540 Shares 8577 views

Najciekawsze muzea Iwanowo

Dla mieszkańców i odwiedzających każdego miasta istotnym punktem programu kulturowego powinna być wizyta w muzeach. Po tym wszystkim, dziś te instytucje, zamiast odstraszając zwiedzającym złowieszcze znaki „Nie dotykać!”, A wręcz przeciwnie, szukają jak najwięcej objawić im swoją kolekcję. Muzea Iwanowo nie jest wyjątkiem. Dlatego łatwo przechodzić przez niektóre z nich.


Family House Museum Bubnovs

Data wybudowania budynku – 1860. Projekt był typowy dla jego czasu. K Na szczęście, dom-muzeum udało się zachować do naszych czasów w jego pierwotnej formie. I to na pewno warto zobaczyć i postanowił zbadać muzea Iwanowo. Rodzina Andriej Siergiejewicz Bubnov (bolszewicki rewolucyjny, wybitny liderów partyjnych i państwowych, Ludowego Komisarza Oświaty RFSRR) wróciłem do domu z VV Bubnov (wuj SE Bubnov). Rodzina mieszkała tu tak długo, jak budynek nie jest przekształcany w komunalnym mieszkaniu. Stało się to w połowie lat 40. ubiegłego wieku.

Z prośbą, aby zapisać budynku jako zabytek architektury zastosowanej do końca lat 60-tych weteranów partii. Pamięci dom-muzeum zostało otwarte w dniu 4 listopada 1978 r. Dziś jest to jeden z trzech zachowanych miejskich domów z antresolą.

Muzeum Przemysłu i Sztuki

Mówiąc o mieście muzeum Iwanowski, na pewno warto wspomnieć o Muzeum Przemysłu i Sztuki. DG Burylin, Iwanowo-Voznesensky filantrop, przemysłowiec i Iwanowo obywatel, stworzył kolekcję zgromadzoną tutaj.

edycje i monety Book – ta część spotkania Burylin dostał od dziadka. Po uzależniony zbieranie antyków, Dmitry G. zaangażowany w rozbudowę swoich zapasów. Następnie wstąpił do zbierania różnych rzeczy: porcelanę, broń, meble, obrazy. Aby poszerzyć kolekcję, patronów miał podróżować po krajach wschodnich i europejskich, które odwiedził i połacie podróży rodzimy.

Kolejnym punktem naszego programu kulturalnego – to muzeum sztuki z Iwanowo. Za datę jego odkrycia – pierwszy w 1960 roku. Cechy kolekcji muzeum prace z prywatnej kolekcji znanego DG Burylina. Ze zbiorów producentów i Karetnikova General Ruzsky można również znaleźć tutaj. Dziś liczba eksponatów przekroczyła 45 tys.

Dom-muzeum rodziny Tsvetaev

Nasza lista „Iwanowo Muzeum” byłaby niepełna bez tej instytucji. Od 1853 roku trzy pokolenia rodziny mieszkali. Po tym wszystkim, jej członkowie zginęli, było przeniesienie domu do własności prywatnej. Ale w 1988 roku, państwo kupuje je w celu stworzenia dom-muzeum. Jednocześnie rozpoczęliśmy remont budynku i zbierania materiału ekspozycyjnej. Data otwarcia muzeum – 18 maja 1995 r. Stało się tradycyjne doroczne święto tutaj odczyty Tsvetaeva za, wieczory literackie i wiele więcej.

Pamiętaj, aby odwiedzić muzea Iwanowo poznać pana z miasta była pełna i niepełna. Po tym wszystkim, to jedyny sposób, aby poczuć wyjątkowość regionalnej tego miejsca. Koszt biletów do wielu muzeów miejskich jest czysto symboliczny.