651 Shares 1601 views

Polipterus Senegalscy (polypterus senegalus). polipterus rybne – konserwacja i reprodukcja

Ryba-wąż lub smok – to takie epitety obdarza tych stworzeń. Przypominają węgorze, ale nawet w naturze nie rosną ponad 70 centymetrów długości. Jest skromny według standardów naturalnych zbiorników wodnych, wielkość pozwala na osiedlenie się w akwarium ryby takie jak polipterus Senegalczyków.


funkcje rodzaj

Polipterus senegalski pierwotnie z Afryki. To tkwi przede wszystkim w Białym Nilu i Kongo. Inna ryba zwana szara polipterusom (Cuvier). Jest to jeden z najbardziej niezwykłych ryb słodkowodnych, za którą otrzymała uznanie i miłość do akwarium. Ponadto, jest to najbardziej starożytnych lucheporyh ryb. Ich historia utwór z ery paleozoicznej do współczesności, te typy osiągnęła niezmienione.

opis

Serpentine ciało ryby, długie, ale praktycznie spłaszczone bocznie. Pectorals z podkładem mają mięsiste ostrza. Polipterus senegalski tak ciekawe, że po obejrzeniu go raz, nie zapomnij. Ma szeroką głowę, przypominający krokodyla, bardzo interesujący Gill pokrywa z mozaiki strukturze. Korpus jest pokryta unikalnych rombowych (kostołuski) wag. Uzupełnia świetności smoka wzdłuż kalenicy i grzbietu wąsami jak sum. Kolor srebrno-szary z odcieniem niebieskim. Jeszcze bardziej interesujące jest polipterus senegalski albinos. Okaże się rzadziej inny marmuru bieli. Niesamowity sposób, aby przenieść się na dole, za pomocą płetw piersiowych jako rekwizyt, spowoduje podziw wszystkich członków rodziny akwarystów.

fizjologia

Polipterus Senegalu ma ciekawą cechę – ma podwójne pęcherz pływać, która otwiera się na stronie brzusznej i działa jak płuca. To przynosi dużo zabawy oglądając te ryby, ponieważ ich układ oddechowy. Ciągle wypłyną połykać powietrze. Należy zauważyć, że tylko powietrze otoczenia nie mogą oddychać, ale bez niego umierać, to znaczy, że jest prawie formą przejściową między rybami i jaszczurki.

W przyrodzie polipterus senegalski zamieszkują cichych rozlewiska i laguny. Ryby te drapieżniki żerują na każdej małej ryb i innych stworzeń żyjących, złowione w rzece. Tarła zwykle w lipcu, kawior jest wystarczająco dobrze.

do wymogów ochrony środowiska

Polipterus Senegalu nie są tak powszechne, jak wielu chciałoby. Jeśli w Moskwie nie jest łatwo dostać się w wielu małych miasteczkach trzeba zrobić bardzo ciężkiej pracy. Ale to jest równoważone przez dobroduszny i skromny ryb. Przede wszystkim, to wymaga dużego akwarium. Jeśli staw jest mniejsza niż 200 litrów, wariant ten nie nadaje się ryby.

Aby w pełni korzystać z życia tych fascynujących stworzeń, pożądane jest, aby mieć akwarium 300 litrów. Temperatura wody powinna być 25-28 °, pH – około 7. Należy zawsze zwracać uwagę na filtrowanie i dobrym napowietrzaniem. Zmiana wody powinna wynosić 30% na tydzień.

styl życia

Charakter tego nocnego drapieżnika, tak szybko, jak zmierzch, przejdź zegarek, który sprawia, że polipterus Senegalu. Na zdjęciu nie daje urok ryb, szczególnie w momentach swojej działalności „wdzięku” Dance”, gwałtowne skoki na powierzchnię dla powietrza i sprawnego schodzenia w dół. – To wszystko jest dobre do oglądania późno w nocy, patrząc z łóżka w akwarium jest ważne, aby zachować zamkniętej pokrywie, jak ryby te mogą skakać, a nie dodawać wody do górnej krawędzi, dzięki czemu mogą one oddychać powietrzem.

