417 Shares 4158 views

Podłączenie kamer IP: Program, ustawienie instrukcje

Nadzór organizacja – nie jest już luksusem, jak to było wcześniej. Dziś jest to konieczność, bez której nie może być mowy o ochronę przedsiębiorstwa zorganizowanego lub innych przedmiotów. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak skonfigurować połączenie kamer IP. Zauważ, że nie ma nic skomplikowanego o nim, a sam może dostroić. Musimy tylko przestrzegać prostych wskazówek.


W ten sposób kamera IP – jest to wspólny cyfrowa kamera wideo, który może przesyłać strumienie wideo w formacie cyfrowym w sieci Ethernet IP. Każda taka komora ma swój adres IP. Właściwie, to jest jego główną różnicą od tradycyjnego aparatu.

lokalizacja

Większość użytkowników, którzy łączące kamer IP na własną rękę, zwykle niezadowolony z wyników swojej pracy. Istnieją przypadki, gdy urządzenie pracuje z pędów zniekształceń lub wideo z oczywistą utratę synchronizacji audio i strumienia wideo. Aby uniknąć takich problemów, należy rozważyć bardziej szczegółowo w jaki sposób podłączyć kamery IP przez router.

Sprawdzić jakość odbioru

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić – aby wybrać lokalizację aparatu poprawnie. Jeśli znalazłeś idealne miejsce, gdzie można ją podłączyć, a następnie uzyskać dobry obraz, konieczne jest, aby sprawdzić, czy istnieje możliwość, aby odbierać sygnał w ogóle (mowa o aparatach bezprzewodowych).

Najprostszym sposobem, aby dowiedzieć się – zabrać ze sobą laptopa lub telefonu komórkowego do miejsca, w którym planowane położenie aparatu i sprawdzić poziom sygnału Wi-Fi. Jeśli sygnał jest słaby lub zniknie całkowicie, a aparat nie może połączyć się z siecią i transmisji sygnału. Ponadto, nie można w sposób ciągły przesyłać strumień wideo. Pamiętaj, że betonowe ściany – to przeszkody dla radia Wi-Fi.

przekrwienie kanał

Należy również pamiętać, że nawet w przypadku braku zakłóceń nie można wykluczyć problemów sygnału Wi-Fi. I nie jest to nawet jak sam sygnał i przeciążenia sieci, w którym kamera transmituje sygnał. Więc rozważ to po podłączeniu kamery IP do komputera. Jeśli wystąpi ten problem, a nawet na normalnym sygnałem obrazu będzie „spowolnić”, konieczne jest interfejs sterowania aparatu, aby sprawdzić, czy istnieje takie same sygnały kanałowe z innymi sieciami. Jeśli są one obecne, sygnał kamera, pożądane jest, aby przełączyć się do innej sieci, ale nawet jeśli kanał pozostaje taka sama.

Wszystkie te kwestie muszą być skierowane bezpośrednio przed podłączeniem kamery nadzoru IP. Dopiero wtedy możemy przejść do naszego pytania.

Podłączenie kamery IP

W zależności od tego, czy aparat ma być używany, konieczność (lub nie wymagane) układanie kabla UTP. Jak wiecie, ten kabel jest potrzebny do przewodowej kamery, prace bezprzewodowych w interfejs Wi-Fi. Nic skomplikowanego o tym: podłącz kabel do komputera, należy zainstalować sterownik (włącznie), po którym komora jest zdefiniowany w systemie. Instrukcja jest bardzo prosta.

Z połączenia bezprzewodowego jest prawie taka sama, tylko nie ma potrzeby, aby położyć kabel. To jest schemat podłączenia kamer IP opartych nie są szczególnie zmieniło, zmienia się tylko do tej metody połączenia.

regulacja

Aby zapewnić dostęp do kamery za pośrednictwem sieci lokalnej lub w Internecie, trzeba uruchomić serwer WWW przy użyciu programu webcamXP lub za pomocą konfiguracji oprogramowania routera i kamery. Przed uruchomieniem serwera i organizacji do niego dostęp z Internetu, musimy znać ich adres IP. Jeśli dostęp do kamery poprzez Internet nie jest szczególnie konieczne, możliwe jest zrezygnowanie z adresem IP.

