308 Shares 2997 views

Adaptacja przedszkola. Jak pomóc dziecku radzić sobie z nową sytuacją?

Adaptacja w psychologii – zdolność każdego organizmu do przystosowania się do nowych warunków i otoczenia. W tym okresie wymaga dużo siły fizycznej i psychicznej. Proces ten odbywa się indywidualnie i zależy w dużej mierze od indywidualnych cech danej osoby.


Adaptacja przedszkola małe dziecko może odbywać się na różne sposoby. Jeśli on przyzwyczaja się do nowej sytuacji po 1-2 tygodniach, jest on uważany za łatwy. Zazwyczaj proces ten trwa do 2 miesięcy. Jeśli dziecko przyzwyczaja się do przedszkola po raz więcej, wtedy mówimy o skomplikowanej adaptacji. W tym przypadku lepiej jest szukać pomocy u psychologa.

przedszkole łatwiejsze dostosowanie odbywa się u dzieci w wieku 3-4 lat. Jednak nie wszyscy rodzice mają możliwość tak dużo czasu siedząc w domu z dzieckiem. Dlatego większość znajomość przedszkola odbywa się około 2 lat.

Wybierając instytucję przedszkola powinny być traktowane bardzo poważnie. Można porozmawiać z nauczycielami i słuchać opinii rodziców, których dzieci uczęszczają do przedszkola lubił. Konieczne jest, aby oglądać z sytuacji, ponieważ ogólna atmosfera w zespole jest również bardzo ważne.

Jeśli to możliwe, należy zdecydować się na przedszkolnym instytucji w pobliżu domu, więc dziecko nie będzie męczyć droga, a będzie to możliwe spać rano trochę więcej czasu.

W obecności niektórych chorób u dziecka lepiej jest dać do specjalistycznego przedszkola, w którym pracują specjaliści. W tych instytucjach odbywają niezbędne dla swoich klas i zabiegi spa.

Adaptacja przedszkola odbędzie się mniej bolesne, jeśli dziecko zostanie przygotowany i uczyni nowe warunki nie są w swoim zwykłym życiu wielkich zmian.

Psychologowie radzą, aby zacząć uczyć dzieci, nawet kilka miesięcy przed pierwszą wizytą. Trening ten jest następujący:

1. Konieczne jest nauczenie dziecka do życia reżim przedszkola. Tak będzie łatwiej się obudzić rano. Ponadto, szczególną uwagę należy zwrócić na dziennego snu.

2. Dziecko będzie łatwiejsze, jeśli wie, jak trzymać łyżkę, a jego dieta jest blisko menu przedszkola. Widząc znajome jedzenie na talerzu, to z wielką przyjemnością do jedzenia.

3. Reszta jest również warto nauczyć swego syna lub córkę, aby być niezależnym, Ask, a nawet usiąść na nocnik, ubierać buty.

4. Dziecko musi być w stanie komunikować się i uczyć. Aby pomóc dziecku, można odwiedzić witrynę Częściej gdzie grają jego rówieśników. Wspólne zabawy z nimi, pozwoli dziecku łatwo znaleźć wspólny język z dziećmi w przyszłości.

5. stanu zdrowia dziecka musi zostać wzmocniona. Często dzieci w przedszkolu, rozpoczynając swoją wizytę, często chorują. Wynika to z nowych wirusów, z którymi mają do czynienia. Znaczny wpływ i stres. On jest w stanie zmniejszyć odporność.

Adaptacja przedszkola mogą być również towarzyszą zmiany w zachowaniu w domu. Dziecko staje się nastrojowy i odmawia robić zwykłe rzeczy. Karcić go za to nie warto.

W tym okresie, trzeba starać się spędzać więcej czasu z dzieckiem, że czuł, że jego rodzice go kochają i odwiedzają przedszkole – to tylko rozrywka.

Jeśli dziecko nie toleruje moment rozstania z matką, wziąć go lub go odebrać mógł tacie lub babci.