292 Shares 9490 views

Laserowe usuwanie brodawek

Brodawka jest skórnym wzrostem. Jest to mały guz o rozmiarze kilku milimetrów do jednego centymetru. Istnieją następujące rodzaje brodawek: zwyczajne (w postaci małych, gęstych guzków, które nie powodują bólu); Plantar (powodować ból podczas chodzenia); Płaskie (w postaci małych guzków, które nie wystają ponad poziom skóry); Brodawki narządów płciowych (występują na narządach płciowych) i starcze (związane z starzeniem się ciała).

Brodawki powstają wskutek wpływu wirusa brodawczaka na ciało. Aby zapobiec wystąpieniu brodawki, nie należy zapominać o podstawowych zasadach higieny osobistej. Nie chodź boso w miejscach publicznych, nie niszcz butów, które nie pozwalają w powietrzu (nogi się pot), staraj się nie dotykać brodawek innych osób. Niezbędne jest również właściwe wyważone odżywianie i przestrzeganie zdrowego stylu życia.

Jak można usunąć brodawki? Możesz usunąć brodę na kilka sposobów, jaka oferuje nam nowoczesna medycyna. Te metody są wymienione poniżej.

Po pierwsze, brodawki mogą być usunięte przez cryodestruction (lub przez zamrożenie ciekłego azotu). Płynny azot stosuje się do brodawki za pomocą wymazu, który jest starannie przymocowany do specjalnego drążka. Zamrażanie trwa około 30 sekund. Później brodawka staje się bielsza i gęsta, a w ciągu tygodnia wysycha i znika. W jej miejsce powstaje różowaty punkt. Należy zauważyć, że usunięcie brodawek podeszwowych jest trudniejsze.

Następną metodą jest elektrokoagulacja. Brodawka jest cięta cienką pętlą metalu. Dzięki wyładowaniom prądowym wysokiej częstotliwości nie ma krwawienia, a tkanki są dezynfekowane. Lokalne znieczulenie jest stosowane w operacji. Po zabiegu spodziewaj się małej skorupy, która zniknie po 7 dniach.

Istnieje również laserowe usuwanie brodawek. Metoda ta nazywano lazerocoagulacją. Brodawki są usuwane przez warstwy za pomocą lasera. Stosuje się również znieczulenie miejscowe. Po tym głębszy pojawia się na skórze, która stopniowo zanika. Który sposób wyboru – elektrokoagulacja lub usuwanie brodawek laserem – zależy od Ciebie.

Jeśli brodawki są duże, konieczne jest interwencje chirurgiczne. Usunięcie następuje za pomocą skalpela, po czym na skórę nakłada się szwnię.

Bardzo rzadko stosuj środki chemiczne. Brodawki smaruje się kwasem alkalicznym, kwasem lub innym określonym płynem. Należy zauważyć, że w ten sposób sąsiadująca tkanka może ulec zniszczeniu. Jednak niektóre brodawki są dobrze usuwane z kwasu salicylowego (płyn lub maść). Najważniejsze, umieścić kwasu salicylowego bezpośrednio na brodawce, a nie na otaczającej tkanki.

Po usunięciu brodawki, zaleca się picie witamin (które zaleci lekarz) w celu uniknięcia nawrotu choroby.