581 Shares 2512 views

Paulownia (drewno): opis, pielęgnacja, uprawa, podlewanie i opinie

Co jest Paulownia? Zakład od dawna uprawiana w Chinach. Ze względu na swoje piękno i jakość drewna drzewo jest również nazywany „Sapphire” lub „drzewo cesarzowej.”


Paulownia lub Adama drzewo

Paulownia – Jest to bardzo szybko rosnących drzew. Ma jasnego drewna, który jest używany w produkcji mebli, półek, materiałów formowanych, sklejki, instrumentów muzycznych. W Japonii, a nawet bardzo starym zwyczajem. Kiedy dziewczynka rodzi się w rodzinie, należy posadzić drzewo paulownia, a kiedy miała zamiar się ożenić, to jest dla posagu piersi.

Kolejne japońskie szczerze wierzą, że takie drzewa muszą być sadzone w pobliżu domu, a następnie Phoenix koniecznie przyjechać i będzie chronić rodzinę, przynosząc szczęście.

Paulownia – niezwykłe drzewo. Jak widzieliśmy, ma kilka nazw. Obecna nazwa pochodzi od patronimiczny córką cesarza Pawła, miała na imię Anna. Ale przez długi czas chiński nazywany roślin smocze drzewo, bo smoki symbolizować władzę. Innym jego imienia – Drzewo Adama, więc zadzwonił do jego zdolności do ożywienia. Oto ciekawa roślina Paulownia.

Paulownia – drewno. Ile gatunków istnieje?

W Chinach istnieje dwanaście różnych gatunków. Rodzina jest reprezentowany przez cztery gatunki smoka. Siedem rodzajów Paulownia jest teraz powszechne na całym świecie. Rosną one w miejscach, gdzie obecność odpowiedniego klimatu ciepłego i mokrego. Mimo, że drzewa są w stanie wytrzymać silne, ale krótkotrwałe mrozy. Paulownia – unikalne drzewo. Nawet jeśli jest zamrożone, to ożywa na wiosnę. Od korzenie rosną nowe pędy, które są w otwartym terenie mają czas rośnie do trzech metrów wysokości przed następnym zimnie. Paulownia – drewno, które jest doceniane nie tylko drewna, ale także za doskonałą kwitnienia. Takie piękno nie często zobaczyć.

Kwitnie późną wiosną. Jako element dekoracyjny kultury Paulownia dawno temu zakochałem się w całym świecie, ponieważ ma piękne liście, obfite Piękne kwitnące i szybko rośnie.

Opis rośliny

Paulownia – drewno w trzy ostrza lub liśćmi w kształcie serca. Lamina się na zielono. Zieloni to idealne tło dla różu, kremu lub jasnych purpurowe kwiaty, które są montowane w pędzlem pionowej.

Paulownia apel do tych, którzy chcą się rozwijać szybko rosnących drzew i niezbyt przeszkadza obchodzi. Drzewa mogą rosnąć, a w wannie, nawet podczas próby uprawy z nasion na pewno uzyskać dobry wynik. Kwitnienia roślin zaczyna się od trzeciego do piątego roku. Każdego roku, roślina kwitnie przez sześć tygodni.

Drzewo kocha słońce, niż jest, tym lepiej. odpornej do -17 ° ciepła. W zimie, resetuje wszystkie liście. Roślina nie lubi zbyt mokrej ziemi.

Paulownia w Rosji

Paulownia – drzewo rosnące na dziko w górskich tropikalnych zachodniej i środkowej części Chin. W kraju rośliny sięga od sześciu do ośmiu metrów. I jak się zachowuje w naszych szerokościach geograficznych Paulownia? Drzewo w Rosji nie jest całkiem podobny do drzewa. Przeciwnie, jest olbrzymia trawa rośnie rocznie.

Liście tej rośliny ze wszystkich stron owłosione, dlaczego przybierają odcień szaro-zielony. W ojczyźnie wielkości liści na drzewie osiąga 15-20 centymetrów, a jednostka może dorastać do trzydziestu centymetrów. Zdziwiłbyś się, ale w centralnej Rosji liści rośliny rosną nawet większa niż w tropikach.

Wszystko mówi po prostu. Jak już wspomniano, system korzeniowy drzewa jest bardziej odporna na mróz niż część powierzchni. Pnia rośliny każdego roku po prostu zawiesza. Ale korzenie w tym samym czasie nie cierpieć, w rzeczywistości ich liczba rośnie z każdym rokiem, ale z powodu rosnącej i zdolność rozrodcza drzewa. Stąd nierealne wielkość liści.

Paulownia kwiaty malowane w kolorach niebieskim i fioletowym. Zewnętrznie wyglądają jak mały dzwon, jak naparstnicy. Kwiaty są zebrane w kwiatostan, znajduje się na końcu gałązek. Paulownia – piękny park roślina, która jest niezwykle imponujące podczas kwitnienia. Resztę czasu, przyciąga swoim pięknem zieleni. Niestety, nie ma miejsce w Rosji, gdzie jest to wspaniała roślina może w pełni otworzyć. Z tego powodu niektórzy ogrodnicy starają się rozwijać go na swoich stronach. Drzewo jest w stanie dostarczyć nasion i kwitną tylko na Morzu Kaspijskim i Morzem Czarnym, na południu Primorye, a nawet w obwodzie kaliningradzkim.

Jak już wspomniano, w centralnej części Rosji Drzewo regularnie zamarza w zimie, wznawianie tylko od korzeni, poprzez uśpionych pąków. pąki kwiatowe tworzą się w tym samym zeszłoroczne pędy i dlatego kwitną w naszych szerokościach geograficznych drzewa po prostu nie dociera.

