309 Shares 9576 views

Opis rasy Pudel Królewski

Pudel królewski – bardzo inteligentna rasa psa. To o tym, że dzisiaj mówić. Najpierw musimy opisać to, co wygląda jak pies, a następnie opisać charakter zwierzęcia. treść tematu, możemy również dotknąć w tym artykule. Więc zacznijmy …


opis wyglądu

Mamy pudel równowagi ciała, kaganiec solidne i eleganckie. Oczy ciemne (brązowe lub czarne) mieszka, migdałowy kształt. Stopy są małe, wygięte palce połączone błoną. Zad nie skośne, zaokrąglone. Ogon jest wysoko podniesiony, według standardów rasy zadokowany.

Ciężar średniej wielkości około 21 kg, a na wysokości kłębu – ok. 55 cm: Royal pudel jest biały, moreli, czarnych i szarych.

Żywotność średnio piętnaście lat.

charakter

Ten pies ma pogodne usposobienie, wysoką inteligencję i doskonałą pamięć. Nic dziwnego, że wielu z rasy w cyrku. To wymaga stałej ładunek intelektualny. Jeśli masz zamiar szkolić psa, to trzeba myśleć o technice, jak monotonne ćwiczenia szybko znudzonym pudla. Dobry trenować. Cierpliwość i czułość – to jest to, co jest potrzebne do dobrych wyników z badania. Niemożliwe jest w tym przypadku, aby pokazać agresję. Dla tego typu szkolenie Pudel Królewski jest odporny.

Te psy mają także niezwykłe uczucie, kochają się rozśmieszyć i zaskoczyć gospodarzy. Lubią robić sztuczki. Więc jeśli chcesz się tego psa, nie szczędzić czasu na jego szkolenie. Pudel Królewski, zdjęcia, które można zobaczyć w tym artykule, dobrze dogadują się z dziećmi i innymi zwierzętami. Dla dziecka to pies będzie jak chcesz „żywą zabawkę”, bo trąd nie jest obrażony. Szczególnie podoba mi się taka bestia grać z przedstawicielami swojej rasy. Przestrzegać własnych – to przyjemność.

Royal pudel wymaga stałej komunikacji z ludźmi. To zwierzę jest oglądanie każdy gest jego właściciela.

Szczeniaki Pudel Królewski potrzebują dobrego kształcenia i szkolenia od dzieciństwa, lub dorosłe zwierzęta są uparte chuligani, przyczyną kłopotów dla właścicieli i innych współpracowników.

Taki pies otrzymuje entuzjastycznie uchwyt porywania. Na przykład, pudel królewski z radości staje się towarzyszem dla podróżnych. Jeśli prowadzić spokojne życie, często spędzają czas na kanapie, a następnie sekcję domowych i hobby.

Pet Grooming

Proszę powiedzieć, jak dbać o włosy takiego psa. Każdego dnia trzeba czesać pudel przez około dziesięć minut. Dzięki tej procedurze, będzie w stanie zapobiec pojawieniu się splotów. Należy wyciąć co 1,5 miesiąca. Istnieje kilka opcji dla Strzyżenie pudla. Można zrobić je samodzielnie lub pozostawić tę sprawę profesjonalistom.

Spacery na świeżym powietrzu

Wielki królewski pudel wymaga od telefonu i energiczny spacer przez ponad godzinę. Regularne ćwiczenia – jest to gwarancją dobrego zdrowia.

Obchodzi pazury, zęby i uszy

Klapki muszą być okresowo czyszczone i sprawdzane wacik moczy się w ciepłej wodzie.

Po zwiedzaniu konieczne jest, aby umyć nogi. Pazury trzeba wyciąć kilka razy w miesiącu, za pomocą kogterezki lub specjalnych nożyc. Krawędzie należy obchodzić pilnik do paznokci.

Konieczne jest, aby czyścić zęby pudla, użyj specjalnej pasty dla psów. Szczotka może być normalne.

Choroby rasy

Przedstawiciele tej rasy są podatne na następujące choroby:

 • zapalenie węzłów chłonnych;
 • padaczka;
 • skręt;
 • zwyrodnieniowe mielopatię;
 • cukrzyca;
 • wzdęcia;
 • jaskra;
 • międzykręgowego dyskopatii;
 • dysplazji stawu biodrowego;
 • postępujące zwyrodnienie siatkówki;
 • insulinoma;
 • niedoczynność tarczycy;
 • zaćma;
 • choroba von Willebranda.

żywność

Można karmić pudel naturalną żywność. Podstawowym diet – mięsa o niskiej zawartości tłuszczu (indyka, mięso z kurcząt). To powinno być nie więcej niż 300 gramów dziennie. Podroby jest szczególnie przydatna wątroba wołowa. Zboża powinny dać pierwszeństwo ryżu i gryki. Ryby morskie powinny być dodawane do diety pudla. Jabłka i marchew też może dać tego psa. Zioła i warzywa są doskonałym dodatkiem do owsianki. produkty nabiałowe (niskotłuszczowy twaróg, jogurt i mleko), też jest dodawany do diety, ale tylko w przypadku, gdy Pudel nie jest uczulony na nich.

olej roślinny stanowi źródło witamin i kwasów tłuszczowych. Dieta tego psa, trzeba go dodać też. Jest tyle do jednej łyżeczki dziennie.

Pudel królewski nie powinien jeść „z tabeli mistrza.” Wszystkie mięsa i słodyczy jest bardzo szkodliwe dla zdrowia psa.

Można karmić pudla i produktów gotowych. Najważniejsze – aby wybrać kanał o wysokiej jakości. Jeśli wolisz suchej karmy, na pewno trzeba umieścić miskę z wodą.

Aby uniknąć problemów z żołądkiem, nie należy mylić „naturalku” i gotowych produktów. Jeśli trzeba zmienić dietę, zrób to stopniowo. Jedynym sposobem, aby uniknąć problemów z przewodu pokarmowego.

Wreszcie, mała

Zastanawiam się, ile należy królewski pudel? Cena za takiego psa waha się od piętnastu do dwudziestu tysięcy rubli. Podobnie, koszt nie może być nazwany, ponieważ wszystko zależy od rasowego szczeniaka.

Teraz już wiesz, co to Pudel Królewski, zdjęcia, które są w artykule pomogą zbadać bardziej szczegółowo ten mały pies. Jeśli chcesz mieć tego psa, doradztwo w sprawie treści, które daliśmy, będzie.