By the way, adres IP – unikalny identyfikator urządzenia (które może być komputer, router, a nawet aparat fotograficzny). Może to być lokalny lub zewnętrzny. Te ostatnie dzielą się na statyczne i dynamiczne. Statyczne, z kolei na stałe przypisany do urządzenia podłączonego do Internetu. W odniesieniu do dynamicznego adresu, a następnie są one tymczasowe i generalnie działać aż do zakończenia połączenia sesji.

Pamiętaj, że router jest podłączony do sieci musi mieć „białe” adres statyczny, w przeciwnym razie nie będzie w stanie uzyskać dostęp do kamery za pośrednictwem Internetu. Jeśli Twój ISP zapewnia Ci „szarej” adres wewnętrznego, lub zażądać serwis dedykowany adres IP lub zmienić dostawcę. Bez tego połączenia kamer nadzoru IP jest niemożliwe.

Aby zweryfikować adres, trzeba najpierw zobaczyć go w statusie Local Area Connection, a następnie sprawdzić na stronie 2iP. Jeżeli te dwa adresy są takie same, to znaczy, że masz dedykowany adres IP, a połączenie z kamer IP możliwe. W przeciwnym razie, należy skontaktować się z dostawcą usług internetowych.

Jako IP kamery do internetu?

Podłączanie komorę zwykle za pośrednictwem routera domowego. To dzięki jego kamera przesyła strumień. Najczęstszym Router – TP-LINK TL-WR941. Pokażemy połączenia kamery z jego przykładem. Zakłada się, że aparat jest już zainstalowany na swoim miejscu i gotowe do transmisji wideo. Po zainstalowaniu sterownika kamery, możemy w menu w sekcjach Basic – Network – Informacje zmienić port od 80 do drugiego. Weźmy, na przykład, 20000. Jest też trzeba znać adres naszego aparatu (zwykle zaczyna się od 192.168.0 …)

Co robi instrukcja? Na komputerze otwórz ustawienia routera (zazwyczaj trzeba iść do 192.168.1.1 adresowej za pomocą przeglądarki), nie jesteśmy zainteresowani w sekcji port forwarding. W zależności od modelu routera, może to być oznaczone w inny sposób. W popularnej TP-LINK modele trzeba otworzyć Forwardint CZĘŚCI – Virtual Server. W oknie, które się pojawi, należy utworzyć nowy rekord. PORT pasuje do wartości ciągu 20.000, w wierszu – IP Adress – adres naszej kamery. Następnie kliknij przycisk Zapisz.

Dlatego stworzyliśmy serwer wirtualny i kamer IP do połączenia z komputerem, jest prawie ukończona. Po wpisaniu w przeglądarce http: // vash_ip_adres: 20000 wtedy zostaniesz przeniesiony bezpośrednio z menu aparatu, który jest po prostu podłączone. Teraz można zobaczyć transmisję z każdego miejsca, gdzie istnieje dostęp do Internetu.

W większości ustawień kamery można ustawić hasło dostępu do niego. Ma to zapewnić, że nikt nie był w stanie połączyć się z nim za pośrednictwem Internetu. Dostęp będzie tylko ci użytkownicy, którzy mają parę „login / hasło”.

dodatkowe funkcje

Jeśli aparat będzie działać przez całą dobę, a dość proste wideo. Nie można wymagać wiele innych funkcji. Na przykład, prawie wszyscy mniej lub bardziej normalne aparaty mają funkcję śledzenia ruchu, dzięki czemu kamera „śpiących”, ale ostro „budzi się” w przypadku wykrycia ruchu ramki. W organizacji systemu ochrony wymagane jest podłączenie dużej liczby kamer. W tym przypadku, nie może obejść się bez oprogramowania IP Surveillance, który obsługuje do 16 kamer. W konsekwencji, Organizacja biur, magazynów i innych obiektów wyłącznie za pomocą takich programów. Serwer wirtualny oznacza programy konfiguracji routerów nie są wystarczające.

wniosek

Nie ma nic fundamentalnie trudno połączyć IP kamery bezprzewodowej lub przewodowej tam. Trudność polega tylko na instalacji i okablowania sieci i komputera (jeśli nie jest to kamera bezprzewodowa). A cała konfiguracja zajmuje średnio 10 minut, a czasami mniej.