364 Shares 3118 views

Słuchawki na laptopa z mikrofonem: wybór, opis, charakterystyka

Jak wybrać i podłączyć słuchawki do laptopa z mikrofonem? To rozważymy w artykule. Ponadto spróbujemy dowiedzieć się, co zrobić, jeśli występują problemy z połączeniem lub używaniem zestawu słuchawkowego. Pozostawienie tego pytania bez uwag nie jest konieczne. W końcu ważne jest, aby używać słuchawek z mikrofonem. To wygodne i łatwe. Szczególnie jeśli jesteś graczem lub tylko osobą aktywnie pracującą przy komputerze. Jak dokonać właściwego wyboru? Jakie są najlepsze słuchawki dla laptopa z mikrofonem?

Rodzaje

Pierwszą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, jest typ słuchawek, który kupujesz. Nie można przegapić tej chwili. W przeciwnym razie po zakupieniu może się okazać, że słuchawki nie działają zgodnie z oczekiwaniami.

Istnieją trzy typy słuchawek: otwarte, zamknięte i półotwarte. Pierwsze słuchawki częściowo pomijają dźwięk podczas pracy. Oznacza to, że jeśli nie chcesz, to zanim nie będziecie "wychodzić" z zewnątrz, opcja ta nie zadziała. Ale do użytku domowego lub do pracy – całkiem. Zawsze możesz usłyszeć, że ktoś cię wzywa. To prawda, sam dźwięk jest cicho. I z dużo hałasu, aby cieszyć się dźwiękiem w słuchawkach nie będzie działać.

Całkowita izolacja akustyczna jest typu zamkniętego, jak można przypuszczać. To właśnie te słuchawki do laptopa z mikrofonem (i bez niego) są wybierane najczęściej. Jesteś całkowicie zanurzony w dźwiękach komputera, nie słychać zewnętrznych bodźców. Tak, istnieją pewne wady w tym, ale są często większe zalety.

Typami półfabrykowanymi są lufy modeli otwartych i zamkniętych. Dźwięki w nich, co do zasady, słychać z zewnątrz, ale niewiele. Ale system "muzyka" jest dość głośny. Nie jest to bardzo popularna opcja, która może być oferowana tylko.

Montaż

Następnie warto zwrócić uwagę na to, jakiego rodzaju mocowanie mają te lub inne słuchawki na laptopa z mikrofonem. Tutaj także istnieją trzy możliwości rozwoju wydarzeń. Pierwszy jest modelem bez przywiązania w ogóle. Są one włożone bezpośrednio do uszu. Sam mikrofon zazwyczaj znajduje się pod podbródkiem. Na zewnątrz przypominają zestaw słuchawkowy dla telefonu.

Drugim typem jest uchwyt z łukiem. Być może najbardziej popularną opcją. Korzystając z specjalnej ramki, słuchawki są wkładane na głowę i zamocowane. Mikrofon znajduje się pod podbródkiem lub gdzieś na boku pod jednym ze słuchawek.

Trzecią opcją jest mocowanie BTE. W komputerach tego rodzaju zestaw słuchawkowy jest rzadko używany. Znacznie częściej ta opcja jest uważana za bezprzewodowy zestaw słuchawkowy dla telefonu.

Koszt

Oczywiście musisz zwrócić uwagę na koszt zestawu słuchawkowego. Słuchawki na laptopa z mikrofonem kosztują od 200 do 6 000 rubli. Wszystko zależy od wybranego modelu, a także od zestawu słuchawkowego dla producenta.

Średni koszt dobrego słuchania (gra) wynosi około 1000-1,500 rubli. Aby kupić droższy zestaw słuchawkowy po prostu nie ma sensu. Ale tanie opcje są dobre. Na przykład zwróć uwagę na produkt SEN. Od tego producenta można nabyć dobre słuchawki z mikrofonem za jedyne 350 rubli. Trudno uwierzyć, ale to prawda. I nie będziesz musiał cierpieć z powodu tego, że laptop nie widzi słuchawek lub nie wiesz, jak je podłączyć.

Producent

Kolejnym punktem, który odgrywa rolę dla niektórych jest producent zestawu słuchawkowego. Często jest to wskaźnik jakości urządzenia. Dlatego też, jeśli nie masz pieniędzy, możesz kupić markowe słuchawki. Z Samsunga, na przykład.

