180 Shares 3349 views

Iversky Women's Monastery (Donetsk): życie w pobliżu śmierci

Odrodzenie lub otwarcie klasztorów mówi o powrocie ludu do początków chrześcijaństwa. Od czasów starożytnych Rusów zbudowano klasztory i kościoły, aw latach wojennych schronienie dla ludzi, iw czasie pokoju – ich pocieszenie. Klasztor Świętego Iverona (Donieck) nie jest wyjątkiem.

Budowanie sanktuarium

Klasztor w Doniecku pochodzi z budowy kościoła w 1997 roku na ziemiach przy lotnisku. Później, na cześć Iberyjskiego Imienia Matki Bożej, wybudowano kościół, aw pobliżu otwarto cmentarz miejski.

Iberyjska ikona Matki Bożej to słynny sanktuarium, które pojawiło się na górze Athos w X i XI w. Jego moc pomaga ludziom nawrócić się do grzechów i zdobyć siłę, aby podążać drogą przez życie przez sprawiedliwych. Ponadto szczególne jest, aby modlić się o zbawienie dusz tubylców i pozbycie się chorób umysłowych i cielesnych. Ta cudowna ikona przyciąga uwagę nie tylko prawosławnych chrześcijan, ale także wierzących innych wyznań.

Historia ikony

Według legendy, Matka Boża miała iść do Iberii, aby nosić słowo Boże dla pogan, ale zamiast tego poszedł Andrzej Pierwszy Wołający. Wysyłając go na drogę, dziewica umyła się i położyła planszę na napisanie jej dla niej ikon. Jej wizerunek z niemowlęciem Jezusem zawsze wygrawerowanym na tablicy, więc obraz nazywany jest nie rękoma. Wszystkie kopie, które zostały napisane z ikony, otrzymały tę samą siłę, co oryginalne źródło.

W 1999 r. Ikona Matki Boskiej, napisana w Athos, została przeniesiona przez krzyż przez różne święte miejsca przez sześć miesięcy, aż nowy dom stał się klasztorem świętego Iverona. Donieck dał schronienie do prawosławnego sanktuarium.

Do 2001 roku na terenie klasztoru znajdowały się budynki gospodarcze i budynek mieszkalny z niewielką działką, na której zlokalizowano ogród i ogród jagodowy. W tym samym roku klasztor uzyskał niepodległość, a pierwsi mieszkańcy byli nowicjuszami gruzińsko-lomowskiego klasztoru Kasprowskiego.

Rosnący klasztor

Kobiety, które przybyły do Klasztoru Kobiet Iwonii (Donieck), mogły założyć gospodarstwo w taki sposób, że do 2005 roku dodano sklep z świecami, dzwonnicę i proscienę. Nowy dwupiętrowy budynek mieścił bibliotekę klasztorną, komórki sióstr i refektarz.

Od 2007 r. Rozpoczęła się budowa nowego konsumpcyjnego budynku, gdy klasztor rozszerzył się. W tym czasie klasztor został dodany ziemi i hodowli. Ogród i jagód stały się prezentem z ogród botaniczny miasta Doniecku.

Do 2012 roku, w klasztorze świętego Iverona, Donieck dał do dyspozycji całe życie 1 hektar ziemi, które samice działają samce.

W 2014 r. Odbyło się otwarcie klasztoru poświęconego obrazowi Turkovitsky Matki Bożej.

Życie zakonnic

Życie sióstr spędza się w pracach i modlitwach. Tutaj Lazers nie ma, a dzień roboczy zaczyna się o 5.30. Pierwsze modły modlące się o 6 rano, dzień kończy się wieczorną modlitwą, która zaczyna się o drugiej połowie wieczorem.

Każda siostra zna jej codzienną rutynę. Niektórzy czyste i służą w świątyni, inne przygotowują i ustawia stoliki w refektarzu, inni pracują w ogrodzie iw ogrodzie. Duże gospodarstwo wymaga dużo wysiłku, więc zakonnice mają weekendy tylko w wielkie święta religijne.

Zgodnie z kartą klasztoru nowicjusze nie należą do niczego, ale wszystko uważa się za powszechne, a zatem dla dobra całej wspólnoty, należy przechowywać i rozmnażać to, co jest w klasztorze. Dotyczy to zarówno prostych zakonnic, jak i opactw. Wszystko, co otrzymane, wzbogacone lub zbudowane w klasztorze, należy do duchowego "schroniska".

Siostry żyją całkowicie kosztem rolnictwa zależnego i uprawy, a także od darowizn wierzących.

Ten klasztor jest sanktuarium odwiedzanym przez ludzi, którzy pielgrzymują do świętych miejsc.

Zaprojektowane z rąk sióstr, dziedziniec i ogród kwiatowy zapraszają ludzi do wejścia do świątyni, aby modlić się, zrelaksować się i przyłączyć się do wielkiego sanktuarium – Iberyjskiego Imienia Matki Bożej.