704 Shares 1667 views

Air dekontaminacji: charakterystyka techniczna i zasada działania

Tworząc korzystny mikroklimat w domu jest możliwe tylko wtedy, gdy stosowanie specjalnych urządzeń HVAC. Wraz z systemem regulacji temperatury, istnieje całą grupę urządzeń, których działanie jest w celu oczyszczania i nawilżania powietrza otoczenia. Istnieją również specjalne urządzenia do ozonowania, filtracji i mycia. W tym kontekście, odkażające powietrze może być uważany za najbardziej skutecznym rozwiązaniem optymalnym mikroklimat higienicznych w pomieszczeniu. Z reguły taki sprzęt koncentruje się na zastosowaniach w domu, więc producenci uwzględniają w modelach jak projektowanie i ergonomii.


podstawowe dane techniczne

Główne parametry pracy tych urządzeń jest moc. Średnio jest to 10-15 W, co pozwala służyć przestrzeń 20 m2. Ponadto, możliwość ustawienia mocy wpływają na produktywność, która jest wyrażona w ilości powietrza, oczyszczono przez całą dobę. Na przykład, powietrze dekontaminacji 15 watów zapewnia funkcjonalność około 120 m3 / godz. Jednak wartość ta może również zależeć od ilości odbiorników. Dla średniej wielkości pokoje zapewniają wystarczającą zdolność do 2-2,5 litra. W odniesieniu do wielkości i wagi, dane te są bardzo zróżnicowane i zależą od zasady działania, cech konstrukcyjnych i wzornictwa. Jeśli mówimy o standardowych wersjach, waga Urządzenie jest rzadko więcej niż 10 kg, a wymiary zwykle odpowiadają parametrom małego telefonu klimatyzator.

odmiany dezynfekujące

Istnieje kilka klasyfikacji, w którym produkt ten jest podzielony. Z punktu widzenia konsumentów, główną cechą modelu separacji jest powołanie. Dla gospodarstw domowych potrzebuje domu dekontaminacji powietrza jest obliczana, co jest wygodne kontroli, niewielki rozmiar i skromny wydajność.

Innym rodzajem jest model medyczny. Warto zauważyć, że bardzo pochodzenie instrumentu było spowodowane tylko opieki zdrowotnej, a były też odpowiedniki krajowe w przyszłości. Główną różnicą między tymi urządzeniami jest sprawność funkcji czyszczenia. W tradycyjnej wersji dekontaminacji Medical powietrza oblicza się w celu osiągnięcia maksymalnego działania zapobiegawcze. Aby zapewnić taki efekt pomaga promieniowanie ultrafioletowe, które nie są bezpieczne z punktu widzenia zastosowań domowych, ale jest dozwolona w wyspecjalizowanych instytucjach.

Zasada modeli UV

Działanie urządzenia jest zapewnione przez specjalne lampy bakteriobójcze, które rozpraszają strumienie ultrafioletowego. W wyniku napromieniowania osiągnąć optymalne parametry stanu powietrza. Zatem promieniowania może mieć inne cechy, z których głównym jest długość fali – w kanale 205 do 315 nm. Na przykład, z lampy promieniowania 254 nm może zniszczyć kolejności 91% mikroorganizmów w powietrzu. Maksymalne promienniki bakteriobójcze skuteczność stanowią indeksu 265 nm. Gdy przyrząd zakupu Należy zauważyć, że w nadfiolecie odkażania powietrza zwykle sprzedawane bez lampy. Jest to ze względu na szeroki zakres właściwości promieniowania nie ma rośliny działające tylko jedną lampę długości rozpraszania. Źródła fal ultrafioletowych należy zakupić oddzielnie, biorąc pod uwagę parametry bazy i zgodności z wykonywaniem instalacji.

