663 Shares 5585 views

Lista samochodów, które mieszczą się w zakresie podatku od luksusu. Jak to czytać?

Obecnie urzędnicy walczą do uzupełnienia skarbu państwa kosztem dodatkowych przychodów. Coraz częściej zaczynają mówić w rosyjskim społeczeństwie, że bogaci powinni płacić więcej niż inni w budżecie państwa, ponieważ są one drogie apartamenty, samoloty, samochody, jachty.

Trochę historii

Home podatku luksusowy jest uważany Wielka Brytania. W tym kraju, aby zapewnić godne życie podatków wprowadzonych którzy zapłacili bardzo bogatej rodziny królewskiej zwierząt, powozów, koni, psów.

Rosja chce także, aby dowiedzieć się od Zachodu

W tym kontekście, parlamentarzyści już przygotował projekt ustawy, który zobowiązuje nasze koty tłuszczu, którzy posiadają drogie samochody, płacą na rzecz Skarbu Państwa trzy razy więcej niż tych, którzy idą na maszynach konwencjonalnych.

Innymi słowy, bardzo szybko w naszym kraju zaczną obowiązywać podatek od luksusowych samochodów. I posłowie wielokrotnie przygotowany projekt ustawy w tej sprawie, ale są one przez długi czas nie mógł zgodzić się na jak być akt prawny realizowane w praktyce.

W rezultacie, rosyjski prezydent musiał przyspieszyć proces legislacyjny, i udało mu się. W niedalekiej przyszłości, właściciele samochodów będą żonglować nowy termin zwany „podatek transportowy na luksusie”. Wszystkie zmiany w przepisach zostały już wykonane i wprowadzone w życie.

W związku z tym, wielu właścicieli koni „żelaznych” interesuje się na liście samochodów, które mieszczą się w zakresie podatku od luksusu. Rozważmy tę kwestię bardziej szczegółowo.

Jakie czynniki będą brane pod uwagę przy ustalaniu wysokości podatku

Jak zapłaci luksusowe podatku? Maszyny objęte nim zostaną ustalone na podstawie kosztów. Organy podatkowe będą zainteresowani wyłącznie tych samochodów, których wartość wynosi nie mniej niż trzy miliony rubli. Zostanie to uwzględnione i rok produkcji pojazdu.

Procedura obliczeniowa

Tak więc, jeśli cena samochodu, którego wiek nie przekracza dwanaście miesięcy, to waha się od 3 do 5 milionów rubli, ale w tym przypadku stosunek jest równy 1,5.

W przypadku, gdy data samochodów produkcyjnych przeszedł jeden rok, ale „koń żelaza” jest w trakcie dwóch lat, stosowany współczynnik 1,3. Jeśli urządzenie znajduje się w przedziale wiekowym od dwóch do trzech lat, należy wziąć pod uwagę współczynnik 1,1.

Jeżeli wartość pojazdu, wystawione nie wcześniej niż sześćdziesiąt miesięcy temu, wynosi od 5 do 10 mln rubli, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę współczynnik 2.

Jeżeli cena „koń żelaza” w zakresie od 10 do 15 mln rubli, a od chwili jego produkcji w mniej niż 10 lat, podatek oblicza się w tempie 3. Podobny wskaźnik proponuje się udzielić dla samochodów kosztujących od 15 do 20 mln rubli. W tym przypadku mówimy o tych maszynach, które są poniżej 20 roku życia.

Należy zauważyć, że chociaż pośrednio, ale metoda określania kwoty podatku od luksusowych samochodów zachowana zależność od takich kryteriów jak moc (stawki podatkowej pojazdu oblicza się na podstawie ilości koni mechanicznych jest mnożona przez współczynnik „luksusowe”) silnika.

Lista samochodów

Jak już wspomniano, wielu fanów na szybki dysk chcesz zobaczyć listę samochodów, które mieszczą się w zakresie podatku od luksusu.

Należy zauważyć, że Ministerstwo Przemysłu i Rosji przywłaszczył prawie dwieście pojazdów status „luksusu”. Wśród nich były następujące marki samochodów: samochody Rolls-Royce, Lamborghini, Bentley, Jaguar, Mercedes-Benz. Jednak nie jest to pełna lista maszyn. Podatek od luksusu zostaną wprowadzone od przyszłego roku. Jednak właściciele drogich koni „żelaznych” Jesteśmy szczęśliwi, że nie zostawili trochę więcej czasu.

Zatem Szczegółowa lista samochodów, które wchodzą w zakres podatku od luksusu, opublikowane na oficjalnym portalu internetowym Ministerstwa Przemysłu i Handlu Rosji.

Jaki los czeka model hybrydowy

Należy zauważyć, że w rosyjskich samochodów hybrydowych opcji w odniesieniu do których istnieją zachęty podatkowe w większości krajów europejskich, będą one zawarte w „luksusowych” liście wraz z innymi maszynami. Oczywiście, mówimy o najdroższych modeli, takich jak Mercedes S 400 Hybrid, Audi A8 2.0 robimy.

Ci, którzy są szczególnie zainteresowani listę samochodów, które mieszczą się w zakresie podatku od luksusu, powinien wiedzieć, że będzie on podlegał corocznej waloryzacji. Urzędnicy powiedzieli, że będzie co najmniej dwa razy w roku w celu prowadzenia monitoringu cen podstawowych modeli pojazdów, w odpowiednim czasie, aby wyprowadzić średnią cenę w oparciu o ich konfiguracji.

ekspertyza

Jednak wielu ekspertów, szczegółowe badanie i analizowanie listę samochodów, które mieszczą się w zakresie podatku od luksusu, doszedł do wniosku, że prawo jest podawana jest daleki od doskonałości, a także z funkcją będzie obsługiwać słabo. Główny problem polega na tym, że stawka podatku będzie się różnić od regionu. W rezultacie, na przykład, aby przejść do Kabardyno-Bałkarii w drogim samochodzie Lexus nie będą drogie, natomiast przesuwając go wzdłuż dróg metropolii stołecznej staną się bardzo dobrze, bardzo drogie.

Przed wprowadzeniem podatku od luksusowych samochodów, których wykaz można obejrzeć na stronie internetowej Przemysłu i Handlu, urzędnicy muszą zdecydować, w jaki sposób ich obliczania kosztów „konie żelaza”. Jeżeli podstawą będą brane cena wywoławcza, to dealerzy hipotetycznie można je zmniejszyć poprzez przydzielenie oddzielną linię wydatków niektórych funkcji. Na przykład samochód ze wszystkimi akcesoriami o wartości 3,1 mln rubli. Teraz można go kupić za 2,99 mln rubli, ale koszt koła lub mat gumowych w tej wysokości nie jest włączone, i muszą być zakupione oddzielnie.

Mimo to urzędnicy są optymistyczne, i są w pełni przekonani, że mogą śledzić wszystkie szarej systemu sprzedaży pojazdów mechanicznych. Są one specjalnie zaprojektowane tabelę średnich cen.