662 Shares 3653 views

Karabin przeciwpancerny: historia i rozwój

Od samego początku Invincible Siergiej Pawłowicz chciał rozwijać zupełnie inny pocisk. Okoliczności i perspektywy mieli możliwość stworzenia całkowicie while broń przeciwpancerna. Po prawie 15 latach ATRA „Chryzantema” pozostaje w służbie i osiąga niesamowite wyniki.


Przede wszystkim, Invincible, że wszystkie bronie powinny być tworzone tak, by nie wyrzucić 25 lat na złom z powodu przestarzałych elementów i ulepszane. Tak pomyślany i pistolet anti-tank.


Invincible Chodziło o to, aby stworzyć instalację, która zniszczy wroga zbiornik nie jest bok przez pancerz, ale bezpośrednio na luku. W tym przypadku stało się niemożliwe opcje naprowadzania radiowego, laser padł również w ruinę. Ale, niestety, za mało czasu. Pokaz strzelania w 1981 roku, Minister Obrony odrzucił, powiedział w tym dymie jest po prostu niemożliwe, aby kontynuować pracę.

Na jego rozkaz, został odbudowany samej instalacji pomysł. Cokolwiek to było, ale kolejność Ustinov, aby zmienić broń anti-tank w możliwie najkrótszym czasie została wykonana. System laserowy jest wyraźnie nie pasuje, więc fale radiowe wykorzystywane. Ale nie było problemu z częstotliwością: bezpieczniej jest dla załogi, tym trudniej jest skierowany, mniejsza odległość uszkodzenie.


Problem został rozwiązany mniej więcej w 1984 – kaliber broni jest po prostu niesamowite, rakieta perforowane do 1,2 metrów pancerza, ale projekt był zbyt nieporęczne i niewygodne. Jednocześnie, instalacja stała się dużo „inteligentniejszego” prototypy. Teraz ważyła około 3 ton i może być montowany na BMP-3, tak zdumiony celów powierzchniowych. Ponadto, w każdych warunkach pogodowych może zostać zniszczone cele naziemne z ich prędkością nie większą niż 60 km / godz i powietrza – do 340 km / h.

Teraz lokalizator praca odbywa się w zakresie 100-150 GHz i naprawdę genialny pomysł Inżynierii po raz pierwszy dopuszczone do ATRA w pełni automatyczny. Wszystkie wysiłki, aby znaleźć wroga, przygotowanie rakiet i strzał przepustkę bez interwencji człowieka, operator po prostu naciska przycisk „start”.
armata ppanc lub ATRA, przy dobrej widoczności była w stanie pracować z kierunkiem laserowej, ale w tym przypadku instalacja staje półautomatyczną. Warto zauważyć, że nie może być strzelanie dwóch pistoletów jednocześnie, ze względu na różne punkty poradnictwa i składania pocisków.


„Chryzantema” ma wiele elementów wyposażenia: Aby przetestować wskazówek, ale to jest całkiem możliwe, aby pracować walcząc pojazd oddzielnie. Oczywiście, ustawienie może być dostarczany do innych typów podwozia, na przykład na łodzi, a nawet dokonać nieruchomą konstrukcję. Niestety, opcja powietrza nie został opracowany i niemożliwe do zastosowania.

ATGM „Chryzantema”, które nawet od swoich poprzedników nazywany jest „anty-gun” jest naprawdę duża szansa na modernizację i uwiecznił się w historii jako jeden z najlepszych broni sprzętu wroga. Kto wie, może już wkrótce tego typu pistoletu będzie najpotężniejszym na świecie wśród swoich rówieśników.