219 Shares 5018 views

Toyota Rav4: opinie i cechy

Toyota Rav4 to japońska crossover, wprowadzona do produkcji w 1994 roku i nadal popularna na całym świecie. W latach 1994-2013 został poddany trzem zmianom i modyfikacjom. Pierwsze samochody zostały wyprodukowane w dwóch wersjach: trzydrzwiowych, pięcioma miejscami mini-crossover i dwudrzwiowego kabrioleta pięcioma pasażerów. W 2005 roku dodano pięciodrzwiową pięcioma siedziskami modyfikację ciała. Na początku 2013 r. Nowa, czwarta wersja powinna zostać wprowadzona do sprzedaży. Niektóre zmiany mają wpływ na wewnętrzne "wypychanie", na przykład silnik i niektóre zewnętrzne – zapasowe koło ma się "ukryć" w głąb kabiny.


Dane techniczne Toyota Rav4

Najczęściej w Rosji można znaleźć Toyota Rav4 z 2,4-litrowym silnikiem z 4-biegową automatyczną lub sześciobiegową manualną skrzynią biegów. Ten samochód zużywa około 12,6 litra benzyny podczas jazdy przez ulice miasta i 7,9 litrów na 100 km wzdłuż drogi. Przyspiesza samochód do 100 km / hw 10,6 sekundy, a jego maksymalna prędkość wynosi 180 km / h. Wysokość samochodu wynosi 172 cm, szerokość 185,5 cm, a długość 462,5 cm. Model wyposażony jest w pojemną komorę bagażową o objętości 540 litrów. Całkowita masa maszyny zainstalowanej przez producenta wynosi 2100 kg.

Toyota Rav4: recenzje

Poprzez połączenie plusów i minuszek ujawnionych podczas pracy, ten samochód zasługuje na solidne 4 + w pięciopunktowej skali. Praktyczne, ekonomiczne i rzetelne – te epitety są zwykle przyznawane właścicielowi Toyoty Rav4. Świadectwa świadczą o tym, że nawet po kilku latach użytkowania właścicieli maszyny nigdy nie napotykamy na konieczność naprawy. Doskonałą zdolnością do pracy poza granicami kraju jest kolejna zaleta, którą wszyscy bez wyjątku zauważają. Hummocks, wgłębienia, rowery i zaspy śnieżne na drogach zimowych nie są przeszkodą dla niego. Wysoki prześwit – 16 cm – pozwala parkować tam, gdzie jest to wygodne, a nie tam, gdzie pozwalają krawężniki.

Doskonała obsługa – inna zaleta Toyota Rav4. Opinie potwierdzają, że samochód doskonale trzyma drogę, nawet na rogach przejeżdża jak rękawiczka. Wygodny panel sterowania, wygodne ergonomiczne fotele przednie z podgrzewaniem i oparciem. Przestronny bagażnik pozwala na korzystanie z samochodu jako samochodu rodzinnego na wycieczki do przyrody. Panel sterowania wymaga zbadania przed wyjazdem, jak to jest wygodne, ale nieco poza zwykłym. Wysoki lądowanie i obszerny przegląd pozwalają kierowcy na przepływ maszyny, co daje wiele ufności. Samochód staje się bez problemów, co jest ważne dla Rosji. Generalnie właściciele zauważają, że samochód jest bardzo prosty w obsłudze i przemyślany w najdrobniejszych szczegółach.

W porównaniu z licznymi plusami, minuses maszyny wydają się denerwujące małe rzeczy. Główne skargi są otrzymywane z powodu niewystarczającej izolacji hałasu samochodu Toyota Rav4. Świadectwa właścicieli wskazują, że dziwny hałas z ulicy przenika do wnętrza, a wraz ze wzrostem prędkości silnik staje się wyraźnie słyszalny. Niektórzy twierdzą, że w porównaniu z innymi samochodami Toyota, po prostu nie ma izolacji akustycznej: z prędkością 80 km / h, musisz podnieść głos, aby usłyszeć sąsiada w kabinie. Właściciele zauważają dość sztywne zawieszenie samochodu Toyota Rav 4. Opinie nabywców, mówią, że nieprawidłowości i wady drogi są wyraźnie zauważalne przez kierowcę i pasażerów. Ponadto, mimo że samochód ten ma doskonały ruch w warunkach miejskich, ustępuje miejsca w samochodach terenowych. Pomimo tego, że Toyota Rav4 jest dość ekonomiczny dla samochodu o tej mocy i wadze, w porównaniu do samochodów, zużycie benzyny będzie dużo większe. Sztywne tworzywo sztuczne w kabinie – podczas jazdy często słychać świerszcze.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli zamkną się oczy na ubogą izolację akustyczną lub przynoszą ją do umyśle własnymi rękami, samochód Toyota Rav4 nie będzie równy na rosyjskich drogach.