638 Shares 4385 views

Anastasia Vyaltseva – nieporównywalne Queen of Romance

Ten niesamowity wokalista, zawiera ekscytującą mezzosopran, obejmujących co najmniej dwa i pół oktawy głosu, rozpadające się srebrzyste tryle, następnie delikatnie otaczającej głęboki, aksamitny tembr „nieporównywalne” Anastasia Vyaltseva poświęcił wiele entuzjastycznych linii, choć zajęło to prawie sto pięćdziesiąt lat po jej urodzeniu , Oznacza to, że jej sztuka żywa, a jej życie toczy się w nim.


początek

Oczywiście, rodzina Vyaltseva gdy w 1871 roku urodził się ładna dziewczyna Nastya, jeden nie mógł sobie wyobrazić, co przyniesie przyszłość w sklepie dla niej. Kiedy zmarł jego ojciec, rodzina z Altukhova miejscowości pod orłem przeniósł się do Kijowa. Musiałam zacząć pracować wcześnie. Anastasia Vyaltseva był studentem w pracowni sukni damskiej, urzędnik wody mineralnej, podgornichnoy hotelu. Sprzątanie pokoi, śpiewała. Ten głos i wygląda całkiem postoyalitsey zauważyć, śpiewaka i skłoniła 13-letnia dziewczynka, jej miejsce na scenie. Została przyjęta do grupy baletowej, ale dobrze, że taniec nie udało.

Petersburg

Anastasia Vyaltseva przeniósł się do północnej stolicy, aw 1893 roku został przyjęty do trupy Teatru Małego. Śpiewała w chórze, a teraz ufała niewielka część cygańskiej, w którym zaśpiewała piosenkę „Chcę. – Zakochaj” Słodki kokieteria tej wydajności doprowadził publiczność w zachwyt. Jednak aby stać się prawdziwym piosenkarka, dziewczyna musiała uczyć. Udział w życiu wziął adwokata N. I. Holev. Mecenasem dał pieniądze na drogich nauczycieli śpiewu, nawet wysłać ją do Włoch, a następnie sięgnęła po repertuar, ona opracowała osobowość sceniczną i produkowane na scenie w Moskwie.

Moskwa

W 1897 roku, pierwszy występ teatru „Hermitage”. Debiut został przyjęty z entuzjazmem i publiczności i prasy, z którym młody i przyjazny fotogeniczny piosenkarka szybko znaleźć kontakt. W ten sposób narodziła się gwiazda, a wycieczki po miastach kraju w Kursk, Orzeł, Kijowie, Charkowie, Baku, Tbilisi, Rostów nad Donem zabezpieczone sukces i przyniósł niewyobrażalne pieniądze. Takie opłaty były dopiero Chaliapin.

wycieczka

Te ogromne pieniądze dozwolony Anastasia Dmitrievna zamawiać za granicą wygodny przewóz kolejowy. W nim, z wyjątkiem pomieszczeń do wypoczynku i zakwaterowania, to była wanna, kuchnia, pokój dla służącej. Było to konieczne, ponieważ, oprócz nagrywania płyt, które rozchodzą szaleńczą krążenie, Anastasia Vyaltseva stale koncertował w kraju motania milę kilometrami. Mieli zgromadził na swoim touring 175 tys. I w każdym mieście urokliwa sukcesu. Jego stacja kolejowa i spełnione i towarzyszy entuzjastycznych fanów. Kochaliśmy swoich studentek, studentów i milionerów. Niemirowicz-Danchenko, mówił o nim jako niewątpliwy talent. Ale były też krytyków muzycznych, którzy mają negatywny stosunek do swojej pracy, uznając ją wulgarny.

piosenkarka radość

Tak, Anastasia Vyaltseva, z repertuarem obejmującej około trzysta piosenek i ballad, nigdy nie śpiewał gorzki dużo ludzi. Bardzo często wyszła do publiczności w sukni ozdobione hortensje. Bujne kwiaty podkreślić elegancję wykonawcy. Kruche piękno kwiatów, zamyślony piosenkarka – Anastasia jest Vyaltseva. Fotografia przyniósł nam przez czas jej poetycki i delikatny sposób. W jej piosenek i romansów publicznego beztroski świat latających trójek był dostępny, dzwonienie strun gitarowych, światło zalotny miłość. Nie spienionego szampana. To był bajkowy świat, który spodobał się publiczności, tak aby Anastasia Vyaltseva pojawił się na „bis”, a dwadzieścia i trzydzieści razy. Oznacza to, że nie szczędził siebie, dała dwa koncerty na wieczór. Bardzo często jej występy były „na żądanie”, gdy podniosła program i śpiewał, że poprosił słuchaczy. Wykonywanie, na przykład, „Daj mi, mój drogi przyjacielu, na szczęście strony …” Wyciągnęła smukłe dłonie w pokoju, a wszyscy myśleli, że ona daje do niego rękę, a on wysyła swojego uśmiechu.

Szczególnie owocna była jej praca z kompozytorem N. V. Zubovym, który napisał, nie jest profesjonalistą, najpopularniejsze utwory, których nie można nie wspomnieć o „Nie odchodź, zostań ze mną …”. W ostatnich latach kochała wykonać w Kurhaus Sestroretsk sali, zaprojektowanej dla pół tysiąca osób. Otrzymał i trzymał ogromny pokój bardzo wielu wielbicieli jej talentu. Do tej pory została zachowana tylko na fotografiach.

dobroczynność

W życiu piosenkarza Anastasia Vyaltseva bardzo aktywnie zaangażowany w działalność charytatywną. Aby zebrać fundusze Sedov wyprawę na Biegun Północny to z Sobinov i Chaliapin koncertował charytatywne. Jej brat był członkiem opiece nad bezdomnymi dziećmi. A w testamencie Vyaltseva poprosił mnie, aby dać jej Petersburg apartamentowce dla urządzenia w ich domu dziecka i do szpitala. Podczas wojny rosyjsko-japońskiej pieniędzy z koncertów przeszła do wspierania rannych.

Miłość i małżeństwo

W 1910 roku, w swoim aktywnym życiu przyszła miłość. Pomimo poważnych przeszkód stojących na drodze do miłości, a oni różnice klasowe, pobrali się w Moskwie. Funkcjonariusz Straży młodzi, Wasilij Wiktorowicz Biskupsky, szlachcic, został zmuszony do dymisji – koledzy wierzyli, to małżeństwo mezalians. Ale zanim mógł się poważnie ranny w brzuch w wojnie rosyjsko-japońskiej. Ich szczęście przerwała ciężka choroba krwi, która znalazła się piosenkarka. Wtedy wszyscy wybitni lekarze zostali zaproszeni, nawet tybetańskie uzdrowiciela Badmayev którzy traktowali Rasputina, ale nikt nie mógł pomóc.

śmierć

Wiedząc, że choroba jest śmiertelna, nosiła się z godnością. Więc nie każdy może – sporządzić testament, aby wybrać strój na pogrzeb, fryzury, należy określić, jak zorganizować pomieszczenie, w którym będzie pożegnanie. Zakopać piosenkarz przyszedł wszystkich Petersburgu – 150 tysięcy osób, a następnie trumny. Na cześć strażnik zaczął Matilda Kshesinskaya i Anna Pavlova.

Tak wilgotne popołudnie w lutym 1913 roku zmarł, „królową romansu – Anastasia Vyaltseva. Biografia „Rosyjski Kopciuszek”, jak to było nazywane, była podstawą książki „Green Beach” oraz filmu fabularnego „Nie do wiary”.