874 Shares 3084 views

Jak stary jest wszechświat i jak obliczyć swój wiek?

Istnieje wiele spekulacji o tym, jak stary wszechświat w tej chwili. Z całą pewnością na pytanie o swój wiek to jest teraz niemożliwe, aby odpowiedzieć. I jest mało prawdopodobne, aby kiedykolwiek będzie w stanie znaleźć dokładną odpowiedź. Ale naukowcy przeprowadzili wiele badań i obliczeń, tak że teraz temat jest mniej lub bardziej wyraźny zarys.


definicja

Przed rozpoczęciem historię o tym, jak stary wszechświata, warto uwaga: jego wiek jest liczony od momentu, gdy zaczął się rozwijać.

ΛCDM model został stworzony w celu ustalenia danych. Naukowcy twierdzą, że może przewidywać momenty początku różnych epok. Ale nadal, jak stary jest wszechświat, można dowiedzieć się poprzez znalezienie najstarsze obiekty obliczając wiek.

Również duże znaczenie odgrywa periodyzacji. Obecnie istnieją trzy razy, która znana jest z pewnych informacji. Pierwszy – najwcześniej. Nazywa się czas Plancka (10 -43 sekundy po początku Wielkiego Wybuchu). Jeśli wierzyć naukowcom, okres ten trwał aż do 10 -11 s. Kolejnym epoka -2 kontynuowano do 10 s. Charakteryzuje się występowaniem cząstek twarogu – to część hadronów, to znaczy, że cząstki elementarne udział w interakcji jądrowych.

Ostatnia epoka – nowoczesny. Zaczęła od 0,01 sekundy po Wielkim Wybuchu. A ściśle mówiąc, współczesna epoka trwa do dnia dzisiejszego.

W ogóle, według najnowszych danych, wszechświat jest teraz 13,75 miliarda lat. Dozwolone korekta (± 0,11 mld USD).

Metody obliczania oparte na zimno Data

Nie ma innego sposobu, aby dowiedzieć się, jak stary wszechświat. A on jest monitorowanie emisji tak zwanych białych karłów. Są ciała niebieskie bardzo wysokie temperatury są dość małe. O wielkości Ziemi. Reprezentują ostatni etap istnienia jakiejkolwiek gwiazdy. Z wyjątkiem tych, które różnią się w ogromnych rozmiarach. Biały karzeł gwiazda staje się przecież jego termojądrowa paliwo jest spalane. Wcześniej była nadal przechodzi pewne wstrząsy. Na przykład, przez jakiś czas, staje się czerwonym olbrzymem.

I jak można dowiedzieć się, jak stary wszechświat, przy pomocy białych karłów? Nie znaczy, że proste, ale naukowcy sukces. Krasnoludy spalić ich wodór bardzo powoli, tak, że ich żywotność może osiągnąć setki milionów lat. I cały czas rodzą się dzięki nagromadzonej energii. Równolegle do ostygnięcia. I naukowców do obliczania szybkości chłodzenia określenia czasu, który jest niezbędny w celu ograniczenia do gwiazdy temperatura od tej, która była przy (zazwyczaj jest to 150 000 K). Aby obliczyć, ile lat istnieje wszechświat, trzeba znaleźć najfajniejszych białych karłów. Do tej pory udało się odnaleźć gwiazdę o temperaturze około 4000 K. Naukowcy badając uważnie wszystkie dane na podstawie tych informacji, twierdzenie, że wszechświat nie może zawierać więcej niż 15 miliardów lat.

Badanie kulistych gromad gwiazd

Powinny mieć zastosowanie również do tej metody, mówienie jak stary wszechświat, według naukowców. Klastry te znajdują się w strefie obwodowej Drogi Mlecznej. A oni krążą wokół jądra. Ustalenie daty ich powstawania pomaga dowiedzieć się dolną granicę wieku naszego wszechświata.

Proces jest technicznie skomplikowane. Jednak jego istota polega właśnie pomysł. Po wszystkich klastrów wyłaniają się z jednej chmury. Więc wstań, można powiedzieć, w tym samym czasie. A wodór spala się w pewnych ilościach w określonym czasie. Jak to się skończy? Pojawienie się formacji biały karzeł lub neutronów.

Kilka lat temu, badania tego typu prowadzone astronautów, którzy używane kamery ACS Space Telescope, znany jako „Hubble”. Tak więc, według naukowców, jak stary wszechświat? Astronauci znaleźli odpowiedź, i to jest zgodne z oficjalnymi danymi. Wiek gromady że badane wyniosła średnio 12,8 miliarda lat. Najbardziej „starszy” wyniosła 13,4 mld USD.

Na kosmicznych rytmów

Tutaj, w ogóle, okazało się, że według obliczeń naukowców. Jak stary jest wszechświat – jest to niemożliwe, aby dokładnie wiedzieć, ale więcej informacji może być przybliżona postać, zwracając uwagę na kosmicznych rytmów. Ich badania przeprowadzone sondy Explorer 80 około 15 lat temu. Zaprowadzono uwzględnieniu wahań temperatury oraz CMB. Jeśli nie wnikać w szczegóły, po czym okazało się, że nasz wszechświat, najprawdopodobniej, 13.5-14 miliardów lat.

A w ogóle, wszystko nie może być sposobem oczekujemy. Po tym wszystkim, przestrzeń – zaskakująco ogromny i prawie nieznane miejsca. Ale zadowolony, że jego badania są aktywnie trwają.