860 Shares 3333 views

Aby pomóc ogrodników. Jak radzić sobie z wireworm w ogrodzie?

Zanim powiemy Ci, jak radzić sobie z wireworm w ogrodzie, zobaczmy, co to jest, ściśle mówiąc, do tego owada? Zatem, tak zwane małe i duże larwy przyszłości click chrząszczy. Osiewniki – mały ślimak (2 cm) żółty lub lekko brązowy kolor, shamelessly niszczenia uprawy (na przykład ziemniaki).

Cykl życia i siedlisko

cykl rozwojowy drutowce trwa 5 lat. W pierwszym roku nie są małe larwy jasnobrązowa, drugi i trzeci rok, rosną, zwiększa się jego wielkość, ale na czwartym stać poczwarki. Przez ostatnie 3 tygodnie zamieniają się w pełnym wymiarze click chrząszczy. Piąty rok z życia tego szkodnika został oznaczony odroczenie nowych jaj.

Osiewniki w ogrodzie, kwaśne wybiera wilgotne gleby, gęsty sadzenia i chwastów, które nie zostały usunięte w czasie. Nie znoszę zarośla rośliny strączkowe: groch, fasola, fasola.

„Walka” jednostka

Zanim powiemy Ci, jak radzić sobie z wireworm w ogrodzie, chciałbym zrobić małe zastrzeżenie. Pamiętaj! Larwy Wireworm istnieć wraz z poczwarki i dorosłe chrząszcze! To jest pełna „jednostka bojowa”: małe i duże larwy, poczwarki i, rzeczywiście, kliknij chrząszcze.

Jak wyświetlić drutowce z ogrodu?

Będzie to trudne, ale możliwe! Należy mieć na uwadze, że zwalczanie tego szkodnika następuje na dwa sposoby: agronomicznych i chemiczne.

Jak radzić sobie z wireworm w ogrodzie? praktyk rolniczych

  1. Wymagają pielenie (zwłaszcza perzu).
  2. Należy wapnione, a fosforyzowana glebę, ale nie powinno to być zrobione przed sadzeniem ziemniaków. W przeciwnym razie będzie to mieć wpływ na przyszłą jakość bulw.
  3. Nie zapomnij o obowiązkowej uprawy: siew i rzędowe jesieni.
  4. Przestrzegać wszystkich obrotów! Posadzone przed ziemniaków i jarzyn roczne rośliny strączkowe. Oczywiście, należy to zrobić, gdy Twój ogród jest naprawdę likwidacji drutowce.
  5. Skorzystaj ze specjalnych pułapek i przynęt. Mogą być wykonane z kawałków tego samego ziemniaka. Podłącz je gałązkami i kopać w ziemi do 12 cm., Sprawdzić pułapek, niszcząc wszystkie chrząszcze, zebrali w ciągu kilku dni. Następnie zaktualizować cięcie, posypać go wodą i zakopać tę samą głębokość, ale w innym miejscu.

Jak radzić sobie z wireworm w ogrodzie? metody chemiczne

  1. Przed siewem roślin i korzeni sadzenia ziemniaków dokonać nawóz zawierający amon.
  2. Podlewania gleby słaby roztwór manganu.
  3. Używać owadobójczy "Bazudin" ( "Diazynon"). Przyjmuje się następujące dawki: 40 g na metr kwadratowy powierzchni gruntu. Jest to wspaniała opcja dla kontrolowania wireworm w przypadku, gdy szkodnik został przechwycony całą ogród.

I wreszcie,

Zauważ, że metody chemiczne rolnictwie jest znacznie łatwiej, ale wskazane jest, aby ich używać tylko wtedy, kiedy jest to absolutnie konieczne z powodu ich toksyczności (np lek „Diazynon” toksyczne dla ludzi i zwierząt). Dlatego, jeśli liczba chrząszczy w ogrodzie jest stosunkowo niewielka, ograniczać praktyk rolniczych! Powodzenia!