Paulownia uprawa w ogrodzie

Porozmawiajmy o tym, jak umieścić drzewa Adama (Paulownia). Charakterystyka uprawy polega na tym, że roślina kocha słońce. Tak, to należy umieścić na całkowicie otwartych miejscach, gdzie nie ma absolutnie żadnego cienia. Ponadto konieczne jest, aby uwzględnić konkurencję i korzeni drzew, ale dlatego, że roślina jest lepiej nie sadzić rośliny z konieczności duże silne korzenie.

Nadaje się w południowo-zachodniej części ogrodu. Byłoby miło, gdyby było to miejsce na ziemi jest chroniony przed działaniem wiatru i opadów śniegu północnych. Piaszczyste gleby są uważane za cieplej, mają niższy wzrost, ale znacznie lepiej niż drewno dojrzewa. Gliny ziemia jest zimniej, to jest mniej ocieplenie. W takiej gleby zbiera się więcej wilgoci, dzięki czemu drewno dojrzewania później. W związku z tym można stwierdzić, że drzewo szybko zamrozić na glebach gliniastych niż na światło.

Transplant roślina toleruje dobrze. Pod warunkiem Paulownia deszczową pogodę można przeszczepić całą pierwszą połowę lecie. Aby propagować roślinę można użyć kawałków korzeni, które mogą odciąć stare rośliny. Taka sadzonka przetrwa całkiem dobrze, mimo że ma uszkodzony system korzeniowy. On jest dość wystarczająco silna, aby przetrwać. Ten wariant jest możliwy w lądowania, jeżeli nie jest drzewem, z którego można wziąć kawałek korzenia.

Jak propagowane Paulownia?

Jeśli nie ma roślin rodzicem, trzeba kupić żłobek drzewko gotowy. drewna Paulownia na cenę może być zupełnie inna. Wszystko zależy od tego, ile rośliny chcesz zakupić. Zazwyczaj sprzedający umieścić za rozsądną cenę od zakupu hurtowego. Pojedynczy zakład będzie kosztować więcej. Oczywiście, jeśli masz siewek na swoim miejscu, to nie trzeba imprezę na sto kawałków.

Ogrodnicy często zmartwiony z tego tytułu. Cena waha się zbyt wiele i zyskać imprezę na sto kawałków tylko bezcelowe. Jedna sadzonka może kosztować około 400 rubli.

Jak sadzić rośliny i jak nawozić?

Przed sadzeniem, gleba powinna być przynajmniej lekko pielęgnować. Pit przygotować głębokość 60-70 cm. Ale średnicy, może dotrzeć do metra. Dobrym rozwiązaniem może być substratem gleby mieszaniną torf gleby, piasku i próchnicy. Chociaż rośliny i ma dość dużych liściach, jest bardzo odporna na suszę. Niemniej jednak należy pamiętać, że w czasie upałów potrzeby podlewania drzew. W przeciwnym razie, brak wody dla niego, aby stać się wielkim wyzwaniem. Liście natychmiast zawieszony przez zakup słaby występ. Z bardzo silnym ogniu, mogą spalić nieco na brzegach.

Jednak jak tylko drzewo dostanie wilgoci, jest on natychmiast przywrócony. To piękno tej kultury. Choć roślina i będzie rosnąć w glebie ubogiej, wciąż pamiętając o tym, że rośnie w żyznej gleby szybciej. Drzewo nadal trzeba humus. Większość nawozu trzeba zrobić na wiosnę, kiedy kopanie wokół pnia koło. W połowie maja jest to możliwe do wykonania, na przykład próchnicy. Oczywiście, trochę doświadczenia w uprawie tej rośliny w naszych szerokościach geograficznych, ale doświadczeni ogrodnicy powinni używać tej formy. Zdaniem, wynikiem zapłodnienia jest oczywiste i daje szybki efekt.

Powstawanie korony

Tworzenie drzewa jest dać mu odpowiedni rodzaj poprawne. Wszystko zależy od tego, jakiego rodzaju rośliny chcesz. Z reguły preferują jednego drzewa. Dlatego też, na początku wiosny, zerwać lub wyciąć niepotrzebny Pagon, więc nie zabrać siły życiowe roślin, to będą rosły szybciej.

szkodniki drzew

Tak, ale nie zdziw się. Alien roślin i szkodniki zagrażają mu nasze. W centralnej Rosji głównym wrogiem drewna są ślimaki. Według ogrodników, są one w nocy podczas wilgotnych wspinać się na drzewa i jedzą liście, dzięki czemu są nieatrakcyjne.

Czy to możliwe, nasiona reprodukcja Paulownia?

Omówimy z Tobą jak prawidłowo siedzieć drzewa Paulownia (Adama). Pielęgnacja, uprawa nie jest trudna. Pozostaje tylko do czynienia z nasion roślin. Czy to możliwe, aby propagować roślinę z nimi? We Francji, robią tylko to. Ale w naszym klimacie do uzyskania nasion jest po prostu niemożliwe, a zatem muszą być propagowane tylko wegetatywnie. Najprostszym opcja – potomstwo siedzenia, ale ich drzewo produkuje bardzo mało. Ponieważ coraz częściej wykorzystywane do sadzenia zielone sadzonki. Niestety, w chwili obecnej, Paulownia nie jest tak powszechne w centralnej części Rosji, choć ogrodnicy, którzy już próbowali to drzewo w swoich dziedzinach, dostarczenie opinii podziwu. Mimo to drzewo jest bardzo piękna i skromna, choć i nie może w pełni cieszyć się jego pięknem w naszych szerokościach geograficznych, ze względu na cechy klimatu.