561 Shares 2562 views

Czy to możliwe, aby zatrzymać solonego śledzia w zamrażarce?

Solony śledź – to ulubiona przekąska na świątecznym stole. Często jednak przed uroczystym razie nie mamy czasu do soli smaczne ryby. Zostawił dwie opcje, albo kupić w sklepie i nadziei, że dostanie dobrą ambasadora, lub przygotowane z wyprzedzeniem i umieścić w zamrażarce. Ale tutaj jest uzasadnione pytanie o to, czy możliwe jest, aby zamrozić solonego śledzia. Załóżmy zbadać.


Która ryba nadaje się do długotrwałego przechowywania

Śledź – to niezwykle przydatny produkt, który od dawna wykorzystywane przez ludzi do jedzenia w różnych sposobów. Świeże, słone, smażone, charakteryzuje się dużą ilością składników odżywczych. Omega -3 nienasycone kwasy, witaminy z grupy B, A, D, E, PP. Ale, jak to często bywa, w tej chwili, gdy naprawdę chcesz jeść ryby, to nie jest w zasięgu ręki. Więc dzisiaj postanowiliśmy dowiedzieć się, czy jest możliwe, aby zatrzymać śledzia soli. Ale zanim przejdziemy do tego, po raz kolejny pamiętać o tym, jak wybrać odpowiedni ryby.

Dobry śledź zawsze jest genialny, nienaruszona skóra srebrzystym kolorze. Ale zardzewiałe lub żółte plamy wskazują niewłaściwego przechowywania, taki zakup jest lepiej wstrzymać. Sprawdź tuszy dla elastyczności. Po naciśnięciu wysokiej jakości tuszy, natychmiast wyprostować. Oczy powinny być nieskomplikowane i lekko wypukły. Bardzo pouczające są skrzela. Jeśli są w kolorze czerwonym, ryba jest świeża. Mówiąc o tym, czy możliwe jest, aby zamrozić śledzie sól, należy zauważyć, że do przygotowania na przyszłość lepiej jest wybierać ryby złowione w okresie zimowym. Takie przypadki są najbardziej tłuszczowych i smaczny. Jeśli ryby szerokie plecy i okrągłe biodra, powinieneś dostać więcej i namorozit wykorzystania w przyszłości.

Przygotuj się do przechowywania

Jeśli masz dużą zamrażarkę, to możemy podjąć dobrą grę ryb i zrobić obrabiany przedmiot. A mówiąc o tym, czy zamrożone solonego śledzia, warto zauważyć, że jest świeże i dobrze leży w zamrażarce. Aby to zrobić, trzeba go umyć, usunąć wnętrzności, suche i pakować go w plastiku lub folii. Jeśli planujesz coś ugotować na dwa dni, można po prostu umieścić go w lodówce. Ale oglądać w tym samym czasie, w celu zapewnienia, że produkty, zwłaszcza masła, położony daleko.

Jeśli chcesz śledzia leżał kilka miesięcy, potem trzeba umieścić go w zamrażarce. Aby to zrobić, ryby wypatroszone, przemyto i obsushivayut, zapakowane w woreczki do zera. Możemy postępować w inny sposób. Po pierwsze, położyć rybę na tacy i włącz „superzamorozka”, a następnie rozprzestrzenił się na pakietach. Trzymałem go przez długi czas iw każdej chwili można dostać ryby gotowy do gotowania.

wstępna Ambasador

Część zakupionych ryb koniecznie iść do solenia. W tym przypadku, wiele gospodyń domowych pytanie dotyczące tego, czy możliwe jest, aby zamrozić solonego śledzia w zamrażarce. Ktoś twierdzi, że podczas rozmrażania ryby tracą smak, ale doświadczenie opowiada inną historię. W zamrażarce ryby będą w oryginalnej postaci, a jeśli idziesz dalej, wystarczy gotować ziemniaki, a na 30-40 minut, aby dostać ją z zamrażarki. Apetyczny, smaczne i zdrowe danie jest gotowe.

Jak zamrażać solonego śledzia

Aby to zrobić, trzeba gotować pyszne marynatę i umieścić go na kilka dni kupowanych ryb. tusza gotowe do pocięte na kawałki i umieścić w pojemniku plastikowym jedzenie. Jeśli chcesz zostawić trochę na jedzenie, można polać kawałki masło i zabrać je do Departamentu komorze chłodziarki. W tej postaci jest dość stanąć na 2-3 dni.