Zasada działania fotokatalitycznego urządzenia do dezynfekcji

Urządzenia tego typu są przeznaczone głównie do zastosowania w pomieszczeniach mieszkalnych. Jest to stosunkowo nowe urządzenie, które ma wysokie bezpieczeństwo dla środowiska i użytkowników. W porównaniu z chemicznych, których działanie opiera się na promieniowanie UV, fotokatalitycznego odkażania powietrze działa na utlenianiu substancji na powierzchni katalizatora zasad. W tym przypadku stosuje się również promieniowanie ultrafioletowe, tak zwany miękki widmo. Reakcja przebiega spokojnie, w warunkach temperatury pokojowej, pierwiastki toksyczne nie gromadzą się w filtrach.

dodatkowym optsional

sprzęt HVAC w nowoczesnych wersjach są zazwyczaj dostarczane z systemami elektronicznymi. Jest to użyteczne dodanie co pozwala dostosować parametry odległości lub przy pracy w trybie automatycznym. Ale oprócz ergonomii jest ważne, aby wziąć pod uwagę bezpośrednie funkcje urządzenia, w tym możliwości jonizacji, nawilżające i ozonowania. Dekontaminacji wielofunkcyjna oczyszczacza powietrza i może zapewnić ochronę przed drobnym pyłem. Szczególną uwagę należy zwrócić na technologii filtrujących. Najnowsze modele wyposażone są w większości filtrów HEPA, oczyszczania wody i elementów fotokatalitycznych. W szczególności, aby pozbyć się nieprzyjemnych zapachów, dymu i gazu stosowane są również układ ozonowanej. Jeśli chodzi o natychmiastowym odkażania, to funkcja fotokatalityczne elementy filtracyjne poradzić sobie najlepsze.

producenci

Praktycznie każdy producent systemów klimatyzacyjnych w modelu składzie zawiera osobną serię oczyszczacze powietrza. Ale są wyspecjalizowani producenci produkujący dezynfekujące do użytku domowego. Wśród nich jest model Ecobox i Daikin, które prezentowane są w wersjach dla dużych obszarach i dla małych mieszkań. Ponadto, wiele modeli udane i tanie w linii Air Comfort. Dekontaminacji najpopularniejsze produkty krajowe „nia” powietrza w modyfikacji B120. Szczególną cechą tego modelu są duże możliwości do wentylacji i ogrzewania powietrza funkcji, co jest szczególnie ważne w okresie zimowym.

Jak wybrać najlepszą opcję?

Przed zakupem środka odkażania ważne jest, aby określić miejsce montażu, obliczyć obszar usług i czasy działania. Wydajność powinna być skorelowana z ilością powietrza. Fakt, że instalacja dużej wielkości jednostki w małym pokoju z niekorzystnymi warunkami oszczędzania energii. Chociaż, zgodnie z użytkownikami, w niektórych przypadkach, nadwyżka zdolności produkcyjnych na optymalnych zapytań w czasach skraca czas do wykonywania podstawowych funkcji. Mamy już zauważyć, że światło emitera być zakupione oddzielnie, więc należy przynieść pewne wymagania dla niego. Jeśli wybrany dekontaminacji powietrza do domu, długość jego ciągłej pracy mogą być małe – od kilku minut do godziny. Jednak, gdy służąc biura i lokale przemysłowe lampy powinny utrzymać tryb pracy przez 7-8 godzin.

wniosek

Nowoczesne mieszkania i domy prywatne są często obciążone nadmiarem AGD. Promocja zdrowego stylu życia i urządzeń do tworzenia korzystnego mikroklimatu dodaną do tradycyjnych instrumentów oraz szerokiej gamy systemów klimatyzacyjnych. W tym przypadku, nie zawsze uzasadnia zakupu, ponieważ wystarczy wentylacja wysokiej jakości dla tego samego leczenia. Niemniej odkażania powietrza wyróżnia się na tle takich urządzeń, w tym jest to, którego celem jest rozwiązywanie konkretnych problemów w osiąganiu jak najlepszych wskaźników zdrowia. Alternatywy, która jest naturalnie usunięte niebezpieczne elementy bakteriologicznych, po prostu nie istnieje. Inną rzeczą jest to, że samo urządzenie może być pewne zagrożenie dla zdrowego klimatu, ale z właściwego wyboru i można go uniknąć.