186 Shares 4451 views

Jak gotować dorsz w piecu

Pytanie brzmi: jak gotować dorsz w piecu? Ogólnie gotowanie ryb w piecu jest bardzo proste, znacznie łatwiejsze niż nawet smażenie na patelni. Nie wolno jej podążać, zwracać, dodawać oleju, dodać lub zmniejszyć ogień. Cod nie jest wyjątkiem. Mięso jest białe, nie ma grubych włókien, ma soczystą konsystencję i przyjemny smak. Szczególnie cenną częścią dorsza jest wątroba, bogata w witaminy, jod, aminokwasy. Dorsz jest bardzo popularny w krajach północnych, we wszystkich krajach skandynawskich, w Ameryce Północnej i Wielkiej Brytanii. Do przygotowywania potraw z dorsza stosuje się dużą ilość różnych przypraw: pieprz czarny, paprykę, gałkę muszkatołową, kolendrę, seler, kapar, ząbki, cynamon. Użycie niektórych przypraw jest spowodowane recepturą na to, jak gotować dorsz w piecu.

W sumie siedmioma gatunkami dorsza wyróżniają się ich zamieszkiwaniem na wodach niektórych mórz. Mogą to być: Atlantyk, Pacyfik, Morze Bałtyckie, Morze Białe, Kildyn, Wschodnia Syberia i lód. Różnią się między sobą, głównie w wielkości. Jakość smaku jest w przybliżeniu taka sama dla wszystkich gatunków.

Więc dowiedz się, jak gotować dorsz w piecu. W tym celu będziemy potrzebować: kilogram dorsza, mąka mąka do chleba, dwa pomidory, 100 gramów grzybów, kieliszek suchego białego wina, dwie marchewki, dwie cebulki, dwa st. Łyżki oleju roślinnego, 30 g sera, przypraw i zieleni.

Tresca oczyścić i pokroić w duże kawałki, paniruem w mące i smażyć na gorącej patelni. Ostrożnie posiekać cebulę i marchew, a także umieścić je na patelni. Smażyć do połowy gotowane – to ważne. Teraz dodajemy ryby wraz z warzywami na blachę do pieczenia, mamy pomidory pokrojone w plasterki z góry, kładziemy grzyby. Posyp go wszystkimi przyprawami i plastrami zieleni. Teraz jest kolej na wino, nalewamy je na nasze danie.

Wszystko można umieścić w piecu. Piec w temperaturze 180 ° C przez 30 minut. Zanim serwujemy całe nasze piękno można wylewać śmietaną, będzie jeszcze bardziej oryginalna i smaczna. Teraz wiemy, jak gotować dorsz w piecu.

Pieczenie w piekarniku mięsa i drobiu jest typowe dla kuchni anglosaskiej. A jeśli dla Brytyjczyków wypiekowany jagnięcina jest świątecznym daniem, to dla Amerykanina upieczonego indyka.

Baranek w piecu – tradycyjna brytyjska niedzielna potrawa, podawana jest wyłącznie z sosem miętowym. Jak gotować jagnięcinę w piecu, a nie podawać z sosem miętowym – dla Brytyjczyków nie jest jasne. To jest jedyną zasadniczą różnicą od tego, jak służyć temu daniu z nami. Sam proces przygotowania nie jest wcale inny i zwykle nie budzi wątpliwości.

Jeśli chodzi o Amerykanów, to indyk jest również jednym z symboli Ameryki. To danie nie było zbyt popularne z nami do niedawna, sytuacja się zmieniła, a zatem pytanie, jak gotować indyka w piecu jest bardzo interesujące.

Indyk powinien być umyty, wytrzeć do sucha, odciąć końce skrzydeł. Wewnątrz i na zewnątrz, wymazujemy mieszaniną oleju roślinnego, soli i pieprzu. Indyk będzie o wiele bardziej pachnący, jeśli doda się rozmaryn do mieszaniny. W tym stanie, wkładamy je do lodówki przez kilka godzin, tak aby marynata została wchłonięta do tuszy. Piec należy rozgrzewać do temperatury 220 ° C. Umieść piersi indyka na blasze do pieczenia, piec przez pół godziny. Następnie zmniejsz temperaturę do 180 ° C i przykryj ptasiem folię. Aby indyk został wypieczony całkowicie, możemy łatwo obliczyć: 40 kilogramów wagi potrzebnych jest przez 40 minut gotowania. Pomnożymy ciężar o 40 i dostajemy czas znalezienia ptaka w piecu w ciągu kilku minut. Podczas gotowania, od czasu do czasu należy podawać indykowi sok, który jest wyciągany z niego. Gdy indyk jest gotowy i wyjmowany z piekarnika, niech pije pół godziny przed krojeniem.

Bon appetit!