816 Shares 3795 views

Katastrofa w Czarnobylu NPP 26 kwietnia 1986

26 kwietnia 1986 … Data ta zostanie zapamiętany przez wiele pokoleń Ukraińców, Białorusinów i Rosjan jako dnia i roku, kiedy było straszne człowieka spowodował wypadek. Kiedy to wszystko się stało, być może, nawet najbardziej doświadczonych ekspertów w całości, a nie w pełni świadomy tego, co każdy z nas później czeka.

Katastrofa 26 kwietnia 1986 spowodowało tysięcy zgonów i chorób porażone lasów, zatrute wody i gleby, mutacje roślin i zwierząt. Między innymi na mapie Ukrainy pojawiła się trzydzieści kilometrów strefę zamkniętą, podróży na terytorium którego jest możliwe tylko przy pomocy specjalnego dokumentów zatwierdzających.

Ten artykuł ma na celu nie tylko zapewnienie, że po raz kolejny przypomnieć czytelnikom, co się stało 26 kwietnia 1986, ale wygląda na to, co się stało, jak mówią, z różnych stron. Teraz, jak się wydaje, nie jest tajemnicą, że w dzisiejszym świecie, coraz częściej są ci, którzy są skłonni zapłacić dużo pieniędzy na coś, aby wybrać się na wycieczkę do tych miejsc, a niektóre z dawnych mieszkańców nie złowiony w innych regionach często wracają do swoich duchów i widm miast.

Krótkie podsumowanie wydarzeń

Prawie 30 lat temu, czyli 26 kwietnia 1986 r, co jest obecnie Ukraina się stało to największa awaria jądrowa na świecie, którego skutki odczuwa planetę i do naszych czasów.

W elektrowni czarnobylskiej eksplodowała reaktora jądrowego czwartego zespołu napędowego. Powietrze wyrzucane jednocześnie ogromne ilości śmiercionośnych substancji radioaktywnych.

Obecnie szacuje się, że tylko w ciągu pierwszych trzech miesięcy, począwszy od dnia 26 kwietnia 1986 roku, tylko na miejscu 31 osób zmarło z narażeniem na promieniowanie. Później, 134 zostały wysłane do wyspecjalizowanej klinice do intensywnego leczenia choroby popromiennej, a 80 bardziej bólu zmarło z powodu zakażenia skóry, krwi i układu oddechowego.

Chernobyl Nuclear Power Plant (1986, 26 kwietnia oraz w kolejnych dniach), bardziej niż kiedykolwiek potrzebują rąk do pracy. Likwidacja wypadku wzięło udział ponad 600 tysięcy osób, z których większość stanowili żołnierze.

Być może najbardziej niebezpiecznym następstwem wypadku był ogromny uwalnianie do środowiska śmiercionośnych substancji radioaktywnych, a mianowicie izotopy plutonu, uranu, jodu, cezu, strontu i samego radioaktywnego pyłu. Promieniowanie pióropusz objęte nie tylko dużą część Związku Radzieckiego, ale także w Europie Wschodniej i krajach skandynawskich, ale większość tragedii w Czarnobylu dnia 26 kwietnia 1986 roku wpłynął na Białorusi i USRR.

Bada przyczyny wypadku zajmuje sporo międzynarodowych ekspertów, ale nawet teraz nikt nie zna prawdziwej przyczyny incydentu.

Obszar dystrybucji

Po wypadku, wokół Czarnobyla było zidentyfikować tzw „martwy” strefę 30 km. Setki rozliczeń zostały zniszczone prawie do ziemi lub zakopane pod tonami ziemi przy pomocy ciężkiego sprzętu. Jeśli weźmiemy pod uwagę sferę rolnictwa, to na pewno powiedzieć, że Ukraina w tym czasie stracił pięć milionów hektarów żyznej gleby.

Reaktor czwarta władza przed awarią było prawie 190 ton paliwa, z czego 30% jest w wersji przeciwwybuchowej dla środowiska. Ponadto, podczas gdy w fazie aktywnej pozostały różne izotopy promieniotwórcze zgromadzonych podczas działania. Oni, według ekspertów, a najbardziej niebezpieczne.

Ponad 200 000 tys. km otaczający grunt został zanieczyszczony przez promieniowanie. śmiertelne promieniowanie rozprzestrzenia jak aerozolu stopniowo zdecydował się na powierzchni. Obszary zanieczyszczenia natomiast w dużej mierze zależał od kierunku wiatru. Bardzo dotknięte są regiony, w której 26 kwietnia 1986 i przez kilka następnych tygodni, prysznic deszczu.

Kto ponosi winę za to, co się stało?

W kwietniu 1987 roku w Czarnobylu, która odbyła się rozprawa. Jednym z głównych winowajców wypadku jądrowego w Czarnobylu została uznana dyrektor stacji, pewną B. Bryuhanov którzy początkowo ignorowane elementarnych zasad bezpieczeństwa. Następnie mężczyzna celowo zaniżone dane na temat poziomu promieniowania, nie wprowadziła w życie plan ewakuacji pracowników i miejscowej ludności.

fakt rażącego zaniedbania swoich obowiązków służbowych również w procesie zostały otwarte 26 kwietnia 1986 przez głównego inżyniera Czarnobylu Fomin i jego zastępca A. Diatłowa. Wszyscy zostali skazani na 10 lat więzienia.

