614 Shares 6061 views

Malowane talerze z rękami

Malowane talerze – jest to jeden z najstarszych zawodu, który przetrwał do dnia dzisiejszego. Wcześniej takie przedmioty zdobione kredensy w półkach i ścianach. Są one przekazywane z pokolenia na pokolenie. Dziś ozdobne talerze są również istotne. Są one doskonałym tematem wystroju kuchni lub jadalni, a proces tworzenia arcydzieło, można zabrać ze sobą dzieci.


Cechy technologii

Malowane talerze – to nie jest taka prosta sprawa. W tym arcydziele specjaliści są specjalne kursy, które ujawnia wszystkie szczegóły tej umiejętności. Ale wiem, że to może absolutnie każdy. Konieczne jest jedynie, aby uwzględnić niektóre niuanse związane z procesem takie jak płytki malarskich.

technikę rysowania jest właściwy dobór narzędzi i materiałów. Najważniejszą rzeczą są tu dekoracyjne talerze. Malowanie może być ozdobione ceramiki, porcelany, szkła, drewna. Najważniejsze – nie powinny one stanowić wzór fabryki.

Tworzenie wzorca, można wykorzystywać następujące narzędzia:

 • Farby: krzemian woda akrylowe. Ostatnie są najbardziej popularne, ponieważ są one najbardziej powszechne, a nawet dziecko może pracować z nimi.
 • Markery (specjalne nieusuwalne).

Szczotki często wykorzystują subtelne. Ale to wszystko zależy od figury. Czasem trzeba kilka rodzajów szczotek – od bardzo cienki soczysty.

W przypadku, gdy nie zorientować okazuje się być pod ręką dla płynnej farby płukania.

rodzaje malarstwa

Malowane talerze – to sztuka! Rodzaje urządzeń – wielką różnorodnością:

 • Tiffany – pozwala na uzyskanie efektu trójwymiarowego wzoru.
 • Khokhloma – dość dobrze znany obraz. Wzory wykonane są w kolorze czarnym, czerwonym i złotym kolorze.
 • Spot – obraz stworzony przy użyciu punktów.
 • Gzhel – proste linie, krople, pajączki, kwiaty. Wszystko odbywa się na niebiesko na białym tle.
 • Napisy – tylko słowa, frazy, linie i tak dalej.
 • – wzory geometryczne wzory składające się z poszczególnych linii i kształtach.
 • Cała kompozycja (pejzaż, martwa natura).

Oczywiście, to nie wszystko. Istnieją inne rodzaje obrazów, które w większości pochodziły z czasów starożytnych. Jednak mamy wymienione najbardziej popularne.

operacja

Niezależnie od stopnia złożoności rysunku, istnieje wspólny kolejność działań:

 1. Płytka ręcznie odtłuścić alkoholem lub czyszczenia okien.
 2. Zastosować podkład do malowania lepiej przylegają do powierzchni.
 3. Wytworzono przez szkic na papierze zwykłym.
 4. Figura przeniesiono do płyt powierzchniowych. Jak to nastąpi zależy od zastosowania i sztuki w stylu obrazu.
 5. Zwrócono uwagę na szczegółowo (np dorisovyvat obieg).
 6. Płytkę suszy się przez 24 godzin w powietrzu lub w piecu od 40 do 60 minut.

Prosty geometryczny wzór

Być może najprostszym i najszybszym sposobem malowania płytę – stosowanie farb i taśmę maskującą. Dzięki prostych manipulacji, można uzyskać w jasnych kolorach.

Więc przygotować płytę do malowania (oczyścić i odtłuścić go). Następnie wziąć taśmę maskującą i przykleić paski na powierzchnię. Gdzie będziemy mieli szkocką, barwione płyta będzie tego świadomy. Rysunek może być zmieniana. Zazwyczaj w ten sposób utworzyć zygzaki.

Teraz malować na całej płytce z jasnym farby. Do tej pracy trzeba wziąć bujne szczotki, jak poradzi sobie z zadaniem. Pozostawić do wyschnięcia farby trochę, a następnie usuń taśmę. Teraz jest to możliwe, aby wysuszyć płytkę.

Remis z dzieci palcami

Świetny pomysł, aby wykonać popisowe dania wraz z dziećmi. Nie trzeba szukać i pochodzą ze szczególnym obrazem. Można po prostu uwiecznić odciski palców dziecka.

Aby rozpocząć, przygotowanie powierzchni blachy. Następnie podejmuje brązową farbę i pomalować pień i gałęzie drzewa. Następnie podjąć normalne gąbki i szczotki powierzchnię każdej farby. Teraz delikatnie dotykać palcami do myjki, a następnie zostawić po sobie ślad na talerzu. Odciski palców będą liści.

Przy okazji, dzięki czemu można zbierać odciski palców przyjaciół i krewnych na wesele do zapamiętania.

Sylwetka i ornament

Proste i gustowne dania przygotuje płyty pomalowane. Można to zrobić w następujący sposób:

 1. Przygotować płytkę iść.
 2. Weź cienki pędzel i pomalować dno sylwetki zwierzęcia (np królika, niedźwiedź, pies, i tak dalej). Nie dokonać wyraźnego zarysu tej farby lekko rozcieńczyć wodą na palecie.
 3. Następnie podejmuje najcieńszy pędzel i narysować sylwetkę parę łuków. Rysowanie na ich liście i kwiaty z pomocą linii lub kropek. Dla roślin, wybierz kontrastujące kolory.
 4. Praca na sucho.

