517 Shares 4713 views

Ile gwiazdek na fladze USA?

Wydaje mi się, że w chwili obecnej Flaga Stanów Zjednoczonych Ameryki jest uważana za jedną z najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Możemy zapomnieć o wygląd znaku, powiedzmy, Brazylii, Szwecji i Danii, pomylić kolejność zespołów w języku francuskim, niemieckim lub ukraińskiego, ale w USA – zawsze zidentyfikowane.


Być może często myślał o ile gwiazd na fladze Stanów Zjednoczonych. W stosunku do siebie, mogę być szczery. W szkole nie było tylko o tym myśleć, ja nawet nie próbował policzyć. I za każdym razem liczba wyniku są różne, a to doprowadziło mnie do stanu kompletnej dezorientacji. Teraz, patrząc wstecz, myślę, że po prostu natknął się na małe i skromne modeli wykonanych w Chinach, a ich producenci nie są z pewnością starają się trzymać do dokładności i niezawodności wyświetlanych znaków.

W swoim dzisiejszym artykule mam zamiar powiedzieć nie tylko o liczbie gwiazdek na fladze Stanów Zjednoczonych, ale także o historii jego powstania jako całości. I w końcu będę wprowadzać czytelników interesujących faktów związanych z tym symbolem ogromny i potężny kraj. Dla wygody, wszystkie materiały zostaną podzielone na kilka części.

1. Jaki jest Stars and Stripes Flaga Stanów Zjednoczonych?

Znany na całym świecie flaga USA wraz z Wielką Pieczęcią i hymnu kraju uważany jest za symbol państwa. Nawiasem mówiąc, obecny model został przyjęty w dniu 4 lipca, w Dzień Niepodległości, 1960. Amerykanie często odnoszą się do niego jako gwiazd i paski, które języku rosyjskim oznacza „Stars and Stripes”.

Flaga jest prostokątna płyta całkowicie regularny kształt geometryczny (stosunek długości do szerokości i – 10:19), z ułożoną na niej te same pasy poziome. W sumie istnieje 13 zespołów, z których siedem czerwonych i sześć – biały. W lewym górnym rogu znajduje się ciemnoniebieska Kryzhi z obrazem na jej pięcioramiennych gwiazd. Ile gwiazdek na fladze USA? Dokładnie 50.

2. Dlaczego ma gwiazdy i pasy to pasy 13 i 50 gwiazdek?

niemożliwe jest odpowiedzieć na to pytanie, nie zagłębiać się w historii tego kraju.

Po 13 kolonii brytyjskich, a mianowicie, South Carolina, Maryland, Północna Karolina, New Hampshire, Rhode Island, Pennsylvania, New York, New Jersey, Massachusetts, Connecticut, Georgia, Delaware i Wirginia utworzone nowe państwo niezależne. To odkąd 13 zespoły mówią nam dokładnie o tym wydarzeniu.

Gwiazdy na fladze USA … Jak już wspomniano powyżej, w momencie ich zliczyć 50. Oczywiście, ci, którzy są zainteresowani w tradycji i kulturze tego kraju, wiem, że to naprawdę jest liczbą państw składowych w kraju.

Wyjaśnię od razu, że po użyciu wyrażenia „w tej chwili”, nie pomylił się, i zrobił to zupełnie świadomie. Dlaczego? Sam fakt, że kwota ta nie jest stała, w przeszłości było mniej gwiazdek, a w przyszłości może również wzrosnąć.

3. Symbolika kolorów flagi amerykańskiej

Czerwony pasek oznacza zaletę i wytrzymałość; Białe – czystość i niewinność; i ciemny niebieski na Kryzhi – czujności, pracowitości i uczciwości.

W ogóle, to prawdopodobnie już wielokrotnie zwracał uwagę na fakt, że niebieski kolor jest znacznie ciemniejsze odcienie obecne w symbolach państwowych innych krajów. Według oficjalnej wersji, odcień błękitu ma specjalną nazwę, granatowy, który tłumaczeniu znaczy „marynarki niebieski.”

To nie przez przypadek. Raz zaczął go używać w praktyce. W XVIII wieku. takie trwałe barwniki, jak dzisiaj, oczywiście, nie istnieje, a znajomy niebieski blaknięcie tak szybko, że wkrótce płótno nabył jasnoniebieski odcień. Ale bogaty ciemny zachowują swoje właściwości dłużej. By the way, i czerwony na amerykańskiej flagi też, jak ciemniejszym odcieniu na flagami innych krajów, i to zostało zrobione celowo i z tego samego powodu.

4. Jestem kiedykolwiek konstrukcja z flag? Ile gwiazd na fladze Stanów Zjednoczonych kiedyś?

Me! I jeszcze raz nie! Liczba gwiazdek zależy od liczby państw, które są częścią państwa. Zgodnie z tradycją, jeśli w ciągu roku w kraju pojawiła się nowa jednostka federalny w pobliżu 4 lipca, flaga będzie kolejna nowa gwiazda. Ilość zespołów pozostaje zatem bez zmian.

Ie Dopiero w tym momencie możemy jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, jak wiele gwiazd na fladze Stanów Zjednoczonych. Po 50! Ale to, co się wydarzy w przyszłości, zobaczymy.