744 Shares 7489 views

Lzhedmitry 1: krótka biografia pretendenta

W historii świata istnieje wiele przykładów, gdzie moc w jednym kraju lub innego złapanych oszuści udający prawdziwych władców. Były takie przypadki, w Rosji. Pierwsze z nich miało miejsce w 1605 roku, kiedy tron Moskwie okazał Lzhedmitry 1. biografia postać historyczna zawiera wiele sprzecznych faktów. Niektórzy historycy podpisywania go z rodu królewskiego, ale większość uczonych są skłonni wierzyć, że człowiek, który ogłosił się cudem uniknął najmłodszego syna Iwana IV Groźnego, Dmitry – awanturnika, który miał przebiegły umysł i pozazdroszczenia.


Pochodzenie i młody pretendent

Kto był rzeczywiście Lzhedmitry 1? Krótki życiorys tego człowieka nie zawiera zbyt wiele informacji o jego życiu przed przystąpieniem do tronu. W oficjalnej historii to przyjmuje się, że Lzhedmitry 1 urodził się około 1581 roku w Galich (Kostroma Parish). Przy urodzeniu, nazwany oszustem Yuri (Yushkoy), a jego ojciec był szlachcicem z zubożałej rodziny litewskiej Nelidova Bogdan Otrepyev. Przybywając w młodości w Moskwie, młody mężczyzna wszedł do służby w jednej z zamówień. Po pracy przez jakiś czas, Yuri Otrepyev został mnichem pod nazwą Gregory. Stało się to w 1600 roku. Poszedłem do klasztoru Juska nie wielkiej wiary, a także w celu uniknięcia kary, ponieważ w doczesnym życiu ukradł, pili i nie słuchać ojca.

W rok po ślubach jako mnich Grigorij udało się osiąść w klasztorze Cud w Moskwie. Jako literat i korzystających z kaligrafii, młody człowiek dostał w nim pozycję książek Scribe. To gdzie pomysł na Otrepiev podszywać przedwcześnie zmarły następca tronu książę Dmitry od Moskwy. Gregory był w tym samym wieku, jako najmłodszy syn Jana IV, a nawet miał podobny do niego.

Opis wyglądu Otrepiev

Charakterystyka Falsdmitry 1, lewa jego współczesnych, sugeruje, że był poniżej średnia wysokość jest niezwykle szeroki, z krótką szyją i ramionami o różnej długości. Ten człowiek nie może być nazywany przystojny, jego okrągłą twarz „ozdobiona” duże brodawki i duży, przypominający buta nos. Był ponury i zamyślony, ale ma niezwykłą siłę fizyczną i łatwo mógł zginać podkowy gołymi rękoma.

Życie w Polsce

Jak był los człowieka, który przeszedł do historii jako Fałsz Dmitry 1? Krótka biografia niego wynika, że w 1602 roku został skazany za kradzież i uciekł z klasztoru. Od pewnego czasu oszust był w Kijowie, a następnie przeniósł się do Polski i potajemnie przyjął wiarę katolicką. Tam ogłosił się prawowitego dziedzica tronu rosyjskiego, i zaciągnął się poparciem króla Zygmunta III. W dowód wdzięczności za to, że będzie on pomóc mu przejąć tron Moskwie, obiecał dać 1 Lzhedmitry Rzeczpospolita częścią Zachodu ziem ruskich. Zaciągnął wsparcie prezesów i pretendenta Ezhi Mnisheka, przeklinając go poślubić córkę marina, aby dać miasto Pskowa i Nowogrodu i zapłacić 1 mln zł.

Atak na rosyjskich miastach i przejęcie władzy

Lzhedmitry 1 z trzema tysięcznej polskiej armii rozpoczęła kampanię przeciwko rosyjskich ziem jesienią 1604. Z powodu niezadowolenia z miejscowej ludności polityki wewnętrznej Borisa Godunova, który był władcą de facto stanu na kruchej synem Ioanna Groznogo, Otrepiev szybko udało się ujarzmić szereg rosyjskich miastach i osiedlić się w Putivl. To osiedlili się tu z ich rząd Lzhedmitry 1. Krótka biografia oszust zawiera fakty dowodzące, że ludzie poparli nową linijkę w przekonaniu, że przed nim naprawdę cudem uciekł, syn Jana IV, i unoszą się w kolejności ich ziemi.

W kwietniu 1605 roku zmarł nagle Borys Godunow i następca tronu został ogłoszony przez jego syna Fiodora. Ale to nie może trwać długo u władzy: kilka tygodni później został obalony przez zwolenników Fałsz Dmitry. Oficjalnie panował na tronie 20 czerwca 1605, oszustem nakazał zabijanie Teodora i jego matki, a jego siostra Xenia stało się jego konkubinę, a potem wysłał ją do klasztoru.

Do ludzi w końcu uwierzyli, że przed nim prawdziwy następca tronu, było zorganizować spotkanie z Marią Nude awanturnika, matka Dmitry za. Kobieta przyznała się do człowieka stojącego przed jej syna. Później, po Otrepiev śmierci, ona zrzekli się jej słowa, wyznała, że był zmuszony kłamać jego zwolenników.

Charakterystyka Falsdmitry polityki wewnętrznej 1

Raz w mocy, nowo-made władca oficjalnie zakazał przekupstwa, rozkaz powrotu z emigracji ludzi dotkniętych Godunowa, przeprowadził reorganizację armii i zwiększonego wynagrodzenia każdemu, kto był na służbie. Pretendent do złagodzenia trudnej sytuacji z chłopów, uwolniony rosyjski południe od podatków i wybranych działek z klasztorów.

Krajowy Politika Lzhedmitriya 1 miało na celu wzmocnienie wpływów polskich we wszystkich sferach życia publicznego. Zobowiązał budowę kościołów, rozprzestrzeniają się wśród zwykłych ludzi, zagranicznymi i zabawy organizowane Kancelarii Tajnej, który obejmował Polaków. Kiedy oszust Boyar Duma została zmieniona Senat, w pobliżu Kremla rozpoczęto budowę drewnianego pałacu z tajnych przejść. W polityce zagranicznej Lzhedmitry 1 prowadził przygotowania do wojny z Turkami, który był zainteresowany Zygmunt III.

Otrepiev Ślub Marina Mniszek i jego zabójstwo

Bardzo szybko stracił poparcie ludu Lzhedmitry 1. Jego biografia wskazuje, że to zabawa, uwielbiał polowania i piękne kobiety. Niezadowolenie ludzi prawosławnych spowodowane linijka małżeństwo z Marina Mniszek spędził w obrządku katolickim. Podczas uroczystości w Moskwie zebrał dużo Polaków, którzy dość tipsy, okradli przechodniów i włamali się do domów miejscowych ludzi.

17 maja 1606, w środku uroczystości weselnych, dążąc do przejęcia tronu książę Wasilij Shuisky poprowadził bunt w Moskwie, co zaowocowało w 1 Fałsz Dmitry i jego zwolennicy zostali zabici. Ludzie wkurzony dowolności oszusta długo wyszydzona jego ciała, a następnie spalili ją i ładowania popiołów karabin, zastrzelił ją w kierunku Rzeczypospolitej. Zatem haniebnie zakończyła swoje dni Lzhedmitry 1. Krótka biografia postać historyczna jest Przestroga, opowiada o tym, co dzieje się z oszustów.