476 Shares 6770 views

Nowe życie zepsute rzeczy, czyli jak pozbyć się plam farby z odzieżą

Uroczystość była w pełnym rozkwicie. Nowa sukienka idealnie podkreśla figurę. Musimy powiew świeżego powietrza przed ostatecznym konkurencji. I nagle … Dlaczego, dlaczego nie ktoś ostrzec, że przed tym uroczystym wydarzeniu administracja postanowiła ożywić ściany? Teraz obie brzydkie plamy bezczelnie obnosić na tkaninie. Nie dbają o zepsutej wieczorem. Co robić? Jak wyświetlić plamy farby z odzieży?

Mądrzy ludzie mówią, że zawsze jest jakieś wyjście. Konieczne jest, aby wziąć głęboki oddech i pobiegła do podjęcia działań, dopóki plama atramentu wyschły.

Pierwszym krokiem jest określenie materiału.

  1. Tkaniny z bawełny. To nie wymaga szczególnego wysiłku, tak jak się plamy farby z ubrania wykonane z bawełny nie będzie trudne. W tym celu konieczne jest, aby roztwór mydła (poprzednio dodanie łyżki sody) oraz doprowadzenie do wrzenia. Zanurzone we wrzącej wody zepsute ubranie i przytrzymać około 10 sekund. Aby to zrobić, aż plama zniknie. Jeśli nagle rozwód należy moczyć pozycję w ciepłej wodzie z dodatkiem wybielacza.
  2. Wełna i kaszmir. W tym przypadku, trzeba być bardzo ostrożnym. Takie rzeczy nie podoba rozpuszczalników, a kontakt z nimi może zachowywać się nieprzewidywalnie. Najbezpieczniejsze środki mogą być traktowane jako olej roślinny. Konieczne jest, aby zwilżyć wacik w nim i starają się doprowadzić plamę. Tylko nie wcierać farbę do tkanin! Zmień bawełnę potrzebny tak często, jak to możliwe.
  3. Syntetyki. Nie wiesz, jak uzyskać plamy z farby ubrania wykonane z jedwabiu lub nylonu? Możesz pomóc amoniaku. Nieznacznie go ogrzać i traktują odpowiednie miejsce miękką gąbką. Następnie przemywa się tkaniny w wodzie z dodatkiem soli. Nawiasem mówiąc, z pomocą amoniaku może być usunięty nie tylko z farby, ale również przynieść miejsce smaru.

Wszystkie te wskazówki są dobre na usunięcie farby olejnej. Jednak mamy do czynienia z, i nitro, i anilina znaczy. Co wtedy zrobić? Jak wyświetlić plamy farby z odzieżą w takim przypadku?

Jeśli jest to rozpuszczony nitrową, najlepiej jest uchwyt z acetonu lub rozpuszczalnika. Następnie należy wypełnić w miejscu, gdzie było miejsce, żadnych detergentów do naczyń, który łatwo rozpuszcza tłuszcz i pranie.

Anilinę barwnik usuwany jest niezbędna w kilku etapach. Najpierw trzeba przetrzeć zabrudzone miejsce z denaturatem. Jest on następnie nadmanganianem potasu (10% roztwór) i wykonuje przetwarzanie kwasu szczawiowego (2% roztwór). Po tych wszystkich manipulacji można myć tylko ubrania i można bezpiecznie nosić go ponownie.

Jeśli twoje ubrania są nagle uderzyć farbę do włosów, od bardzo łatwo jest się pozbyć przez zmieszanie równych proporcjach amoniaku i nadtlenku.

Zdarza się, że niemożliwe jest, aby natychmiast usunąć plamę, i wysycha beznadziejnie. W takich przypadkach, dobra pomoc benzyna. Tylko to jest niezbędne do korzystania z oczyszczonym, zamiast samochodu. Garnitur i terpentyna i alkohol. Pocieranie powierzchni z, upewnić się, że górna warstwa farby jest miękka. Może być zeskrobuje nożem. Po tym, gdy ubranie należy przemyto dodanie klimatyzacji i suszy na powietrzu, aby całkowicie zwietrzały zapach.

Jak widać, nie ma żadnych plam, które nie mogą być usunięte, nie ma po prostu zaniedbania gospodyni!