690 Shares 3807 views

Jakie funkcje ma box-robota

Wraz z pojawieniem się dużej różnorodności wśród kierowców samochodów zaczęli się kłócić o których przekazanie lepiej. W tym artykule skupimy się na zautomatyzowanej skrzyni biegów.


Można śmiało powiedzieć, że pole robot łączy podstawowe elementy zarówno przekładni mechanicznej i automatycznej. Przy pomocy komputera, który jest zainstalowany w kabinie, automatyczne rozpoznanie stylu jazdy właściciela transportu, przełączanie w odpowiednich momentach. Innymi słowy, automatyczna skrzynia biegów robot może znacznie uprościć życie kierowców. W jego struktury, na przykład przekładnia zawiera elementy elektroniczne, z jaką zachodzi prędkości przełączania. Ponadto, to jest w porównaniu do automatycznej skrzyni biegów nie jest zbyt kosztowne, a także oszczędność paliwa i jest w stanie przełączać się na tryb ręczny.

Prawie wszystkie marki dobrze znany samochód jest ustawiony tak szczegółowo. Transmisja ta ma kilka cech, które wykorzystują przekładnię automatyczną. Robot posiada dwa pedały – gazu i hamulca. Czujniki systemu, nadajniki i komputer pokładowy służy jako trzeci pedał. Ponadto komputer posiada możliwość synchronizacji pracy niektórych szczegółach transmisji. Jednak z manualną skrzynią biegów ma również podobieństwa. Na przykład pudełko robota nie znosi transport. Nie jest konieczne, aby przejść gdy pedał sprzęgła nie jest całkowicie opuszczona. Ponadto, po zakończeniu hamowania należy natychmiast zdjąć nogę z hamulca, w przeciwnym razie tarcza sprzęgła zużywają się bardzo szybko. Ponadto, podczas jazdy w korku najlepiej jest skorzystać z trybu ręcznego.

Zrobotyzowany skrzynia biegów działa w następujący sposób: czujniki wysłać specjalny sygnał do transmisji w czasie prędkości zmiany biegów i pedał przyspieszenia jest wciśnięty. Z kolei pole wysyła Singhal do jednostki przetwarzania prędkości, z jaką odbywa się ruch, a kiedy przełączyć prędkość. Po tym jest synchronizacja informacji oraz doboru optymalnej prędkości. Zatem robot box zapewnia skoordynowaną pracę wszystkich mechanizmów.

Ostatnio taka transmisja została wykorzystana nie tylko w samochodach, ale także w pojazdach użytkowych. Kilka lat temu po raz pierwszy umieszczony na motocyklach. Najnowsze modele stały się o wiele mniejsze. Ale system zaczął pracować prawie osiem razy szybciej.

Dużą wadą, która ma pole robota, są awarie w czasie przyspieszania. Wynika to z faktu, że urządzenia elektroniczne, aby zapobiec awarii obligacji, pęknięcie wynikające przepływ energii, która pochodzi od jednostki napędowej do kół podczas zmiany biegów. Aby pozbyć się tego problemu, należy skrócić czas, w którym przełącznik odbędzie. Ale w tym przypadku pole będzie droższy koszt. Ponadto, więcej niż jakichkolwiek poważnych wad zrobotyzowanych skrzynia biegów nie jest.