420 Shares 5011 views

Historia nośniki krótko

Wszyscy słyszeliśmy o czymś takim jak informacje. To jest wszędzie wokół nas, nie jest możliwe bez naszej egzystencji. Ale co wiemy o samej informacji, jej form, metod, sposobów przechowywania. I Czy znamy historię pomocą przechowywania? Spójrzmy na to w sposób bardziej szczegółowy.


Definicja informacji

Przed mówimy o urządzeniach magazynujących, powiedzieć parę słów na temat definicji informacji. Następnie przeanalizować sposoby jej przetwarzania i przechowywania, jak również krótkie spojrzenie na to pytanie, ponieważ oznacza, że przechowywanie informacji o historii.

Do tej pory, nie ma nikogo, jasne i powszechnie akceptowana definicja informacji. W związku z tym, na podstawie wielu dostępnych pojęć, to można powiedzieć, że informacja – to wiedza lub informacja o czymś lub kimś. Informacje te mogą być zbierane, przechowywane i przetwarzane, stosowane do różnych celów. Jedną z podstawowych czynności, które są wykonywane na nim, jest jego składowanie.

W tym artykule weźmiemy pod uwagę podstawowe typy urządzeń, a także akcent na kwestie takie jak środki i metody przechowywania informacji.

Pojęcie i rodzaje urządzeń

Urządzenia pamięci masowej – to nośniki informacji, których zadaniem jest rejestrowanie i przechowywanie danych.

W odniesieniu do komputerów emitować dwa rodzaje urządzeń – zewnętrzne i wewnętrzne. Na zewnątrz są twarde i magnetyczne dyski, dyski optyczne, DVD i CD, napędy taśmowe, dyski flash. Wewnętrzne – to RAM w komputerze, pamięć podręczna, BIOS i pamięci CMOS.

Najbardziej znany w czasach współczesnych nośników danych – dyski to i dyski flash. Następny będziemy mówić o nich w sposób bardziej szczegółowy i dowiedzieć się, co one oferują, a gdy przychodzą do naszego życia.

zakład przetwarzania danych

Przed mówimy o środkach przetwarzania informacji, czyli urządzenia, które pomagają nam w pracy z danymi przeczytać ważne definicje.

Przetwarzanie informacji – zmiana danych.

środki do przetwarzania i przechowywania informacji – urządzenie do komputerów: komputery, notebooki, które pomagają odczytać i przetwarzać dane.

Czasami do przetwarzania mediów można przypisać, a urządzenia, które pomagają nam czytać, aby je przeczytać.

Tak więc, pierwsze urządzenie do danych można uznać za pozytywek i gramofony, magicznymi latarniami i filmoskop, prasy drukarskiej. Później pojawiają się nowe narzędzia, takie jak gramofony, gramofony, gramofon, aparat fotograficzny, zjeżdżalnią i projektorów filmowych, maszyn do pisania. Znane nam są rejestratory i kamery, kamery, skanery, telewizory i drukarki, które mogą pomóc nam przetwarzać informacje.

Pierwsze środki magazynowania

Rozważmy teraz na to pytanie, gdyż oznacza, że przechowywanie informacji o historii. Informatyka rozważa sprawę, od czasów starożytnych. Uważa się, że pierwsze nośniki były ściany jaskiniach, które są osadzone na rzeźby skalnych. Celem tych napisów zostały zdeponowane dane przesyłać je do swoich potomków. Z nich zostały przeniesione pasemka polowania, życie rodzinne, przekonania i innych ważnych wydarzeń. Z biegiem czasu ludzie zaczęli być wykorzystywane do tych celów mają glinianych tabliczkach i papirus, który jest już napisane znaki lub litery. Potem nadszedł czas i papier.

Znacznie później pojawiają nośników takich jak karty perforowane i perforowane. Ponadto, w połowie lat 50. ubiegłego wieku, taśma dojdzie do ich zastąpienia. W 1969 roku wynalazł pierwszą dyskietkę, który był przełomem w rozwoju urządzeń pamięci masowej.

Najczęstsze sposoby przechowywania danych w naszych czasach

Przechowywanie informacji o historii oznacza, że używamy w chwili obecnej, że rozpoczął się w drugiej połowie ubiegłego wieku. Najbardziej znane i stosowane obecnie nośników – CD i DVD-ROM i dyski flash.

CD-media optyczne nośniki danych, które wyglądają jak płyty z tworzywa sztucznego, w środku którego znajduje się okrągły otwór. Pisanie i odczyt danych odbywa się za pomocą lasera. Stosowany głównie do zapisu plików muzycznych, zdjęć i dokumentów. Średnia objętość urządzenia – 670 MB. Data urodzenia jest uważany pojechać w 1980 roku. Autorzy pomysłu były dwie znane firmy – Philips i Sony.

DVD ma taką samą formę, jak i CD. Jedyną różnicą jest to, że jego pojemność wynosi 4,5 do 17 GB, który może przechowywać pliki na to dość duża kwota. Rozwijanie płyt z danymi, Philips jest również zaangażowany z Sony od początku lat 90-tych ubiegłego wieku. Pierwsza płyta została wydana w 1996 roku.

Napęd USB flash – urządzenie utworzone na jednym chipie. Ma zwartą mały rozmiar. Urządzenie pojemność od 2 do 512 Gb. To pozwala przechowywać dowolne pliki. W 2000 roku okazało się dane urządzenie, pierwszy nośnik zaledwie 8 MB informacji może pomieścić. Wynalazek zostanie zasilone izraelskiej firmy M-Systems.

Jaki rodzaj mediów wybrać?

Oczywiście, historia nośników informacji pozwala dowiedzieć się o nich więcej. Na koniec kilka słów o jaki rodzaj nośnika informacji jest najlepszy. Jeśli mówimy o przechowywanie danych, najgorsza z opcji – do przechowywania wszystkiego na komputerze PC lub laptopie. Wirusy, problemy techniczne – z których wszystkie mogą spowodować utratę ważnych informacji. Ponadto, spękanie wrogów urządzenie dość szybko zapoznał się ze wszystkimi, które zostały zapisane w pamięci komputera.

Dość tani i niezawodny sposób – przechowywanie na dysku. Ale jest tutaj grać bezpiecznie i nagrać jakiś. Mimo niestabilności dysku, mogą przechowywać dane przez okres dłuższy niż 10 lat. W tym przypadku radzimy przechowywać dane tylko na płytach jednokrotnego zapisu.

Ostatnia opcja – dyski flash. Mimo niewielkich rozmiarów, są one dość zawodne. Przede wszystkim, wciąż nie ustaliła termin dysków roboczych. Po drugie, istnieje ryzyko utraty danych po podłączeniu urządzenia do komputera wirusem.

odkrycia

Tak więc, do przechowywania informacji o historii oznacza, że krótko opisane, jest dość ciekawy. Okazało się, niektóre z urządzeń bardziej wiarygodne i dlaczego. Mamy nadzieję, że ta informacja była przydatna.