie indywidualnej, w oparciu o badania i stopnia choroby. Podatne na leczenie różnych grup wiekowych i pacjentów z ciężkimi chorobami 4 ° C. Są nawet opcje dla tych, którzy nie mogą wydostać się z łóżka.

Co robić w razie zaostrzenia?

Jeśli doszło do zaostrzenia choroby, konieczne jest chwilowo zmniejsza aktywność, odpoczywać i pić dużo czystej wody. Minimalny ruch bez potrzeby ciężkiego bólu. Lekko zgięcia-extension, leżąc na plecach, obracając ją lekko z małą amplitudą pomoże stawy nie tracą swoją mobilność. Ważne jest, aby pamiętać, że ruch – to życie.

Masaże, okłady i ogrzewa podobnych efektów również nie jest zalecane. W najbardziej krytycznych warunkach służy operacja.

Dieta w koksartroza

Kiedy nadmiar masy (jeśli w ogóle) określone pożywienie dla utraty wagi, o wysokiej zawartości białka roślinnego i niską zawartość cholesterolu. Jeśli nie ma problemu wagi, pożądane jest, aby nie jeść pokarmów zawierających duże ilości soli i pić tyle, woda oczyszczona.

Należy wykluczyć z diety produktów mięsnych tłuszczowych, cukru, ciasta drożdżowego, alkoholu i kawy. Ale niskotłuszczowe produkty mleczne, ryby, orzechy i są bardzo mile widziane, a także produktów bogatych w wapń. Zaleca się jeść więcej świeżych warzyw i owoców, przy minimum obróbki cieplnej, miód, płatki – gryki i płatków owsianych. Bardzo dobre herbatki pić i wywary z ziół, które pobudzają przemianę materii i toksyn wyciągania z krwi.

metody zapobiegania

W celu zapobieżenia konieczne jest:

 • monitorować prawidłowe zbilansowanej diety,
 • pozbyć się złych nawyków (alkohol, nikotyna, a siedzący tryb życia)
 • regularne spacery na świeżym powietrzu,
 • joga, tai chi lub qigong, a w każdym razie nie ograniczać mobilność, gdy choroba już uderzył.

Jeśli można, można i należy korzystać z basenu (basen jest bardzo dobra pomoc w przypadku problemów ze stopami), jazda na rowerze, skorzystać z usług masażysty i instruktor terapeutycznych kompleksów rehabilitacyjnych. Najlepsza siłownia w koksartroza – działa pod nadzorem wykwalifikowanej osoby, więc najlepiej jest pozwolić sobie, aby być zdrowym i zapobiegać występowaniu choroby, niż pozbyć się nim później.