474 Shares 4612 views

Jak zamienić tekst w „Słowie 2007”: trzy sposoby

Na pytanie: „Jak zamienić tekst w” Słowie „2007?” – niedoświadczony użytkownik powie, że taka funkcja w tamtejszym programie. Ale to nie jest prawda. Flip Tekst może być, ale nie jest to dość standardowa metoda. Tak! Specjalne narzędzie to zostało wymyślone, ale istnieją inne sposoby, które pozwalają łatwo zmienić kierunek pisania tekstu.

Przewrócenie tekst w „Word 2007”

Razem artykuł zaprezentuje trzy sposoby, powie Ci, jak włączyć tekst w „Słowie 2007”. Są one bardzo różne od siebie, odpowiednio, każdy użytkownik może wybrać najbardziej dogodny. Dlatego zalecamy, aby przeczytać artykuł do końca, aby określić dla siebie, która metoda do wykorzystania.

Patrząc w przyszłość, chcę powiedzieć, że te dwie metody obejmują zastosowanie specjalnych narzędzi, takich jak stół i pola tekstowego, a trzeci, wręcz przeciwnie, jest najprostszym rozwiązaniem.

Metoda 1: korzystając z tabeli

Jak zamienić tekst w „Słowie 2007” przy użyciu tabeli? Najpierw trzeba wejść w „Insert”. To przycisku na pasku narzędzi, aby znaleźć „stół”. Jest w grupie „Stoły” narzędzie. Kliknięcie na nią otworzy się menu, w którym trzeba utworzyć tabelę 1 do 1. Aby to zrobić, kliknij na pierwszej komórki.

Według wyników na arkuszu będzie jedna komórka, z którymi będziemy pracować. W pustej przestrzeni chcesz umieścić swój tekst. Można go wydrukować samodzielnie lub wklej ze schowka po zapisaniu go tam.

Teraz można obrócić tekst. Aby to zrobić, kliknij na komórce, kliknij prawym przyciskiem (RMB) i menu wybierz „Tekst”.

pojawia się okno, w którym do określenia orientacji (od góry do dołu lub od dołu do góry). Następnie kliknij przycisk „OK”. Jak widać, tekst w komórce jest pionowa, ale często ze względu na jego wielkość, to wygląda reprezentacyjny. Dlatego musimy zmienić samą wielkość. Aby to zrobić, należy przesunąć kursor do jednej z krawędzi stołu i trzymając wciśnięty lewy przycisk myszy (LMB) i przeciągnij go.

Aby dokończyć operację, trzeba pozbyć się granic. Aby to zrobić, kliknij na komórce PCM oraz w menu – przycisk „granic”. Wybierz „Nie granic”.

Po tym, wszystkie linie będą niewidoczne. Był to pierwszy sposób, aby obrócić tekst w „Słowie 2007”, ale nie ostatni. Przejść do następnego.

Metoda 2: za pomocą pola tekstowego

Tekst w „Słowie” można odwrócić nawet z polem tekstowym. Cały proces nie różni się od poprzedniego, ale są pewne niuanse, które omawiają szczegółowo poniżej.

Podobnie jak ostatnim razem, trzeba najpierw otworzyć narzędzie „pole tekstowe”. Aby to zrobić w „Insert”, kliknąć na odpowiedni przycisk. Nawiasem mówiąc, to znajduje się w zestawie wskaźników „text”. W menu, które się pojawi, wybierz jeden z szablonów. Zalecane jest użycie samego początku, ponieważ nie ma wstępnego formatowania.

Po kliknięciu na wzór na kartce będzie pole tekstowe, w którym tekst będzie. Musi ona zostać zastąpiona przez Ciebie, więc nie krępuj się usunąć lub wstawić własne.

Po tym, można przystąpić do zmiany kierunku. Kliknij na pasku narzędzi „Tekst” w menu wybierz orientację. Nawiasem mówiąc, można włączyć tekst i pod dowolnym kątem. Wymaga to zacisnąć LMC na wyświetlaczu rundzie strzałkę, która znajduje się powyżej pola tekstowego i obracać je za pomocą myszki.

Podobnie jak w poprzedniej metodzie, wielkość pola tekstowego może nie być odpowiedni do długości tekstu pisanego, więc trzeba go rozciągnąć. Odbywa się to w ten sam sposób: przytrzymaj farby na jednej z granic pola, aby rozciągnąć krawędź.

Aby usunąć granice, niezbędne jest w „Format”, kliknij „Kontur kształtu”, a następnie – „No pętlę”.

Metoda 3: tekst w kolumnie

Teraz przeanalizujemy tę drugą metodę, jako tekst odwrotną w programie Word. W tym czasie zaangażowane żadne narzędzia nie będzie. Po każdym listu zrobić ustępie, oraz w miejscach, gdzie nie powinno być przestrzenią – dwa akapity. To wszystko mądrość.