W ten prosty sposób można stworzyć całą serię: na jeden talerz będzie zając obrazu, z drugiej – lisa, na trzecim – wilk, i tak dalej. Cała istota pracy leży w prostocie linii i gra kontrastów. Z pomocą małych jasnych szczegółów tworzy żartobliwy nastrój i ogólnie paleta nie męczy oczu.

nieostrożny rozsądna

Ta praca wygląda tak, jakby wydano więcej niż pięć minut, a to jest wynikiem czyjegoś zaniedbania. Faktycznie przedstawiony farby malarskie płyty jest również owoc wysiłku i wyobraźni. Do pracy wymagany płynnej farby, pędzel, starą szczoteczkę do zębów i rękawice gumowe.

Zanurz pędzel do pojemnika z farbą i doprowadzić do płyty. Zacznij umieścić chaotyczny kroplę na przygotowanej powierzchni. Nie jest konieczne budowanie wyraźne sekwencję – pierwszej płaskiej i płytki, a następnie – Duży falistych krawędziach. Niech wszystkie krople będzie nierówna, a różnią się wielkością. Umieścić je w różnych miejscach. Warto wspomnieć, że farba musi posiadać kapać z pędzla, więc wybrać go, nie oszczędzając.

Następnie zanurzyć palec w farbie. Spacer wzdłuż ich krawędzi płyt, dzięki czemu brzeg. Zakończyć wzorca stara szczoteczka do zębów. Obmoknite go lekko w farbie, a następnie przesuń palcem szczeciny, podając swoje „narzędzia” na talerzu. Suchy wzór.

bitmapy bez wzorca

Rysunki punktów – bardzo ekscytujące doświadczenie. I w tym samym czasie – długa i pracochłonna praca. Ale wynik jest warte wysiłku.

Spot malowane talerze farby akrylowe mogą być wykonywane przy użyciu szablonu i bez niego. Po pierwsze, należy rozważyć drugi wariant. Jest on stosowany do prostych wzorów, natomiast pierwsze – w bardziej złożonych i skomplikowanych.

Bitmapy sugeruje, że obraz nie jest malowany za pomocą linii i kropek, które są umieszczone obok siebie. Rozwiązanie to może być malowany jak farby i pędzla z zaostrzonym końcem i markerów.

Po pierwsze, jak zwykle jest to konieczne, w celu przygotowania powierzchni płyty. Wtedy myślałem nad kolejnym rysunku. Jako podstawę możemy podjąć dowolny obraz, ale technika ta jest łatwiejsza do przeprowadzenia geometryczne wzory. Farba jest następnie stosowana do palety lub kawałek papieru. Materiał wziąć szczotkę bardzo ostrożnie. malować trzeba usunąć nadmiar.

Potem zaczyna się magia. Szczotkować delikatnie dotykać powierzchni płyty. Jeśli nie zostanie to zrobione, otrzymamy uderzeń. Rysunek w rzeczywistości składa się z punktów. Musimy pracować powoli, starając się upuścić otrzyma taką samą wielkość. Tak więc stosuje się cały wzór. Nawiasem mówiąc, jest to niezbędne do pracy od góry do dołu, aby upewnić się, że nie smarować rysunek.

W zależności od punktów pomysły mogą być w różnych kolorach i średnicy. Ale obraz musi być przygotowany do zrozumienia. W związku z tym linie należące do jednego elementu (na przykład rdzeń florets) są przeprowadzane w jednym odcień i kropek o takiej samej średnicy.

Wzór bitmapy

Od pierwszej chwili może wydawać się do listy na szablon jest bardzo prosta. W rzeczywistości tak nie jest. Po pierwsze, trzeba przygotować tego samego wzorca. Można użyć gotowych zdjęć lub stworzyć własną ilustrację. Ponieważ bitmapy nie wymaga malowania, wzór na papierze tylko zrobić kontur (na przykład kwiat jest przedstawiony tylko z pomocą płatków). Nawiasem mówiąc, w przypadku modelu papier Dekoracje może być przezroczysta płytka.

Więc przygotować powierzchnię do pracy. Następnie wyciąć szablon na skrajnej ścieżce. Teraz klejenia papieru do odwróconej płyt bocznych za pomocą taśmy maskującej lub taśmą izolacyjną. Przygotuj farby i pędzla. Teraz można zacząć rysować. Umieść punkt górnej części pętli. zaczyna pracować, jak w poprzednim przypadku, w górnej części tego wzoru nie jest rozmazany.

Gdy praca jest gotowa dać płytce trochę suche. Następnie ostrożnie usunąć szablon. Na wniosek odwrotnej stronie może być wypełniony, dając swój wzór tła.

Niektóre więcej pomysłów

Malowane talerze własnymi rękami – ekscytujące doświadczenie. Podczas tworzenia rzemiosła często pomysł na następny.

Oto tylko niewielka część z możliwych tablic rejestracyjnych:

 • Z pomocą cienkiej linie faliste mogą być wykonane nie tylko wzory i całych rysunków. Tylko wewnątrz naszkicowane sylwetki nie ciągłych uderzeń i kwitnie.
 • Płytek można zbierać słowa. Każdy talerzyk – jedna litera. Konieczne jest, aby umieścić w środku. Obszar wokół liter można ozdobić małe wzory (na przykład, kwiatów).
 • Oryginalny obraz – pysk. Wystarczy narysować oczy, nos, usta i policzki. Pozostała część może być pokryta dowolnym ciągłego wzoru.
 • Kwiatowe motywy są zawsze aktualne. Kwiatów i roślin można sporządzać w różnych sposobów: wypełnia całą przestrzeń pomiędzy płytami lub tylko w zarysie, udary, kropki, kolorem, udarów, i tak dalej.
 • Można także specjalny obraz dla każdego wakacje. Na przykład, nowy rok będzie odpowiednie płyty z bałwanki, choinki i Santa Claus, Halloween – dynie, Wielkanoc – pisanki, ciasta wielkanocne, wielkanocne króliczki, 8 marca – oddział mimozy.