695 Shares 4821 views

Co grupa krwi jest dziecko?

Jeszcze przed narodzinami rodziców myśleć o jaki rodzaj krwi jest dziecko. Jeśli istnieje rozbieżność, to mężczyźni istnieją wątpliwości co do lojalności wobec kobiety, a ona – lekkie oszołomienie.


W rzeczywistości, grupa krwi dziecka – jest wynikiem współpracy obu rodziców, a składa się ona z tego, co jest dziedziczona z jednej lub drugiej osoby.
Przed twierdzą, konieczne jest, aby zrozumieć, w jaki sposób ogólny określa się grupę krwi.

skład krwi

W osoczu (ciecz części krwi) zawiera substancje, które są nazywane aglutyniny (są oznaczone jako a i c) i czerwonych ciałek krwi w ich aglutynogenami powierzchni (oznaczone jako A i B). Biorąc pod uwagę, że A i B nie mogą występować razem, jak również i wtedy istnieją cztery krwi, które można przedstawić schematycznie w następujący sposób:

Grupa I – 00 (bez aglutynogeny) AW (oba dostępne Aglutynina)
Grupa II – 0A (nie aglutynogen A) do (nie aglutyniną 1)
Grupa III – 0V (to jest antygenem) i (nie aglutyniną 1)
Grupa IV – AB (zawiera zarówno antygenem) 00 (brak aglutynacji)

Dlatego niemożliwe jest niezgodne transfuzji krwi może nastąpić spotkanie i a lub b, a które prowadzą do niszczenia krwinek czerwonych i klejenia.

Co grupa krwi jest dziecko?

Mówiąc w zawieszeniu, a następnie połowę materiału genetycznego odziedziczonego po matce dziecka, a drugą połowę – z ojcem. Odnosi się to również do krwi.

Na przykład, pod warunkiem, że grupa matka I (00), a ojciec IV (AB), dziecko może dostać II (0A) lub III (0V) grupę krwi.

I i I będzie tylko grupy I, I i II – II i tylko I, w którym I i III – III, a jedynie I, II i rodziców z grupy II i może być dziecko z I i II C. . Cr, III i grupa III może dać I i III i II, III – może wszystkich czterech grup krwi, a IV i IV daje II, III i IV.

Oczywiste jest, że nie można powiedzieć, jaki rodzaj krwi jest dzieckiem, ale zakładamy, że jest nadal możliwe.

Wniosek jest taki, że jeśli jeden z rodziców z grupy I mogą być dziecko rodzi się z typu IV krwi, i vice versa, w obecności grupy IV jednego z rodziców, że dziecko nie może się urodzić z Ic. kr.

czynnik Rh

Krew zawiera substancję o nazwie czynnik Rh. Jest to 85% ogólnej liczby osób (zwanych Rh-dodatnie), podczas gdy pozostałe 15% nie ma go (Rh-ujemnych). Pozytywna krew nie może być przetaczane do tych z ujemnym Rh krwi.

Czynnik ten jest dziecko może odziedziczyć zarówno ojca i matkę. Dwa Rh-dodatnie rodzice mogą mieć Rh ujemny dziecko i to jest w porządku też.

Znaczenie grupy krwi

Nie martw się, bo jak ustalić grupę krwi dziecka i Rh powinien wkrótce po urodzeniu w szpitalu. Ta procedura wymaga odczynników i sporo czasu.

Wiedza o tym numerze ma dwa aspekty: moralne, etyczne i medyczne.
Wiedzieć, jakie grupa krwi dziecka jest to konieczne, może być przydatna do urazów wymagających transfuzji. Oczywiście, przed zabiegiem koniecznie sprawdzeniu zgodności dawcy i biorcy (osoba, która jest odbiorcą), ale w nagłych przypadkach, gdy konto idzie na minutę, cenny czas zostaną zapisane.

Ważne jest, aby wiedzieć i swój współczynnik Rh, szczególnie dla dziewcząt. W ciąży z ujemnym czynnikiem Rh krwi powinny być pod ścisłym nadzorem medycznym, tj. A. Rh możliwy konflikt między matką a płodem w przypadku dziedziczenia one Rh-dodatnie krwi od ojca.

Niedopasowanie grupy krwi może ostrzegać dziecko, gdy dorośnie. A jeśli on wie dokładnie, jaki rodzaj krwi jest dziecko przez zmieszanie dwóch innych, może pojawić się takie wersje jak obecność nienatywnym ojca lub obojga rodziców. To staje się trudnym zadaniem, zwłaszcza w okresie dojrzewania. Maksymalizm nieodłączne w większości młodzieży utrudnia zaakceptować sytuację i powiedzieć „dziękuję” do swoich rodziców za to, co dali mu okazję do wzrastania w rodzinie.

Ale jest to możliwe i tak, że nastąpiła mutacja i chociaż zdarza się rzadko, nie można wykluczyć. Do tej pory, wskaźniki, takie jak grupa krwi, nie może być dowodem pokrewieństwa, wymagane jest sąd analizy DNA.