Przez następne pięć lat został skazany szef samym przesunięciem, w którym nastąpił wypadek (B. Rogozhkin), trzy – Kovalenko, jego zastępcy oraz dwóch – Yu Laushkin inspektor stan Gosatomenergonadzor.

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że jest to dość okrutne, ale jeśli wszystkie te osoby były bardzo ostrożny w pracach nad takim ryzykowne przedsięwzięcia, jak katastrofy w Czarnobylu 26 kwietnia 1986 jest mało prawdopodobne.

Ostrzegania i ewakuacji ludności

Komisja ekspertów mówi, że po wypadku, pierwszą rzeczą, jaką należy natychmiast ewakuować ludność, ale nikt nie wziął na siebie odpowiedzialność za podjęcie koniecznych decyzji. Gdyby wtedy przeciwnie, życie ludzkie może być w dziesiątki lub nawet setki razy mniejsze.

W praktyce okazało się, że ludzie przez cały dzień nic nie wiedzą o tym, co się stało. 26 kwietnia 1986, który pracował na działce, ktoś przygotowuje miasto do nadchodzących świąt majowych, przedszkola dzieci chodzenia na ulicy i studentów, jak gdyby nic się nie stało, angażują się w aktywności fizycznej w otwartym, myśleli powietrze.

Prace przy usuwaniu populacji rozpoczął się dopiero w nocy, kiedy urzędnik przyszedł pouczeni, aby przygotować się do ewakuacji. April 27, zostało ogłoszone dyrektywę w sprawie pełnej ewakuacji miasta, zaplanowano na 14.00.

Od katastrofy w Czarnobylu 26 kwietnia 1986 roku, który pozbawił domu tysięcy Ukraińców, którzy ukończyli skromne miasto satelitarne Prypeci w strasznym widmo zniszczonych domach, opuszczonych parkach i ogrodach i zmarłych, opustoszałych ulicach.

Panika i prowokacje

Kiedy pojawiły się pierwsze pogłoski o wypadku, niektórzy ludzie postanowili zostawić miasto. Już 26 kwietnia 1986, w drugiej połowie dnia, wiele kobiet paniki i rozpaczy, podniósł się na rękach niemowlęta, dosłownie spływały drogi z dala od miasta.

Wszystko cokolwiek, ale robi to poprzez dawki las, zanieczyszczenie, które jest rzeczywiście wiele razy większa niż wszystkich ważnych wskaźników. Droga … Według świadków, powłoka asfalt świecił neon dziwny odcień, choć starał się obficie polać wodą zmieszaną z jakiegoś nieznanego prosty laika białym rozwiązania.

To bardzo niefortunne, że poważne decyzje dotyczące ratowania i ewakuacji nie zostały podjęte w czasie.

I wreszcie, tylko kilka lat stało się jasne, że tajne służby Związku Radzieckiego byli świadomi obrabianego trzy tony mięsa i piętnaście ton ropy w dziedzinach, które bezpośrednio dotknęła tragedia w Czarnobylu z 26 kwietnia 1986 r. Pomimo tego, że zdecydowaliśmy się na recyklingu produktów radioaktywnych, dodając stosunkowo czystych składników w nich. Zgodnie z tą decyzją, jest radioaktywny mięso i masło były razvezeno wiele dużych młynów w kraju.

KGB wiedział również, że stosowane w budowie Czarnobyla wadliwego sprzętu z Jugosławii, i zapoznał się z różnymi rodzajami uszkodzeń w konstrukcji stacji, wiązki fundamentu i obecność pęknięć w ścianach …

Co to jest, że zostało zrobione? Usiłuje zapobiec jeszcze większy smutek

Około połowa z drugiej w nocy w miejscowości Czarnobyl (1986, 26 kwietnia) do lokalnej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze. Strażnik obowiązek opuścił połączenie i niemal natychmiast wysyła sygnał pożaru o dużej złożoności.

Po przyjeździe, specjalny zespół zauważył, że dach palił maszynowni i ogromną halę reaktora. Nawiasem mówiąc, do tej pory, to okazało się, że przez wprowadzenie że strasznych facetów przeciwpożarowe robią dokładnie hali reaktora ucierpią.

Jedynie 6 rano pożar został całkowicie ugaszony.

Ogólnie rzecz biorąc, 14 pojazdów oraz 69 pracowników były zaangażowane. Od kombinezony ludzie do przeprowadzenia tak ważną misję, mieliśmy tylko płócienny kombinezon, kask i rękawice. Mężczyźni zgasić ogień bez masek, jak praca w nich było po prostu niemożliwe w wysokich temperaturach.

