326 Shares 8390 views

Stepping klasę mistrzowską: jak wyciągnąć miasto

Oczywiście, chcesz zdobyć początkowe umiejętności krajobrazu miejskiego, raz pojawił się na tej stronie. Cóż, to tylko właściwe miejsce. To tutaj, że najbardziej szczegółowe instrukcje, w jaki sposób pomalować miasto. Przy czym pierwsza część klasie mistrzowskiej dedykowany do rysunku dwuwymiarowego, a druga daje podstawy trójwymiarowego obrazu, jak to jest teraz w zwyczaju mówić, w formacie 3D.


Sekret … w geometrii

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, dlaczego nawet najbardziej naiwny widz hipnotyzujące widoki na miasto wyciągnąć? Mistycy w nie. Sekretem jest, że ludzki umysł kocha porządek, linie System powtarzalności. Wydaje mu się fascynująco piękne. Taka zasada w pełni zgodne z miejskiego krajobrazu: symetria i asymetria, ciężkość linii, okręgów i dokładnością gładkich kątów. Geometria słowa. Jesteś absolutnie słuszne, jeśli inny niż ołówek, gumkę i grubym arkuszu papieru (na rysunku), aby zaopatrzyć się w kolejce.

Lekcja 1: „Wieżowców”

Aby zrozumieć, jak wyciągnąć miasto, wystarczy postępować zgodnie z rysunkami. Powtórz szczegóły każdego kroku. Gray Line „prompt” nowe dane, które powinny być sporządzone w tym czasie.

krok 1

Tylko dwa różne Wysokość prostokąta (przyszły) – wieżowce i na początku filmu powinno być:

krok 2

Narysuj kilka wieżowców:

etap 3,

Dodaj prostokątne elementy fasad budynków w tle:

krok 4

Remis najbardziej odległy od planie obrazu domu:

krok 5

Należy zwrócić uwagę na najbardziej subtelnych elementów architektonicznych rysunku:

krok 6

Wyciągnąć pewne małe kawałki, koncentrując się na detealyah:

krok 7

Pomimo faktu, że okna w obrazie – najmniejszy szczegół, są one w żaden sposób wtórne znaczenie. Delikatnie pod ticker, rysować każdego z nich, a nie pożałujesz czasu spędzonego:

krok 8

Usuń wszystkie niepotrzebne linie. Oto, co powinieneś dostać w końcu:

Jak to? Czy tam będzie! Ahead – 3D-grafika!

Lekcja 2: Jak narysować miasto z widokiem

Aby osiągnąć efekt dźwięku przestrzennego trzeba przestrzegać prostych zasad perspektywy. Aby dowiedzieć stała się dynamiczna, musimy najpierw zdefiniować Skyline – miejsce, gdzie niebo spotyka się z ziemią, a punkt zbieżności – obszar, w którym obiekty, zmniejszając zniknąć.

Tutaj spojrzeć na szkicu rysunku, w którym perspektywa „ucieka” w odległości:

Ale rysunek a ostateczna wersja, gdzie perspektywa stara się:

Klasa mistrz pokaże jak wyciągnąć miasto z dwoma punktami zbieżności:

krok 1

Podzielić arkusz na pół pionową linią. Uwaga na horyzoncie, punkt zbieżności tej samej odległości od pionowej po obu stronach. Daj skośnie od ich linii pracy do centralnej części, jak pokazano poniżej:

krok 2

Lekko etykieta słabe linie pomocnicze. Dodaj trzy równoległe linie, a przed bieżnika zarys pierwszego klucza budynku:

etap 3,

Zauważ, jak ułożone struktury, oddala się od obserwatora w kierunku horyzontu. Wyznaczyć każda:

Teraz jest czas, aby zakończyć drzwi, okna, znaki i inne istotne szczegóły. Pamiętaj, im więcej elementów (kolumny, chodniki, ścieżki dla pieszych, nawet na światłach), The naturalistyczny obraz. Pod koniec pracy, usunąć wszystkie zbędne linie, kontury, umieść studni. Dodaj cienie, a obraz ożyje. Nie zapomnij wziąć pod uwagę kierunek cieniowania światła słonecznego. Większość oświetlone miejsca powinny być mniejsze niż tylko zamalowane.

Oto w jaki sposób nauczył się rysować miastem obszerne. W rzeczywistości, punkty zbieżności może być nie tylko dwa, ale więcej. Pięć, na przykład. Wtedy twój obraz będzie taki sam, jak gdyby miasto kręciliśmy obiektywy kamer „rybie oko”. W tym przypadku obraz zajmuje wypukłą wyglądają tak, jakby dom miał zamiar wyskoczyć z obrazka.

pomoc

Niespodziewany kąt i kąt widzenia artysty, gdy patrząc na krajobraz miejski, fascynujący i żywy obraz uzyskuje. Nie mniej interesujące są motywy na temat przyszłości. Jak narysować miasto przyszłości? To konto nie może być jednej odpowiedzi. Do utworzonego krajobrazu – owoc wyobraźni artysty. Kto może wiedzieć, co zdjęcia wzrosnąć przed oczyma wyobraźni? Fundacja – jeden, i którego przed chwilą powiedział, i pokazane. Spróbuj utworzyć! A kto wie, może to nawet nie fikcja i przewidywania …