402 Shares 1092 views

Zdrowie Kobiet: objawem profilaktyce i leczeniu mastitis

Wiele kobiet staje się matkami i karmienie piersią ich dzieci, w obliczu takiej uciążliwości jako zastoju mleka. Jeśli nie podejmują niezbędne środki w czasie, to grozi wybuchem poważnej choroby – zapalenie sutka.


Przyczyny choroby i dolegliwości

W niektórych przypadkach, kobieta może poczuć szczególny objaw zapalenia sutka? Po pierwsze, gdy dziecko odmawia piersi lub nie jeść, że nie wszystkie ssać mleko. W tym przypadku, to musi koniecznie wyrazić, nie ważne jak długo to trwało. Po drugie, jeśli mleko zbyt gruby, może dojść do zablokowania przewodowy, utrudniając wyjście do zewnątrz. Po trzecie, nie jest objawem zapalenia wymienia się z pojawieniem się pęknięć w penetracji tkanki sutka i rakiem piersi patogennych bakterii. Jak przejawia się choroby we wczesnych etapach? Pierś jak puchnąć, zwiększenie wielkości. To staje się trudne, a czasami w tkankach jest wyraźnie wyczuwalne guzki fok. Jasne objawem zapalenia sutka – otokshie utwardzone sutki, do którego dotyk boli. Mleko matki wydają się tłoczno, hiper, ale trudno jest zlać. Należy zwrócić uwagę na temperaturę ciała – to gwałtownie wzrasta. Lekka gorączka, niewielki dyskomfort w krótkim czasie przekształcić się wysoką gorączką i wyraźnym bolesność. Jest to również objawem zapalenia sutka, którego nie można pomylić z. Rodzaj wskaźnika jest problem zastoju mleka może być różnica temperatur pomiędzy pachami. Wyższy będzie to taki, który jest następny z bólem klatki piersiowej. Tak, dokładnie. Zdarza się, że zapalenie sutka rozwija się tylko w jednym gruczołu. A jeśli uruchomić choroby, będzie rozprzestrzeniać się na sekundę. Oprócz cech zewnętrznych, aby zidentyfikować objawy zapalenia sutka u kobiet i pomaga badanie krwi, które wyraźnie wskazują na proces zapalny. A ponieważ choroba występuje w kilku etapach, ważne jest, aby uniknąć tej ostatniej, najcięższej – ropne. Organizm przeżywa ostre zatrucia: bóle mięśni, ból głowy, nudności i wymioty, a wszystko to na tle już opisanym dyskomfortu w klatce piersiowej. Takie, w zarysie mastitis w czasie karmienia piersią. Objawy mogą występować razem lub wybiórczo, ale w każdym przypadku, należy skonsultować się z lekarzem!

Co jeśli …

Nie trzeba dodawać, pożądane jest, że w czasie ciąży oraz w pierwszej połowie okresu połogu (6 miesięcy), kobiece ciało było zdrowe. Po tym wszystkim, nawet tak „błahe materia” jako zapaleniem migdałków, złe zęby (miazgi), zapalenie zatok może stać czynniki zakaźne wywołujące objawów mastitis. Tak, a osłabiony układ odpornościowy noworodka matki – także obiektywnego powodu. Ale jeśli problem pojawił się z nią należy się zająć. O leczenia lekarz prowadzący powie szczegółowo. Ale to, co jest wymagane od kobiety: zapobieganie pękniętych brodawek sutkowych, higiena, leczenie specjalnych środków brodawek, klocki skrzynia wykonana z naturalnego lnu lub bawełny, tak że skóra nie jest pocieranie sutki biustonosze z tkaniny. Wysusza, nawiasem mówiąc, nie powinno być. W związku z tym mycie gruczołu sutkowego, stosowanie takich środków higienicznych, poziom zasadowy który jest zbliżony do obojętnego.

Zwracać uwagę na siebie i swoje zdrowie!