262 Shares 6868 views

uszczelniająca szczelina

Z wdrażania środków zapobiegawczych, aby zapobiec jej nie zmniejsza się z biegiem lat, istotność problemu próchnicy i potrzeb. Obserwacje wskazują, że częstość występowania chorób jamy ustnej dzisiaj obchodzony w ciągu 60-98% wśród dzieci dwunastu lat. W tym przypadku główny wzrost zachorowalności i szybkiego postępu choroby obserwuje się w ciągu półtora do dwóch lat po pojawieniu się zębów stałych, czyli spada w wieku sześciu lub siedmiu do jedenastu do trzynastu lat. Okres ten charakteryzuje się również niepełnego mineralizacji zębów. Przy tym prawie 90% w lokalizacji ma wnęki na powierzchniach żucia.


Niedojrzałe SZKLIWA charakteryzuje się wysoką porowatością i pakowania niższej gęstości kryształów, zawiera drobne kryształy ftorapatitopodobnyh mniej rozpuszczalne w kwasach niż hydroxylapatites. To z kolei sprawia, że bardziej podatne na działanie kwasów.

Często szczelina uszczelniająca dzieci naturalnie występuje w sposób naturalny. W ten sposób, że wykrywane są gęste powstawania zmineralizowanej o bardzo niejednorodną strukturę. Formacje te znajdują się na dnie szczeliny. Obszar ten jest jedynym obszarem alkohol stężenie odśrodkowych prądów pochodzących z sąsiednich fałd i kopce. Tak więc, szczeliny uszczelniające oczywiście przeprowadzone kosztem alkoholu szkliwa.

W przypadku problemów zdrowotnych i obecności lokalnego charakteru czynników ryzyka rozwoju próchnicy, spontaniczny uszczelniająca nie odbędzie.

Szczeliny wyróżniają rodzaju budynku. Mogą one być w kształcie lejka, w kształcie kropli, w kształcie stożka. Istnieją również polipoidalnej.

Lejek kształcie pogłębianie anatomiczne zęby są bardziej otwarte, dobry mineralizacji. Nie są one oznaczone resztki żywności opóźnienia, co jest spowodowane swobodnym mycia ślinie. Szczelin lejkowate uważane kariesrezistentnymi.

Stożkowe zagłębienia anatomicznego zmineralizowanej dentystycznych, głównie ze względu na ciecz z jamy ustnej. Jednakże są one tworzenie warunków opóźnienia mikroorganizmów i pozostałości spożywczych.

Mineralizacja polipoidalnej kropelek i zagłębienia następuje głównie przez miazgi. Proces ten ma mniejszą intensywnością, aby były one wystarczająco długi okres soli.

Uszczelniania szczelin oznacza adirevnymi materiałów wypełnieniem. Procedura ta ma na celu stworzenie przeszkody w celu zapobieżenia wpływ zewnętrznych bakterii wywołujących próchnicę.

Uszczelniający wspiera remineralizacji zębów. Wynika to z włączeniem jonów aktywnych materiałów.

Należy zauważyć, że taktyka uszczelniające zdrowych zębów szkliwo proces dojrzewania jest wybrany zgodnie z danymi na temat ich początkowego poziomu mineralizacji (NYM).

Szczelina uszczelniająca jest wykonywana głównie w pierwszych miesiącach erupcji. Fakt ten często powoduje niepokój. Są one związane z występowaniem kłopotów podczas dojrzewania tkanek twardych. Może to być ułatwione przez uszczelniacz dostępności, co zapobiega wnikaniu płynu doustnego. Jednak większość współczesnych uczonych zgadza się, że mineralizacja ogólnie częściowe przerwanie dojrzewania szkliwa nie jest naruszona.

Ponadto elementy znajdujące się w ślinie mogą swobodnie dyfundować i częściowo przez materiał powlekający krawędzi. To z kolei dostarcza poziomie fizjologicznym procesów metabolicznych w tkankach pod twardą szczeliwa dentystycznych, przy jednoczesnym zapobieganiu penetrację wielkich cząsteczek białka.