430 Shares 7351 views

Arina, niania A. S. Pushkina

Nazwa tej kobiety jest znane każdemu studentowi dzisiaj. Nie ma chyba osoby, która nie reaguje jako opiekunka nazwie Pushkina Aleksandra Sergeevicha. Jednak większość naszych obywateli wie o jego pochodzeniu i biografii? Okazało się, że jej życie jest dla nas zawsze w cieniu biografii i twórczości własnej znanego ucznia. To, oczywiście, nie jest zaskakujące. Nie sobie sprawę, jak Puszkin sukcesy i uznane poeta, byśmy nawet nie wiedzieli, kto Arina. Jednak, jak sam Alexander nigdy dość powtarzania i podkreślić jego istotną rolę w jego tworzeniu i w dorosłym życiu. Niania A. S. Pushkina bez wątpienia zasługuje na swój udział uznania.

Geneza i wczesne lata Ariny Rodionovny

Urodziła się w kwietniu 1758 roku w jednej z małych wiosek w Petersburgu prowincji. Jej rodzice byli poddani. Nazwisko Ariny Rodionovny, niania Puszkin, – Jakowlew. W rodzinie, z wyjątkiem jej sześcioro dzieci. W pierwszym roku życia dla przyszłych niania A. S. Puszkina został wymieniony jako gruntów posiadanych przez hrabiego Fedoru Apraksinu. Ale w 1759 roku tereny otaczające, wraz z miejscowościami, a mieszkać w nich chłopi z Apraksin kupuje Abram Pietrowicz Hannibal – pradziadek słynnego rosyjskiego poety. W 1781 Arina żonaty i przeniósł się do wsi Kobrino do męża. Z ruchu, staje poddany Osip Hannibal, dziadek poety. Mniej więcej w tym czasie, to jest zrobione, aby służyć w dworku, do pracy na opiekę nad dziećmi. Początkowo była niania Nadzieja Osipovna matki Puszkin, a ostatecznie do jej dzieci – Alexander, Olga i Leo – stał się niania. W 1972 roku, zajęło babcia poety Maria Aleksandrowna jako opiekunka do bratanka Alexis. Trzy lata później, Arina otrzyma prezent od rodziny pomeschitskoy ich nienagannej służby w chacie Kobrinem.

Opieka nad A. S. Pushkina

W 1879 roku urodziła Olga Puszkina (starsza siostra poety), a w 1799 roku i przyszłość rosyjskich klasyków. Na barkach Ariny Rodionovny, oczywiście, idzie do nowej odpowiedzialności za wychowanie dzieci. Co ciekawe, rodzina Hannibal w 1807 roku sprzedanych raz kupił ziemię, która obejmuje wieś Kobrinem. Jednak do czasu pielęgniarka nie został dołączony do ziemi i do właścicieli, więc sprzedaż nie jest objęty. Poruszała się z jej rodziną w prowincji Pskowa, w miejscowości Mikhailovskoye. Poza, być może, jest to najlżejszy swojej stronie życie.

Wizerunek kobiety często pojawił się w poezji Aleksandra Puszkina. Jego wiersze dać to bardzo kompletny wydajność. Siostra Olga pamiętał klasyki Arina Rodionovna jako prawdziwy przedstawiciel rosyjskich pielęgniarek, z drżeniem i delikatnym dzieckiem. Jednocześnie niania A. S. Pushkina był przywiązany do swoich uczniów nie tylko w dzieciństwie, ale także w całym życiu. Tak więc, podczas linki św Michała Aleksandra Puszkina (1824/26 gg.), W której poeta został uwięziony na dwa lata do swobodnego myślenia, kobieta była stale u jego boku, skrashivaya samotność poety. Tutaj, w Michael Puszkina widziałem ją po raz ostatni we wrześniu 1827 roku. Dziewięć miesięcy później, Arina, zmarł w wieku 70 lat. Następnie został on pochowany w Petersburgu na cmentarzu smoleńskiej.