641 Shares 3112 views

Kierowanie – co to jest? Rodzaje i kierowania

Współczesny świat nie może obyć się bez zaawansowanej reklamy. Jest wszędzie: w sklepach i kawiarniach w teproektah oraz w radiu, w pracy iw domu, itd. A wraz z pojawieniem się w reklamie internetowej stają się praktycznie nieograniczone … Promocja produktu lub usługi w sieci stała się bardziej efektywne, tańsze i szybsze. Ale jako punktem kulminacyjnym całej masy publiczności użytkownika, który to produkt jest naprawdę interesujące? Wszystkich osób zaangażowanych w kierowanie. Co to jest i jak to działa? Jakie są różne rodzaje mechanizmu reklamowego?


Kierowanie – co to jest?

Przestrzeń internetowa – jest to bardzo obiecująca platforma dla każdego rodzaju biznesu. Nawet jeśli nie jest on zaangażowany w sprzedaży online. Jednak aby reklamy były bardziej skuteczne, powinno być skoncentrowany. W tym celu różne metody i techniki, które daje klientom możliwość przyciągnięcia dokładnie tych klientów, którzy są skłonni do zakupu produktu. I został skierowany.

Dosłownie stoi ona na celu angielskiego słowa. W związku z tym cel – ustalanie celów funkcjonalnych. Jeśli mówimy o biznesie i reklamie, jest to specjalny mechanizm, który pozwala na wybór docelowych użytkowników z różnych stron, które spełniają określone kryteria.

Kierowanie reklam minimalizuje czas i koszt dostawcy, a nie poprzez redukcję grupy docelowej. Jednocześnie istnieje wiele metod i rodzaje mechanizmów, które pozwalają korzystać z określonego segmentu rynku. Reklamodawca wybiera konkretny kształt lub ukierunkowanie kombinacji kilku elementów. Pozwala to na obniżenie kosztów i dywersyfikacji.

mechanizm kierowania

Ponieważ każdy skuteczny sposób, wybór grupy docelowej ma swoje własne cechy i tryb działania. Tradycyjnie, proces kierowania może być podzielony na kilka etapów:

 • Okres zbierania danych. Są badane głównie wyszukiwań internautów. Śledzone swoje przyzwyczajenia i upodobania, które strony są najczęściej co sklepy internetowe odwiedzasz i co ciekawe, co w ogóle są zaangażowane w sieci, i tak dalej. D.
 • Analiza uzyskanych danych. Najdłuższy etap i pracochłonne. Nie jest odwzorowany wszystkie dostępne informacje i wyciągać wnioski o preferencjach, metody komunikacji, obliczeń, gustów i zakupów. Zgodnie z wynikami tego testu są przypisane do określonej grupy użytkowników, które będą ważne i interesujące dla konkretnej reklamy, t. E. Zrealizowane on skierowany. Co to jest, jeśli nie wybór kupujących?
 • Tworzenie osobistego rozgłosu. Po określeniu segmentu odbiorców, na podstawie uzyskanych danych, rozwój przekaz reklamowy, który pasuje do tego segmentu. Uwzględnia wszystkie cechy i preferencji użytkownika.
 • Umieszczenie komunikatu reklamowego. Informacje są umieszczane tylko na tych zasobów, które często wykraczają użytkownikom danej grupy. To różne strony internetowe, blogi, strony magazynów, sklepów i odcinki programów telewizyjnych.

Główne gatunki ukierunkowane

Określić przyszłość grupy docelowej w przestrzeni internetowej, a także w życiu codziennym, na kilka sposobów. Zatem odróżnić te typy kierowania:

 • Bezpośredni wybór konkretnych witryn, stron i blogów pasujących produkt sprzedać.
 • Tematyczne lub dostosowane interesy kierowania. Komunikaty informacyjne są publikowane na stronach internetowych o odpowiedniej treści.
 • Czas kierowania. Tutaj można wybrać konkretny okres, co stanowi najlepszy czas, aby komunikować się z potencjalnymi klientami.
 • kierowania społeczno-demograficzne. Tutaj głównymi kryteriami wyboru są płeć, dochód, wiek, stanowisko, i tak dalej. D.
 • Behawioralne, geopovedenchesky kierowania lub kierowania telepatyczny. Z pomocą plików cookies są śledzone zainteresowań i preferencji, ruchu i działania poszczególnych jednostek.
 • Kierowanie psychologiczny. cechy osobowe użytkowników są wykorzystywane w tworzeniu reklamy.
 • Kierowanie geograficzne – co to jest? Ten mechanizm, gdy reklama jest widoczna dla użytkowników, którzy mieszkają w pewnym wybranym reklamodawcy, dzielnicy, miasta lub kraju.

czas kierowania

Po wybraniu grupy docelowej dla przyszłej kampanii powinny być starannie dobrane i czas handlowe. Po tym wszystkim, jeśli produkt jest skierowany do środkowej grupy wiekowej, to będzie bezcelowe, aby wyświetlić informacje o nim w pierwszej połowie tygodnia. W tym momencie ludzie zazwyczaj są w pracy. Ponadto trzeba wziąć pod uwagę harmonogram sklepu.

