706 Shares 8292 views

Potrawy z kaszy kukurydziane – smaczne i zdrowe jedzenie

Starsi ludzie pamiętają epos kukurydzy na zbiorowych gospodarstwach ZSRR i chwałę „królowej pola”: wysoka wydajność i jakość żywienia dla hodowli bydła bezcenne, etc. itd. A wszystko to było prawdą, ale … Oprócz znanych zalet pastewne, jest również wspaniałym zioło wykorzystywane do kaszę i mąkę, a od nich … jak jedzenie jest kukurydza była głównym chleb starożytnych Majów – udokumentowane, że 5000 lat temu udało im się rozwinąć ją, a nawet zajmuje się hodowlą tej kultury. To z rozprzestrzenianiem kukurydzy na całej planecie. Naczynia wykonane z kukurydzy kaszę – popularne w wielu krajach i nie są uważane za krajowe i mają długą tradycję. Produkt spożywczy zawiera „pan” zestaw witamin, a wśród nich prowitamina A, B1, B2, C, PP, jak również dwóch aminokwasów istotnych dla organizmu, – lizyny i tryptofanu


Wśród dobrze znanych smakoszy „kukurydzy” kuchni Rumunii, Mołdawii, Włoszech i innych krajach. Potrawy z kaszy kukurydzy czele mamałyga, które pojawiły się w momencie, gdy nad Dunajem stepy, trzysta lat temu, lokalnie złowione na kukurydzy, który dał dobre plony. Produkcja zbóż i mąki był naturalnym wykorzystanie dawnych rzemiosł wiejskich. Początkowo polenta stał się swego rodzaju chleba. Przygotowaliśmy go odpowiednio – stromy owsiankę jako dodatek do zup. Niewątpliwą zalety Hominy była i pozostaje prostotę przygotowania, smak i wartości odżywcze przy niskich kosztach.

Hominy Grys gotowane w grubościennej garnka, stale mieszając, w celu zapobieżenia przyklejaniu się. Na części, oraz dwa mamalyzhnye „rolki” ma 400g Grys, soli, wody i 30-40 minut czasu. Przed ułożeniem grys przemyto i napełniono naczynie na trzecią. Kiedy kipi zboża i kasza zgęstnieje do bardzo „napięty” państwa, jego rozprzestrzenianie się w formie lub nadać mu kształt na pokładzie rozbioru. Po ochłodzeniu hominy cut jak chleb, dodać świeże zioła, warzywa, śmietana, ser. Ale można wnieść trochę uroku – ser, bekon, jajka, grzyby. Smak skorzystają. jam jest dodawany do menu dla dzieci. Jeśli jest to posiłek w porze lunchu, dodatek może być smażone na własnej fantazji arsenale – cebula, papryka, pomidory i co jest w lodówce.

Na Kaukazie, w Hominy dodać sos i mięso z grilla, jak mówią, że ktoś ma, to dodaje. We Włoszech, przygotowując kukurydziana kasza nie jest bardzo gruby. Ponadto, nie jest popularna i zupa z kaszy kukurydzy. Czasami hominy gotowane w kaszy. 3-4 łyżki płatków wziąć to do 300g mleka. Mleka dodać cukier, sól, smak i gotować mieszając w niskiej temperaturze przez 15-20 minut.

Potrawy z kaszy kukurydziane – to nie tylko tradycyjne opcje hominy. Jak chleba można gotować dużo innych „Pyszne” i Hominy łatwo delikatności – Wystarczy plastry produktów smażyć na oleju roślinnym. Chcesz jeszcze bardziej smaczne? Nie ma problemu: Połóż plastry sera na wierzchu. Nie ser? Nieważne, wymień go z plastrami boczku. Och, dieta, ale można tylko raz? Tym bardziej, że tłuszcz – jest to również produkt dietetyczny i przekleństwem dla niego zostały usunięte.

Już dawno stwierdzono, że w przypadku gdy potrawa z kukurydzy zaciska tradycyjne potrawy populacja zdrowsze zęby i mniej skarg sercowo – naczyniowych chorób. Wynika to z faktu, że kukurydza, między innymi, jest dostawcą krzemu i innych pierwiastków śladowych, a sama jest niskokaloryczna, choć satysfakcjonujące. Ponadto, stosowanie kukurydzianej kaszy dobrze do usprawnienia układu pokarmowego i perystaltyki jelit.

Kiedy radzieckie rolnictwo stopniowo zapomniał o „królowej pola”, lub raczej emocje ustąpiły relacji bardziej cool-headed i zrównoważony, produkcja kukurydzy spadła, ale jednak są dobrze znane i cieszą się dobrym popytu u dorosłych, a zwłaszcza dzieci zbóż , laski, popcorn.