778 Shares 7833 views

Powstanie moskiewskie: przyczyny, imprezy, konsekwencje

Powstanie moskiewskie – jest to znaczące wydarzenie w historii Rosji, powstania miejskiej biedoty i niższych klas, które odbyło się w Moskwie w czasie panowania Aleksego Michajłowicza. Pojęcie „buntu miedzi” stał się synonimem. Jest on stosowany, gdy trzeba komentować deprecjacji pieniądza i bankructwa państwa.


Powstanie moskiewskie: przyczyny i sytuacja historyczna

stan Moskwa prowadził długą wojnę na Ukrainie przeciwko polsko-litewskiej Rzeczypospolitej, na co wydano ogromne ilości środków finansowych. Brakowało pieniędzy. własnych złóż metali szlachetnych, z których wybito pieniędzy w momencie, Rosja nie było, więc zostały przywiezione z zagranicy. Mięta wykorzystał zagranicznych pieniędzy, aby je Rosyjski – grosza grosz i pieniądze.

Sytuacja przyszedł do Boyar Ordin-Nashchokin zaproponował bardzo kontrowersyjną drogę wyjścia: do mięty miedzianych monet o wartości nominalnej srebra. W tym przypadku, podatki są nadal zbierane srebro, ale pensje zostały wydane z nowych monet miedzianych. Począwszy od 1654 miedzianych monet zostały oficjalnie wprowadzone do obiegu zamiast srebra.

Początkowo wszystko szło zgodnie z planem rządu: nowy pieniądz został przyjęty w cenie starych srebrnych monet. Ale wkrótce zaczęli produkować ogromną ilość, to nie było z powodu problemów z miedzi. Grawerowane sądy w Moskwie, Psków, Nowogród, pracujący na pełnych obrotach. RSS podaż pieniądza niezabezpieczone przetoczyła Rosji, więc wkrótce popyt na srebro zaczęła gwałtownie rosnąć, a siła nabywcza monety miedzi spadła.

Zaczęło się najpierw powoli, a następnie inflację osuwisko. Rząd odmówił przyjęcia miedzi pieniądze w podatkach, więc stare srebrne monety wzrosły w cenie: do jednego starego srebrnego rubla dano 15 do 20 nowych miedzi. Kupcy poszedł na rynku miedzi i zawiózł pieniądze dosłownie wózki, natomiast miedź zdewaluowało codziennie. Obywatele panika: dla monet miedzianych nie mógł nic kupić, ale nie było gdzie się srebro.

Ale rząd nie chciał przyznać się do błędu w swoich działaniach, a nawyk było szukać winnych na boku. Przyczyna lawina inflacji były nazywane fałszerzy. Pokaż próby zaczęli osiedlać się w kraju. Do produkcji „left” monety zdanie, gdy był tylko jeden: okrutna kara. Według winnego ułożone wylewany stopiony metal w gardle.

Problem polegał na tym, że monety są wykonane z miedzi mógłby niemal każdy, kto mógłby obsługiwać trochę metalu. „Kotelniki i olovyanniki”, natomiast znacznie wzbogacił, w stanie zbudować sobie dom, kamień, zakup drogich towarów. Ponieważ każdy z nich miał swój własny mały dziedziniec monetę. Fałszywe monety miedziane w samej Moskwie były bardziej niż pół miliona.

Powstanie moskiewskie: wydarzenia

Rankiem 25 czerwca 1662 Old Style na stosie na Łubiance w Moskwie został przyklejony potępiający list, który zwany zdrajców Rtishchev Miloslavsky i gość Basil Shorin. W rzeczywistości były one przypisane do stosunków z Polską, która do tej pory była wojna. Oskarżenie było całkowicie bezpodstawne, ale ludzie nie potrzebował pretekstu, aby rozpocząć mieszanie.

A tłum kilku tysięcy ludzi, po przeczytaniu tej wiadomości, udał się do wsi Kolomenskoye – letniej rezydencji króla. Straż pogniecione, a ludzie swobodnie włamali się na dworze królewskim. Alexis powiedział Rtishchev Miloslavsky i ukryć w domach królowej, i wyszedł do ludzi. A potem była scena złamać wszystkie fundamenty społeczeństwa i kanonów. Gminu otoczony Aleksiej Michajłowicz, a dosłownie trzymając przyciski strój króla, zapytał: „Gdzie jest prawda,” Rozmowa była bardzo spokojna, a cesarz obiecał ludziom, aby przywrócić porządek. Jeden z rebeliantów nawet „trafił na jego ręce króla”. Po tym, tłum się uspokoił i zaczął się rozchodzić. Incydent wydawał się być wyczerpany. Ale ten dzień był przeznaczony do końca inaczej.

Kolejny w tym czasie tłum rozbił domu Shorin i uczynił syna niemowlę napisać wyznanie, że jego rzekomy ojciec sprzedawany Polakom i specjalnie ułożone venture z miedzi pieniędzy, aby pomóc znienawidzonego wroga. Z jego „uznanie” z rąk rebeliantów wpadł w Kolomenskoye, ciągnąc z powrotem do tych, którzy już wrócili stamtąd. W tym czasie król miał udać się do Moskwy, by zbadać sprawę. Jednak nowe zagrożenia rebelianci zabrali go z sobą. Z Moskwy następnie zaostrzone łuczników i żołnierzy. Aleksiej Michajłowicz i nakazał Artamonov Matveyev włamać rebeliantów.

Zaczęło tej rzezi. Tłum był nieuzbrojony. Ludzie kruszony, utonął w rzece, nożem i pokroić. W tym dniu, zabijając ponad tysiąc osób. W kolejnych dniach uczestnicy intensywnie szukał na wycieczkę w Kolomenskoye, aresztowany, powieszony, odcięte ręce i nogi, markowe, wydalony z Moskwy do trwałej emigracji. Wielu z aresztowanych byli zmuszeni napisać dyktando porównanie pisma z tego feralnego ulotki. Jednak okazało się, że prawdziwymi inicjatorami i nie powiodło się.

bunt miedzi w 1662 roku był występ z nich biedoty miejskiej – rzemieślników, rolników, rzeźników, lokalne ubogich. Od handlowców i osób o wyższej klasie nie trzeba było część nr. Co więcej, również przyczyniło się do późniejszego aresztowania uczestników zamieszek.

W wyniku zamieszek wpływa około trzech tysięcy osób, a większość z nich po prostu ciekawy tłum.

Powstanie moskiewskie: Implikacje

Król dotrzymał obietnicy i radzić sobie z problemem monet miedzianych. W 1663 roku, zakłady wygrawerowane w Nowogrodu i Pskowa zamknięto i miedzi, monety są całkowicie wycofany z obiegu. Podjął monet srebrnych pieniędzy. Moneta miedziana kazano pachniał kotły lub przekazać je do skarbca. gotówka miedź wymieniane na nowe srebrne monety są nadal stopę inflacyjną dwudziestu do jednego, czyli państwo oficjalnie uznane, że stare ruble miedzi były w żaden sposób przewidziane. Wynagrodzenia wkrótce znowu płacić srebrem.