Niemniej jednak często kupujący próbują znaleźć rozsądny stosunek ceny i jakości. Zwróć uwagę na "Philips", a także na Sennheiser. Ale ci producenci kosztują zestaw słuchawkowy jest często zbyt wysoki. Jak już wspomniano, najlepszą opcją dla amatorów będą modele z SEN. Są w obfitości we wszystkich sklepach sprzętu komputerowego. Możesz wybrać te, które Ci się spodoba. Tak, po przystępnej cenie.

Sprawdzanie

Nie zapominaj, że przed zakupem będziesz musiał sprawdzić jakość urządzenia. Taka okazja powinna być we wszystkich sklepach. Jak sprawdzić mikrofon w słuchawkach? Podłącz urządzenie do laptopa, a następnie włącz nagrywanie dźwięku w systemie operacyjnym. Powiedz kilka słów, a następnie dostosuj głośność nagrania i powiedz coś innego. Posłuchaj, co zrobiłeś. Dźwięk powinien być gładki i bez hałasu.

Teraz wiesz, jak przetestować mikrofon na słuchawkach. Można również użyć ustawień systemowych. Kliknij prawym przyciskiem myszy na mikserze, wybierz "Sound Recorder" i zaznacz zestaw słuchawkowy. Przejdź do karty "Słuchaj" i zaznacz tam "Z tego urządzenia". Teraz możesz rozmawiać w mikrofonie i słuchać dźwięku. Zauważyliśmy też inny sposób, który pomoże Ci odpowiedzieć na pytanie, jak sprawdzić mikrofon na słuchawkach. Nic skomplikowanego, prawda?

Łączność

Załóżmy, że kupiłeś zestaw słuchawkowy na komputerze. Teraz pytanie brzmi: jak podłączyć słuchawki z mikrofonem do laptopa? Istnieją dwa warianty rozwoju wydarzeń. Wszystko zależy od tego, ile przewodów jest podłączonych do modelu.

Z reguły są zazwyczaj 2 adaptery. Muszą być włożone do złączy słuchawkowych dla laptopa, jak również dla mikrofonu. Oba końce urządzenia zostaną oznaczone. Na jednym – wizerunku mikrofonu, z drugiej – zestawu słuchawkowego. Wystarczy włożyć odpowiednie końce przewodów do złączy na laptopie (zwróć uwagę na zdjęcia w pobliżu) i poczekaj na wynik.

Są jednak takie modele, w których jest tylko jeden drut. W tym przypadku warto włożyć końcówkę urządzenia do gniazda słuchawkowego laptopa. Wszystko to będzie mikrofonem. W tym procesie nie ma nic skomplikowanego ani nadprzyrodzonego.

Poprawianie problemów

Czasami jednak po podłączeniu zestawu słuchawkowego mogą wystąpić różne problemy. Na przykład niektórzy użytkownicy narzekają, że nie widzą słuchawek i mikrofonu. Tutaj można wykonać następujące czynności: wymienić podłączone przewody z urządzenia lub zaktualizować sterowniki na komputerze. W szczególności w przypadku karty dźwiękowej. To często eliminuje problem.

Jest jeszcze jeden incydent. Chodzi o to, że czasami zestaw słuchawkowy na komputer jest kupowany z niestandardowym złączem o długości 6,5 mm. W tym przypadku jego połączenie wymaga specjalnego adaptera na 3,5 milimetra (standard). W przeciwnym razie narzekasz, że laptop nie widzi słuchawek, ale nie można rozwiązać problemu z urządzeniem. Pamiętaj o sprawdzeniu złączy przed połączeniem przed dokonaniem zakupu.

Ponadto czasami słuchawki na laptopa z mikrofonem nie działają ze względu na niezgodność z systemem operacyjnym. Musisz zwrócić uwagę na to przed podjęciem decyzji o wyborze. W przeciwnym razie będziesz musiał kupić nowy zestaw słuchawkowy, a nawet zainstalować ponownie system operacyjny. To wszystko. Teraz wiesz, jak kupować słuchawki z mikrofonem, a także rozwiązywać problemy z połączeniem.