Już na drugiej w nocy tam po raz pierwszy zostały dotknięte przez promieniowanie. Ludzie zaczęli wymioty i ogólne osłabienie, a także obserwuje się tak zwany „jądrowy tan”. Mówi się, że niektóre z rękawic usunięte, a skóra.

Zdesperowani strażacy zrobili wszystko co możliwe, aby uniknąć pożaru, aby dostać się do trzeciego urządzenia w przyszłości. Personel zatrudniony w tej samej stacji, gaszenia lokalnych źródeł w różnych pomieszczeniach, a stacja podjęła wszelkie niezbędne środki w celu zapobieżenia eksplozji wodoru. Działania te przyczyniły się do zapobieżenia jeszcze większej człowieka katastrofy.

Biologiczne konsekwencje dla całej ludzkości

Promieniowanie jonizujące ma szkodliwe skutki biologiczne w kontakcie ze wszystkimi żywymi organizmami.

Emisja promieniowania prowadzi do destrukcji materii biologicznej, mutacje, zmiany struktury tkanek narządów. Takie naświetlanie sprzyja rozwojowi różnych typów chorób nowotworowych, choroby popromiennej zakłócenia istotnych funkcji życiowych, zmiany i rozpadu DNA i prowadzi do śmierci.

Miasto duchów nazywa Prypeć

Następnych kilka lat po człowieka katastrofy miasto wzbudził zainteresowanie różnego rodzaju specjalistów. masowo przychodzą tutaj, próbując mierzyć i analizować poziom promieniowania tła skażonego obszaru.

Jednak w latach 90-tych. Prypeć zaczęła przyciągać większą uwagę naukowców zainteresowanych zmian środowiskowych w środowisku, jak również kwestie transformacji naturalny obszar miasta, jest całkowicie pozostawiony bez wpływu człowieka.

Wielu ukraińskich ośrodków badawczych przeprowadziła ocenę zmiany we florze i faunie.

Strefa śledzą Czarnobyl

Przede wszystkim warto zauważyć, że śledzą wzywał ludzi przez nie przebierając w środkach, aby przeniknąć do strefy zamkniętej. Czarnobyl również miłośnicy sportów ekstremalnych są podzielone na dwie kategorie, które różnią się w ich wyglądzie, używane slangu, zdjęciami i przygotowanych raportów. Pierwszy – nowoczesny, drugi – ideologiczny.

Zgadzam się, jest teraz w mediach jest naprawdę możliwe, aby znaleźć wiele informacji na temat: „Czarnobyl. 1986. 26 kwietnia”. Ciekawy śledzą stamtąd dostał swoją wiedzę na temat strefy promieniowania. Istotną rolę odegrała również i gry komputerowe. Ci młodzi ludzie, których średnia wieku to rzadko więcej niż 20 lat, w większości przypadków tylko przeniknął do strefy wykluczenia, ale nie przekroczyć granicę sam w Czarnobylu. To miejsce, gdzie kończy się przygoda.

Druga kategoria – unikalny śledzą ideologiczne. Oni się głębiej, nie tylko w 30-kilometrowej strefy, ale 10 km, i żyć tam na kilka dni. Trudno to wyjaśnić, co motywuje ludzi tak, ale wydaje się, że ich sposób wypowiedzi. Wiarygodne informacje o tym, co wielkość tej grupy stalkerów, nie, ale dla przybliżonych szacunków nie więcej niż 20, a „gry” jest znacznie wyższa.

Nowoczesne mieszkańców Czarnobyla

Znaczna część ewakuowano mieszkańców, pomimo zakazu i ograniczeń, jakiś czas później jeszcze wrócił. Spośród stu tysięcy ludzi powróciło do domu eksportowane około 1200, ale do 2007 roku było tylko 314. nazywają ich dzicy lokatorzy. Co do zasady, osób starszych, a główną przyczyną znacznego spadku ich liczby jest uważany za życia. Co skłoniło ludzi do powrotu do ich domów skażonych promieniowaniem? Główne powody tej decyzji był poważny kryzys gospodarczy w kraju, spadek dochodów ludności i niechęć do rzucenia swoich domów.

Dalszy los elektrowni

Po wypadku w kwietniu 1986 roku, wszystkie prace jądrowej został zatrzymany, ale w październiku, po budowę sarkofagu i przeprowadzone prace czyszczenia, dwie jednostki pracy ponownie, aw grudniu 1987 roku rozpoczęła trzeci.

W 1995 roku Ukraina, Unia Europejska i kraje Grupy Siedmiu podpisały memorandum, zgodnie z którymi program rozpoczął pełną zamknięcie elektrowni atomowej w Czarnobylu, która miała sprawić, że rok 2000. W grudniu 2000 roku, trzeci blok Czarnobyla został wreszcie zatrzymany.

Do tej pory, sarkofag wzniesiony nad jednostką stacji spalanie, stopniowo niszczone. EBOR w 2004 roku w związku z tym przeprowadzono przetarg na budowę nowego schroniska wygrał francuską spółkę joint venture w 2007 roku.

W 2015 roku elektrowni atomowej w Czarnobylu w końcu zaprzestał działalności.