Wszystkie ryby, które nie zamierzają jeść w najbliższej przyszłości, umieścić je w zamrażarce. Nie słuchać znajomych, którzy wątpią, czy jest możliwe, aby zatrzymać śledzia soli. Metoda ta nie jest nowa. W Rosji często można znaleźć na sprzedaż zamrożone wypatroszone solonego śledzia. Jego zbierane bezpośrednio po połowu na statkach, solenie na sucho, po czym mrożonego metodą suchą. Ta ryba jest bardzo smaczne, ale kapryśna w planie składowania, ponownie zamrażać nie przenosić, więc jeśli nie zamierzasz jeść prawo, wyjdź natychmiast w zamrażarce.

Na co zwrócić uwagę

Wybiera przechowywania ryb stężenie soli ze względu na zamarzanie płynu. Aby tego uniknąć, to ważne, aby szczelnie zapakowane śledzia w polietylenu jest. Nie można również dodać trochę marynaty. Jeśli martwisz się, że stanie się ona zbyt słone, czy ambasador mniej skoncentrowany.

Na ogół, ze względu na sól nie jest zamrożona w kamieniu, nie ma więc utrata smaku. Jeśli ktoś twierdzi, że po rozmrożeniu ryba staje się miękkie i luźne, więc nie spróbować zrobić jeszcze raz, lub rozmrozić go w wysokich temperaturach.

rozmrażanie

Zapytaliśmy ekspertów, technologów żywności, czy solony śledź przechowywane w zamrażarce. Okazuje się, że jeśli odpowiednio przygotować ambasadora, dokładnie oczyścić rybę od wewnątrz i na sucho, a następnie zamrozić w zamrażarce jakości, to nie ma uszkodzenia produktu, nie położy. Użytkownik może w każdej chwili uzyskać gwarantowanej smaczną i zdrową przekąskę, trzeba tylko prawo do złożenia go na stole.

I tu jest miejsce, gdzie wiele pomyłki. W celu szybkiego złożenia ryby na stole, to rozmraża się w ciepłej wodzie, umieścić na baterii lub starają się ogrzać w mikrofalówce. To nie może być zrobione. Biorąc śledzia z zamrażarki, trzeba przenieść go na dolnej półce lodówki, tak aby stopniowo wycofał. Tylko wtedy można już przesłać go na naczynia, w którym jest wreszcie rozgrzać. Jeśli powołując się na sytuację, w której trzeba szybko dostać się na przekąskę, a następnie zamrozić ryb cienkie plasterki. Mogą być one bezpośrednio wylano do płyty i wlać olej. Choć będzie gotowanie danie główne, kawałki nadają się do użytku.

Czy po prostu śledź

Innym uzasadnione pytanie, czy możliwe jest, aby zamrozić śledzia i makreli soli, a także marynowane, wędzone i inne ryby. Eksperci w dziedzinie gastronomii i doświadczonej gospodyni powiedzieć, że w ten sposób można zaoszczędzić prawie każdej ryby. Jednak, pożądane jest, że zamrażarka obsługiwanych funkcji prądem lub szybkiego zamrażania i rozmrażania odbyło się bardzo delikatnie. Nie zapominaj, że każda ryba musi być pakowane w indywidualne opakowania z tworzyw sztucznych. Świetne dla tych celów makrela tłustej i bardzo smaczne. To nie będzie tylko przystawka, a korona z Twojego święta, a następnie goście będą przez długi czas, aby zapytać, jak podgadali marynowane makrela bezpośrednio do ich przybycia.

zamiast wniosku

Przechowywanie solonego śledzia w zamrażarce – to idealne rozwiązanie dla zapracowanych osoby. W każdej chwili, jeśli chcesz gotować pyszne sałatki, lub po prostu zafundować sobie ryby z ziemniakami, wystarczy wyciągnąć go z zamrażarki. Nie ma dużej różnicy, solone śledzie lub kilkanaście, więc zaoszczędzić czas. Pozostaje wybrać ulubiony przepis, spróbuj i stale zadowolić rodzinę pyszne danie.