Ogólnie rzecz biorąc, na podstawie obserwacji akwarium, możemy powiedzieć, że ta ryba jest bardzo wytrzymały. Dorośli przetrwać w niemal żadnych pojemników bez napowietrzania i regulację temperatury. Ale, oczywiście, lepiej jest organizować dobre warunki dla zwierząt domowych.

sprzęt w akwarium

W wieczornej i nocnej siedliska tych ryb – powierzchni wody. Tu karmią i igraszki. Kiedy nadejdzie dzień, idą na dno, gdzie istnieją lub są przenoszone do przednich płetw. Dlatego konieczne jest, aby zapewnić wystarczającą liczbę roślin (prawdziwych lub sztucznych), jak również do budowy jaskiń i zestaw driftwood być chronione przed światłem dziennym.

Gleba powinna wybrać ciemne, małe i luźne. Polipterus nie uszkodzić rośliny lub kopanie w ziemi. Niemniej jednak, jest to czas, aby oczyścić zanieczyszczenia, ponieważ taka duża ryba tylko ruch ciała spowoduje podniesienie zmętnienia.

karmienie

Jeśli zawsze marzyłeś duża i raczej „najmądrzejszy” ryb, najlepszym znaleziskiem – polipterus Senegalczyków. Zawartość nie powoduje pracy, zwłaszcza, że różnią się one w dobrym zdrowiu. Ponieważ jest to drapieżnik, to warzywo (na sucho) żywność nie będzie przydatna. Motyl pójdzie z hukiem. Można również przekazać drobno pokrojone ryby, takie jak Pollock. Po pewnym adaptacyjnego polipterus zaczyna nabierać dżdżownicy. Jeśli chcesz, możesz trenować go na plasterki wołowiny, kalmary i krewetki.

Karmienie polipterusa – to rytuał. Ryby szybko zaczyna rozpoznawać hosta i bliżej krawędzi akwarium na jego widok. Nie daleko od dnia, gdy „smok” weźmie kawałek z ręki. Nie trzeba będzie martwić się o nadmiar żywności, która psuje wody w akwarium. Gdy zwierzę już nie wraca do wkładu – że tyle wystarczy. Dla dorosłych, można umówić się rozładować jeden lub dwa dni.

reprodukcja

Ponieważ jest to często problem. Polipterusy – źli rodzice rzucają jaja na akwarium, podczas gdy oni sami chętnie i jeść. Dlatego czarne zapłodnionych jaj zebrać i przekazać do inkubatora. Po wykluciu zaczynają problemy z podawaniem. Małe pokarm dla gupików bezużytecznych smażyć go nie jedzą. Żyć Artemia nauplii pasuje lepiej, ale trzeba uruchomić wiele do polipterusy-dzieci miały jeść więcej ryb brnąc tak długo, jak to konieczne. Smażyć obojętne trupy, a ponieważ prowadzą one do rozwoju bakterii patogennych, wszystko, co pozostało po kolacji, należy go usunąć. To dzieło. Ale ptaki hodowane zachwyci dobry apetyt i brak kłopotów.

Jak czułby się z nim inne ryby akwariowe?

Polipterus Senegalu – ryba terytorialna, do tej samej ofiary. Należy o tym pamiętać, bo w nocy jest całkiem w stanie upolować coś mniejszego od niego. Jeżeli akwarium jest mała lub polipterusov żyje w nim wiele, nie może być starcia między krewnymi. Więc nie zagrażają inne zwierzęta, umieścić dodatkowy zbiornik lepiej.

Jest jasny i interesujący ryby, więc jeśli nadal zastanawiać, kim chcesz zobaczyć w zbiorniku, należy zwrócić uwagę na nich.