Czas kierowania – jest wybór odpowiedniej porze dnia do realizacji firmie reklamowej. W tej kwestii istnieje wiele istotnych badań. Na przykład, zamawianie jedzenia przez Internet zazwyczaj mają termin na lunch. Jeśli mówimy o różnych zajęć rekreacyjnych, takich jak kino, kluby i restauracje, a następnie odczytuje szczyt przypada na czas od 14 do 20 godzin.

.. Więcej poważny zakup, na przykład różnych urządzeń, przypada na okres nieparzystej: 11, 13, 15, 17, itd. Ponadto, pakietów podróżniczych i Hot Deals ogólnie z przeglądania 14 do 18, części – 10-12 h, a artykuły sportowe uzyskane w 16, 21 i 22 godzin.

Znając te prawidłowości statystycznych można bardziej efektywnie organizować własnej działalności gospodarczej.

Kierowanie telepatyczny

Jest to jeden z najnowszych i najbardziej obiecujących metod określania grupy docelowej. Jest on oparty na targetowanie behawioralne, co pozwala zwiększyć dokładność trafienia reklamy.

Istotą tej metody do badania preferencji użytkowników Internetu. Na przykład, jeśli ktoś odwiedza internetowe sklepy odzieżowe, program wyciągnie odpowiednie wnioski na temat jego potrzeb w danej chwili. Istnieje szeroko stosowane odpowiednio określoną macierz behawioralne. Został on opracowany w trakcie gruntownej analizy konkretnych członkowie podróżują w internecie.

Techniki behawioralne lub telepatyczny, skierowane jest teraz używany przez wielu znanych firm. Na przykład, firma Xerox stworzył nawet własną rodzaju cel wyszukiwania, które zbiera informacje bez wiedzy użytkowników. Również powszechnie używać tej metody Corporation Yahoo, Bon Prix, a nawet Microsoft.

Zarobki „VKontakte”

Reklama w sieciach społecznościowych stała się już całkiem opłacalne i wydajne biznesu. Wynika to z ogromnej liczby użytkowników, którzy codziennie przez kilka godzin w trybie online. Ponadto, wszystkie nowoczesne sieci wystarczająco dostosowane, aby szukać grupy docelowej, organizacji handlu i informacji zwrotnych, a także w systemie rozliczeniowym.

Na przykład, kierowanie „VKontakte” chwali posiadania do 20 kryteriów kierowania reklam. Dlatego potencjalni reklamodawcy mają możliwość wyboru, że użytkownik, który prawdopodobnie będzie kupować produkty złożone.

Segmentacja „VKontakte” przedstawia się następująco:

 • Urodziny.
 • Geografia.
 • Edukacja.
 • Demografia.
 • Zainteresowań.
 • Urządzenie.
 • Aplikacji.
 • Travel.

Ustawienia reklam „VKontakte”

System zarządzania i kontroli w sieci jest dość proste i jednoznaczne. Reklamy są interaktywne. Ponadto, właściciel wideo w każdej chwili można wyłączyć niezależnie czy to reklama.

Skuteczność kampanii reklamowej można śledzić w Internecie. Aby uzyskać bardziej szczegółowe sprawozdanie z zastosowaniem analizy klasie, przy czym optymalizacja wykonanej pracy.

Ponadto, można korzystać z usług zewnętrznych oraz monitorowanie aktywności niektórych społeczności i grup. Jest to programy takie jak JagaJam, Mastermind Personal Monitor lub SocialWatch. Możliwe jest również, aby obejrzeć Newswire korzystając Youscan i Brandspotter. Wszystkie z nich dostarczają informacji, kto, kiedy i ile dostrzegł szczególną reklamy.

Główne zalety kierowania reklamy online

Każda firma lub firma – to przede wszystkim podmioty gospodarcze. Dlatego przed rozpoczęciem realizacji każdego projektu lub mechanizmu obliczonej wszystkie plusy i minusy tej decyzji. Mówiąc o ukierunkowaniu, naśladowaniu jego korzyści dla reklamodawcy:

 • Metoda ta pozwala na wybranie tylko publiczność, która będzie naprawdę zainteresowany kupnem konkretnej usługi lub produktu. W związku z tym nie muszą być rozpylana i spędzić więcej czasu i wysiłku.
 • Zdywersyfikować koszty, wybierając typy kierowania. Tutaj można zamówić opcję budżetu lub zapłacić kilka wersji.
 • Możliwość kontrolowania cel. Co to jest? Proces ten jest nie tylko wybór konkretnego typu kierowania i statystyki dla każdej reklamy.
477 shares 6831 views
134 shares 3065 views