80 Shares 5237 views

Główne objawy cukrzycy

cukrzycy (DM) należy do grupy chorób metabolicznych związanych ze wzrostem poziomu cukru we krwi. To może nastąpić albo dlatego, trzustka zatrzymuje wytwarzania wystarczającej ilości insuliny, albo dlatego, komórki organizmu nie reagują na insulinę.

Wiadomo trzy główne typy cukrzycy:

– DM typu 1 pojawia się w wyniku niewystarczającej produkcji insuliny. Osoba z takiej diagnozy jest niezbędne do wprowadzenia go na codzień. Ta forma była wcześniej znana jako „insulinoniezależnej cukrzycy.”

– cukrzyca typu 2 – wynika z insulinoopornością. Jest to stan, gdy komórki nie mogą insuliny zgodnie z zaleceniami. Czasami ten typ cukrzycy połączony z absolutnego niedoboru insuliny. Ta forma poprzednio zwanego bez cukrzycy niezależnej od insuliny.

– trzecia forma – cukrzyca pojawia się u kobiet w ciąży i jest wyrażany przez gwałtowny wzrost poziomu glukozy we krwi.

Wiele z objawów cukrzycy typu 1 i 2, są podobne. W obu przypadkach krew ma zbyt dużo cukru i komórki organizmu nie dostają wystarczająco niezbędnych ilości glukozy i sygnałów ustrojowymi.

Pierwsze objawy cukrzycy

1. Częste wyjazdy do łazienki. Oddawanie moczu się często, gdy nadmiar cukru we krwi. Jeśli insulina nie jest dostępne lub zbyt niska, nerki nie są w stanie filtrować cukru we krwi widok. Starają się wyciągnąć dodatkowe wody z krwi do rozcieńczenia stężenia glukozy. W związku z tym staje się bardziej częste oddawanie moczu.

2. niezaspokojony głód. Jeżeli dana osoba pije dużo więcej niż zwykle, może on również być jednym z pierwszych objawów cukrzycy, zwłaszcza gdy pragnienie zbiega się z częstym oddawaniem moczu.

3. niewyjaśniona utrata masy ciała. Gdy choroba jest cukrzycą typu 1 , to objaw jest bardziej zauważalne. Trzustki zatrzymanie produkcja insuliny. Ciało rozpaczliwie szuka źródła energii, ponieważ komórki nie otrzymują glukozę. Potem zaczyna przetwarzać tkanki mięśniowej i tkanki tłuszczowej na energię.

4. Osłabienie i zmęczenie. komórki organizmu cierpią na brak energii – a człowiek czuje się zmęczony.

5. Mrowienie może znieczulić nogi, ręce, stopy. Takie objawy cukrzycy nazywany neuropatii. Pojawiają się one stopniowo w miarę upływu czasu. Ich pojawienie się jest związane z faktem, że stale podwyższony poziom glukozy we krwi niszczy układ nerwowy, zwłaszcza w kończynach.

6. Ciemne plamy na skórze, zwykle pod pachami.

7. Niewyraźne widzenie. Cukrzyca powoduje zmiany w soczewce oka, które może prowadzić do utraty wzroku, a nawet ból w oczach z powodu zakażenia lub jaskry.
Inne objawy i oznaki cukrzycy, które mogą wystąpić: suchość skóry lub swędzenie, złe gojenie skaleczeń, stłuczeń, częste infekcje.

Wszystkie typy cukrzycy, dzisiaj może być traktowany ze względu na fakt, że insulina od 1921 roku jest już dostępny, a cukrzyca typu 2 może być łatwo kontrolowane za pomocą leków.

Cukrzycę typu 1 i typu 2 – przewlekłych nieuleczalnych chorób.

Objawy cukrzycy u kobiet w ciąży (cukrzyca) są podobne do typu 2. Choroba występuje z częstością 2-5 ciąż na sto i znika natychmiast po porodzie. Cukrzyca ciężarnych jest całkowicie uleczalna, ale wymaga starannego monitorowania przez lekarzy w całej ciąży.

cukrzycę ciążową, jeśli nie kontrolowane, mogą zaszkodzić zdrowiu matki lub płodu. Zagrożenie dla dziecka: makrosomia (wysoki ciężar noworodków), wrodzona choroba serca i nieprawidłowości TSNR, wady. W ciężkich przypadkach śmierć okołoporodowa jest możliwe.

Jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów, należy skontaktować się z lekarzem. Powie ci o objawy cukrzycy, można obserwować co będzie sprawdzić historię medyczną i zbada i skierować badanie krwi na cukier. Dopiero wtedy lekarz może określić dokładną diagnozę.

Z prawej mix diety, regularnych ćwiczeń, leków (jeśli to konieczne) osoba może zarządzać choroby i żyć normalne, aktywne życie.