621 Shares 6602 views

Zdrętwiała ręka. Co mam z tym zrobić?

To nieprzyjemne uczucie jest znane każdemu: mrowienie i dreszcze nawiedzać nocą, zdrętwiałe ręce. Co zrobić, w jaki sposób pozbyć się tych objawów, aw ogóle, gdzie ona pochodzi?


To powoduje drętwienie rąk

Przyczyny tego mogą być ustawione. Najbardziej z nich nieszkodliwe – drętwienie spowodowane naczyniowa załamany, gdy dana osoba jest w niewygodnej pozycji. Naturalnie, krążenie krwi jest zakłócony. To samo dzieje się, gdy śpisz wiszące z łóżka i dlatego zdrętwiałe ręce. Co zrobić w tych prostych przypadkach, to jest dobrze znane. Wystarczy, aby przesunąć dłonie, zaciskając napinaniu ręce, masować palce, a przepływ krwi jest przywrócony szybko. Drętwienie kończyn często cierpią osoby starsze. Wśród związane z wiekiem zmiany w organizmie, niestety liczby statków i problemy z ukrwieniem.

Istnieją inne, dość poważne powody. A objawy nie są tak nieszkodliwe. Na przykład, może towarzyszyć drętwienie, bóle kończyn i stawów. Zdarza się, że ręce są stale zdrętwiałe, nie tylko w nocy, niezależnie od postawy, a także w ciągu dnia. To nie pomaga zwykłych ćwiczeń ugniatanie. Te odczucia są pierwszym sygnałem, że rozwinięte szyjnym lub piersiowym obszarach osteochondrozy kręgosłupa. Występują one w innych chorobach, takich jak cukrzyca, międzykręgowy przepukliny, beri-beri. A ponieważ nie ma powodu, aby być zbadane przez lekarza.

Wszystkie choroby wynikające z trybu życia

Innym powodem do myślenia o tym, dlaczego zdrętwiała ręka radzić sobie z tym problemem – naszych złych nawyków. Tak więc, jeśli twoje ręce są często skrzyżowanymi na piersiach, rzuca jeden po drugim, jeśli często rzuca głowę do tyłu i pozostają w tej pozycji przez długi czas, stopniowo są wciskane ramię i łokciowej tętnice, centralny i barkowe nerwy. To oczywiście powoduje drętwienie w rękach. I to bardzo duży problem – siedzący tryb pracy przy stole. Jeśli spędzasz cały dzień przy komputerze, należy znieczulić prawą rękę. Leczenie w tych przypadkach, jeśli nie zawierają zmian w stylu życia, a przynajmniej częste przerwy w pracy i prostych ćwiczeń na relaks i przywrócić krążenie w kończynach.

Jak pozbyć się poczucia drętwienie w rękach

Osoba z tym problemem nie jest łatwe, ponieważ jest niespokojne noce, liczne przebudzenie, ponieważ całe ciało zdrętwiałe i zdrętwiała ręka. Co zrobić najpierw? Każdy z nas zaczyna ugniatać ręce, potrząsając frędzle, i słusznie. Eksperci zalecają punkt self-masaż: w środku dłoni jest aktywny punkt lao gong związane z barku i kanału szyjki macicy. Kliknięcie na przywróceniu dopływu krwi szybko. Wszelkie ćwiczenia powinny być wykonywane nie tylko rąk, ale również do szyi i obręczy barkowej. Trzeba usiąść i zrobić obrót głowicy od ramienia do ramienia. Tylko nie rzuca ją. Przenieś swoje ramiona, starając się obniżyć ich jak najwięcej, aby zwolnić zaciśnięte tętnice. Ta sama karetka. Ale ogólnie rzecz biorąc ten problem jest lepiej nie żartować, a także dowiedzieć się prawdziwą przyczynę lekarz wziąć kurs masażu i akupunktury. Bądź zdrowy!