590 Shares 9288 views

Ilja Frank: metoda czytania

Wśród wielu technik uczenia się języka jednego z najbardziej popularnych opracowany Ilja Frank. czytaj metodą Frank pomaga biernie nauczyć się drugiego języka w niewielkim okresie czasu.


Co jest istotą metody

Ilja Frank opracowany i wprowadzony do mas innowacyjne podejście do rozwoju języków obcych. Metoda ta opiera się na specjalnej metody czytania. Zazwyczaj oferty czytnik dostosowany tekstów. Dzięki takiemu podejściu możliwe jest nabycie jednego lub nawet kilku języków obcych.

Taki sposób wykazuje doskonałe wyniki w połączeniu z konwersacyjnego praktyce. Jednakże, może być również używane oddzielnie. Metoda ta skupia się na zapamiętywanie słów i wyrażeń w trakcie czytania. Użyj go na krótki czas, aby nauczyć się postrzegać tekstu pisanego, a nawet nauczyć się prostego fiction.

Jak to działa

Po pierwsze, metoda ta wymaga szczególny sposób tekst na opanowanie języka obcego. W jaki sposób różnią się one od zwykłej literatury?

Zazwyczaj te teksty są podzielone na znaczące części. Każdy fragment jest napisany z kilku uwag dotyczących tłumaczenia po każdej kluczowej frazy. W ten sposób czytelnik ma potrzeby być oderwany od czytania i ubiegać się o przeniesienie do słownika lub innych źródeł. Takie podejście znacznie upraszcza i ułatwia szybki postrzeganie zapamiętywania napisane. Po przetłumaczeniu jest taka sama w oryginalnym tekście bez przypisów.

Oprócz tłumaczenia, Ilja Frank, metodę, która ma na zapamiętywanie nowych słów i wyrażeń czytania, pod warunkiem transkrypcję słowa pisanego. A w książkach pisanych transkrypcji dźwięków języka, w którym książka jest napisana. Bez wątpienia, to nie tylko pomaga zapamiętać nowe słowo, ale także jego prawidłowa wymowa.

Frank Metoda w języku niemieckim

Jak również innych języków obcych, mają okazję nauczyć się niemieckiego na metodzie Ilja Frank.

Poniżej znajduje się przykład zaadaptowanym bajki o trochę mąki.

Der Großwesir schlug seine Arme kreuzweis über die Brust (Wielki Wezyr skrzyżował ramiona przed sobą; die Arme übershlagen – ustanowienie z jednej ręki do drugiej; der Arm – część dłoni od nadgarstka do przedramienia), verneigte sich vor seinem Herrn und antwortete (wygięte przed jego pan i powiedział) Herr, ob Ich ein nachdenkliches Gesicht mache, weiß ich nicht (sir napięta gdybym twarz, nie wiem), aber da drunten am Schloss steht ein Krämer (ale przy wejściu do zamku pod samymi murami stoi kupiec rozmaitości; das Schloss; der Krämer – mały handlarz; der Kram – bagatela, bibeloty, nonsens), der hat więc Schöne Sachen, dass es mich nicht viel ärgert, überfl ssiges Geld zu haben (sprzedaje bardzo ładne rzeczy, a ja byłem zły, że miałem bardzo mało pieniędzy; ärgern – rozwścieczyć, zirytować; der Überfluss – nadwyżkę; überfließen – przepełnione; fließen – Flow, uciekaj) ".

Po przygotowanego tekstu jest powtórzeniem oryginału.

Cechą postrzegania takiego tekstu jest przejrzysty dla czytelnika w umyśle odraczającego podstawowych słów i zwrotów. W nie ma potrzeby, aby być rozproszony z procesu czytania tych książek, poszukaj właściwego słowa w słowniku lub zrobić jeszcze trochę niepotrzebnej pracy. Wszystko, co musisz czytać, jest przed nim. Stosując metodę Ili Franka, języka niemieckiego można się nauczyć o wiele szybciej.

technika

Mając do czynienia ze strukturą tekstu powinny przejść bezpośrednio do procesu uczenia się języka. Ili Franka Reading Method, język niemiecki jest nauczany, lub każdy inny, ma swoje własne cechy.

Przede wszystkim, czytelnik powinien przeczytać zdemontowanych części tekstu, starannie penetrując tłumaczenie. Czasami tłumaczenia podano kilka, aby ułatwić czytelnikowi zrozumienie tego, co jest ważne dla tej frazy. Po tej części tekstu działało, konieczne jest, aby przeczytać oryginał. To sprawia, że możliwe jest utrwalenie materiału pokryte. Re robi to samo działanie nie jest konieczne, można przejść do następnego przejścia.

Zalety i wady metody

Niedoświadczony człowiek tekst może początkowo wydawać zbyt skomplikowane. Jednak co do zasady, te książki są podzielone na poziomy, które można odebrać odpowiedni jeden. Ponadto teksty są zaopatrzone w niemal dosłownym tłumaczeniu, więc problemy ze zrozumieniem powinny się pojawić. Często upływ czasu studiując w ogóle nie ma potrzeby, aby uzyskać dostęp dostosowany tekst, można go czytać bez tłumaczenia, a następnie sprawdzić prawidłowy odczyt z pomocą poprzednich częściach tekstu.

Ponadto, jak twierdzi, Ilja Frank, metoda pozwala studiować w dowolnym miejscu i czasie. Książkę można czytać w transporcie publicznym, w ruchu, na przerwie, na wakacjach, i tak dalej. Po tym wszystkim, nie ma potrzeby, aby przeciągnąć do specjalistycznej literatury lub zaopatrzyć dodatkowych urządzeń.

Nadaje się do tego metoda

Ten system nauki języków obcych pomaga wiedzieć, jak zacząć od podstaw, a także poszerzyć swoje słownictwo. Co więcej, nie tylko dorośli, ale również dzieci mogą ćwiczyć przy użyciu tej techniki. Dla nich, o ile książek na tematy związane z dziećmi. Zasadniczo jest to bajka lub trochę historii. Ale jest o wiele lepiej, gdyby do opanowania nowego języka dla dzieci pomoże rodzicom i nauczycielom. W celu zarezerwowania czytelnika dobrze wchłania się, czy jest to dziecko czy dorosły, wybrać interesujący temat wystarczy. Po tym wszystkim, książki czytamy metoda Ili Franka, musi zaszczepić chęci do nauki. Na szczęście, wybór książek, które można nauczyć się języka niemieckiego na metodzie Ili Franka, jest bardzo szeroki.

Ta metoda nauki języka może być przydatna dla każdego, kto zdecyduje się naprawdę poważnie potraktować zadanie pod ręką. Jednak możliwe jest, że dla wiedzy jakościowej będzie potrzeba więcej wysiłku, tak, że ta metoda jest bardziej nadaje się jako dodatkowy do drugiego. Może to być zarówno kursy i czat (najlepiej z native speakers). Jednak nie ma wątpliwości, że książki, które są oferowane na studia Ilja Frank, metody i innowacyjne podejście gwarantowaną pomóc znacznie zwiększyć słownictwa każdego człowieka.